zahranvane na karmache na 6 1/2 mesetsa - kasno?

  • 1 958
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
zdravejte,

nie sme izcialo na karma, bez voda, bez chaj, bez nisto, nachaloto na january ste navarshim 6 mesetsa, a pediatarkata vse kazva che sl. pat ste govorim za zahranvane i taka sega chak na 17.01. ste govorim, kogato malkia ste e na 6 1/2 mesetsa.
ne che barzam da se zahranim i na men taka mi e po-lesno samo s karmento, no okolo men na tazi vazrast veche vsichki otdavna zahraniha, a i rodninite samo me pitat i narejdat. chudia se da niama niakavi posleditsi posle ot kasnoto zahranvane, naprimer otkaz ot niakoi hrani.

nadiavam se da mi otgovorite.

# 1
  • Мнения: 10 983
Захраних дъщеря ми, когато беше на 6 месеца и 13 дена. Wink Тя също е изключително кърмено бебе, и досега не съм й давала чай и вода. Според мен по-добре късно, отколкото рано. На бебчето ти няма да му навреди по никакъв начин, а ако отказва някои храни, причината няма да е в "късното" захранване, а по-скоро във вкусовите му предпочитания. Simple Smile
Аз ако слушах роднините какво питат и нареждат, трябваше да съм захранила още на 1 месец със сокове и на 2-3 с пюрета. ooooh!

P.S. Ако можеш, пиши на кирилица.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Много добре те е посъветвала педиатърката, къде ги тези педиатъри ... незнам. Не се притеснявай, отказването на храни е индивидуално. При нас няма този проблем за сега. За сравнение по мое наблюдение рано захранените деца не са готови да се хранят от лъжичка и майките имат голям проблем. Така че спокойно.

# 3
  • Мнения: 103
благодаря ви за отговорите,

забравих да добавя, че в същото време педиатърката настоява да започна със сокче и плодово пюре, а аз предпочитам със зеленчуково.

# 4
  • Мнения: 5 401
Всяко дете е различно.  Peace Дали ще проявява интерес към храната или ще й се муси, не зависи от времето на захранване. Моят дребен е от труднохранещите се и до днес. Вкуси картофено пюре на 7 месеца, успоредно с едно приятелче на неговата възраст. Докато аз изпадах в истерии защо моето бебе не иска друго освен цица, другарчето ни омиташе па цял буркан.  Rolling Eyes

Щом предпочиташ зеленчуково пюре, сподели с педиатъра и действай смело! Подкови се със статии от Библиотеката за вредата от сокчетата!

Успех и Весело празници!   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 614
Ееех, страхотен педиатър сте си намерили!  Peace
Никак даже не е късно, можеш и още да го отложиш, ако детето не е готово, и не желае да поема твърда храна!
А за сокчето - не мисля, че е най-добрия вариант. Както те е посъветвала пърли, по-добре прочети библиотеката и така ще можеш да мотивираш гледната си точка - зеленчук (картоф, например) или оризова каша, като максимално щадящи коремчето на бебето ти.

Ако това не е вашия начин, има доста теми за педагогическото захранване, ако искаш прочети и тях, може това да е вашия начин на хранене!  Peace

# 6
  • Мнения: 3
zdraveite nie sme na tri mese4a i tri dni ,vsqko dete iska samo da su4e zastoto za tqh e po dobre moeta malka kukla i tq ne iskashe no kakvo li ne probvah ,zahraniq sas sok4eta i posle probvaite plodovi kashi na ,,слънчо,, magi biberonite sas med da moge da po4ne da su4e moge da ne haresva biberonite zashtoto sa tvardi mnogo.trqbva zadalgitelno da pie voda zashtoto deteto moge da se obezvodni nishto 4e ima vav karmata voda.moeto mnenie e takova magi biberona sas med probvai kakvo li ne i po  nqkolko pati na den nqma kade da otide shte zapo4ne da pie voda posle zapo4ni sas sok4eta tova sa vitamini prqsno iz4edeni zapo4ni malko 5gr.,posle 10 na drugiq den i taka .......da znaete ot men edno dete trqbva da se zahranva .moetoraste sas po edi kilogram raste na mese4 zatova 4e zapo4ni sas sok4eta  i posle sas hrana

# 7
  • Мнения: 2 132
zdraveite nie sme na tri mese4a i tri dni ,vsqko dete iska samo da su4e zastoto za tqh e po dobre moeta malka kukla i tq ne iskashe no kakvo li ne probvah ,zahraniq sas sok4eta i posle probvaite plodovi kashi na ,,слънчо,, magi biberonite sas med da moge da po4ne da su4e moge da ne haresva biberonite zashtoto sa tvardi mnogo.trqbva zadalgitelno da pie voda zashtoto deteto moge da se obezvodni nishto 4e ima vav karmata voda.moeto mnenie e takova magi biberona sas med probvai kakvo li ne i po  nqkolko pati na den nqma kade da otide shte zapo4ne da pie voda posle zapo4ni sas sok4eta tova sa vitamini prqsno iz4edeni zapo4ni malko 5gr.,posle 10 na drugiq den i taka .......da znaete ot men edno dete trqbva da se zahranva .moetoraste sas po edi kilogram raste na mese4 zatova 4e zapo4ni sas sok4eta  i posle sas hrana
#Crazy
Първо може да прочетеш за сокчетата и да се инфрмираш защо повечето майки предпочитат да ги дават след 1годишна възраст. Второ плодовите каши на Слънчо съдържат и сухо мляко и захар, което хич не е добре за едно малко бебе. Освен това на такава малка възраст храносмилателната система на бебето не е развита толкова, че да може да усвой витамините , който се намират в соковете и пюретата. Трето бибероните не се мажат с мед защото медът е силен алерген и рискуваш детето ти да развие бая силна алергия. Четвърто моето дете е лятно бебе не е пила вода и не се е обезводнило, така че не прави такива генерални изводи.
Иначе никой не казва, че децата не трябва да се захранват  Wink Не захранено бебе не знам да има . Важното е да се прецени кога точно да стане това захранване и с какво.

