Помощ-не иска да яде

  • 1 723
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Много съм притеснена,моят син не иска да яде от вчера.Той по принцип си е злояд,но сега не иска да сложи нищо в устата си.Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 2 232
Сигурна ли си, че не го боли гърло?Мойте спират да ядат щом не могат да преглъщат от болка  и те са злояди...

# 2
  • София
  • Мнения: 16 005
Нека го прегледа лекар и ако нищо му няма - пробвай по малко, когато иска. Предпорлагам, че е от болно гърло. Няма страшно, никой не е умрял от глад. Дъщеря ми беше много злояда, на 1 г. тежеше 6,100 гр.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ще огладнее ...

# 4
  • Мнения: 25 571
Слагаш храна на достъпно за него място и забравяш, че не иска да яде. Много е важно да не се тревожиш и да не го молиш да хапне! Нека, когато прегладнее, да отиде и само да си вземе това, което му се яде в момента. Но то само, не ти да му даваш!
В момента от теб зависи дали ще си "направиш" злоядо детето.  Wink
Успех!  Peace

# 5
  • Мнения: 4 629
Сигурно е болно детето щом нищо не иска да сложи в устата си  Rolling Eyes

И синът ми е имал моменти, в които не е искал да яде. Като не иска да яде не го увещавам. Все огладнява по някое време

# 6
  • Мнения: 953
Нека го прегледа лекар и ако нищо му няма - пробвай по малко, когато иска. Предполагам, че е от болно гърло. Няма страшно, никой не е умрял от глад. Дъщеря ми беше много злояда, на 1 г. тежеше 6,100 гр.

Представям си колко ти е било трудно, имаше един период в който и моето дете не ядеше и направо бях откачила от притеснение.

Според мен може и да е някакъв период, давай му течности да не се обезводни и предлагай храни които знаеш че обича много но не го насилвай.
Хубаво е да го прегледа доктора за да си спокойна че отказа от храна не се дължи на някакво заболяване.

# 7
  • Мнения: 75
Преди десет дни и ние имахме такъв проблем. И добре, че се изцеждам и така й давам кърмата защото нямаше да разбера че не яде. Ядеше по 30-40 гр. На петия ден е заводохме на лекар и остановиха че има гъбички в основата на езика и сега ги тритираме с Дактарин. Вече е по-добре. Но беше свалила няколко грама за тези дни. Успех

# 8
  • Мнения: 1 322
И ние сме със същия проблем, но е от болно гърло. Заведи го на лекар.

# 9
  • Мнения: 5 393
Колко е голямо детето?
Болно гърло е първото, което ми хрумва и на мен.Повече течности, те са по-важни от храната.Нека го прегледа лекар.

# 10
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами не знам колко е голямо детето,но аз лично моят син никога  не го насилвам да яде.Оставям( както беше казала една мама по напред )храна на достъпно място и като му се яде сам си взима.Преди две седмици беше с вирус-за три дена е изял храна колкото за половин ден обикновено(по наколко солетки и бисквитки),но после се оправи.Както е казала Мечо Пух,по важното е да не се обезводни.

# 11
  • Мнения: 3 069
Мисля, че трябва първо да се консултираш с педиатъра за да се отхвърли евентуално заболяване и тя ще те посъветва какво да правиш в случая.

# 12
  • Мнения: 756
и аз съм ужасена -преди 2 седмици започана да отказва да се храни и пищи с часове , мислехме че са колики и накарай като стана нетърпимо отидохме при лекаря - изпратиха ни в болница , рефлукс диагноза и замалко да му сложат тръби , за да го хранят -сега е дори по - зле ....не знам какво става ..... Shocked

# 13
  • Мнения: 179
Има си такива злояди деца.Моята кака на годинката бе6е 8.200 и ни6то неиска6е да яде,само бананова ка6а и ни6есте,сега и бебка е така-по 60-70 мл.АМ на хранене,педи каза да давам плодово пуре с АМ едно хранене и един пат бананова ка6а на хумана.Днес ве4е сме на 3 месеца а сме 4.900кг.Голям проблем са злоядите деца.

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нека го прегледа лекар и ако нищо му няма - пробвай по малко, когато иска. Предпорлагам, че е от болно гърло. Няма страшно, никой не е умрял от глад. Дъщеря ми беше много злояда, на 1 г. тежеше 6,100 гр.
Ох и моя от малък е злояд  Crazy
Aisha231 поста ти малко ме "успокоява" че не съм единствена с такова бебоче злоядче  Rolling Eyes Моя на 1 г го премириха 8 кг а ония ден когато бяхме на консултация зорлем вече е 8,400  Crazy
Важното е да са жизнени и здрави дечицата иначе кг. и апетита са нидивидуални до детенце  Peace

Общи условия

Активация на акаунт