# 8
  • Мнения: 2 132
zdravejte,

nie sme izcialo na karma, bez voda, bez chaj, bez nisto, nachaloto na january ste navarshim 6 mesetsa, a pediatarkata vse kazva che sl. pat ste govorim za zahranvane i taka sega chak na 17.01. ste govorim, kogato malkia ste e na 6 1/2 mesetsa.
ne che barzam da se zahranim i na men taka mi e po-lesno samo s karmento, no okolo men na tazi vazrast veche vsichki otdavna zahraniha, a i rodninite samo me pitat i narejdat. chudia se da niama niakavi posleditsi posle ot kasnoto zahranvane, naprimer otkaz ot niakoi hrani.

nadiavam se da mi otgovorite.

Не се притеснявай. Ние се захранихме на 6м без 2 дни , така че 6 1/2 няма да е късно. И аз те съветвам да прочетеш из форума с какво захранват повечето момичета. Има доста информация и за сокчетата и повечето майки ги оставят за след 1г. Аз почнах с оризова каша. Колебаех се между нея и зеленчукова пюре, но по съвет на педиатърката ми почнахме с кашата. От няколко майки съм чувала и чела , че ако се почне с плодово пюре има риск после бебето да откаже зеленчуците, защото не са толкова сладки.

Иначе и около мен повечето захраниха по-рано, но според мен в по-голяма част това се дължи на любопитството на майките , а не на това че бебето е било готово  Simple Smile

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не е късно захранването на 6м и половина...за кърмаче е нормално Peace

# 10
  • Мнения: 2 614
Въпреки, че темата е от декември, и надали майката още тъне в неведение по въпроса, не мога да не се зарадвам напоредното компетентно мнение от специалист по детското хранене.  ooooh!
zdraveite nie sme na tri mese4a i tri dni ,vsqko dete iska samo da su4e zastoto za tqh e po dobre moeta malka kukla i tq ne iskashe no kakvo li ne probvah ,zahraniq sas sok4eta i posle probvaite plodovi kashi na ,,слънчо,, magi biberonite sas med da moge da po4ne da su4e moge da ne haresva biberonite zashtoto sa tvardi mnogo.trqbva zadalgitelno da pie voda zashtoto deteto moge da se obezvodni nishto 4e ima vav karmata voda.moeto mnenie e takova magi biberona sas med probvai kakvo li ne i po  nqkolko pati na den nqma kade da otide shte zapo4ne da pie voda posle zapo4ni sas sok4eta tova sa vitamini prqsno iz4edeni zapo4ni malko 5gr.,posle 10 na drugiq den i taka .......da znaete ot men edno dete trqbva da se zahranva .moetoraste sas po edi kilogram raste na mese4 zatova 4e zapo4ni sas sok4eta  i posle sas hrana

Информация, по въпроса за захранването със сокове и още повече мед в тази крехка възраст, може да доведе до сериозни последствия. С удовлствие бих ти отговорила и на лични, а може и в темата с нужните линкове на български и на английски.
Поздрави,
Правда

# 11
  • Мнения: 42
Ние започнахме на 6 месеца и 2 дни. Също бяхме на изключително кърмене и със педиатърката имах доста проблеми. Сега като и кажа че още кърмя, тя все ме вика, хайде давай давай. Ама за къде е това бързане. Дете няма и грам излишен по него, жив , буден, контактен ,спокоен и весел - всичко това се дължи на кърменето. Спокойно не се притеснявай, слушай сърцето си и по малко обръщай внимание на хорските приказки, защото всеки си има своя теория за това. Ако си решила така да постъпиш с детето си бъди убедена, че с нищо не си му навредила. Моят син още не пие вода или чай и не виждам да се е дехидратирал или нещо подобно.

# 12
  • Мнения: 103
здравейте момичета чак сега, когато сме вече на 1 1/2 г. виждам че някой още ми е отговорил.
мн. изчетох и чух вървях по стъпките общо взето на анмериканския начин на захранване, но детето ми е злоядо и общо взето родата ме обвинява че е заради късното захранване

# 13
  • Мнения: 422
и аз да си кажа-аз запо4нах да захранвам малката на 4,5 месеца заради свеки и така от нейните приказки 4е малката нямало сама да се нау4и да си отваря устата а аз трябва да и го "тъп4а"в буквален смисъл сега малката не иска нищо друго освен кърма и като види лъжица запо4ва да мрънка и да  се върти.Така 4е водете се по децата си мили мам4етазащото аз сега се 4удя какво да я правя,но се благодаря на господ 4е имам кърма и малката поне си су4е.Ако иска нещо от масата и да е подходящо за нея ще и го дам ако ли не все някога ще се нау4е да си хпва и твърда храна

# 14
  • Мнения: 3 718
marianair , дай му време  Wink Ще прояде, само без насилие и драми. Моето дете е захранено на 6м, тогава показа признаци на готовност. Имаше зловещи периоди на неядене, но когато реши и прояде  Peace Горе долу малко преди да навърши две години. Всичко е индивидуално.
А за поста за медеца, радвам се, че е на латиница, защото така по малко хора ще имат търпението да го прочетат  Mr. Green Тия хора ботулизма за нищо го нямат, а и не само него.

Общи условия

Активация на акаунт