ПОМОЩ ухпване от бебе

  • 561
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Моля,
Дайте ми някакъв съвет как да се справя с проблема.
Моята малка бебка така ме е захапала за зърното , че ми е направила дупка която набира и много ме боли.
С какво да се мажа или с какъв лекар да се консултирам.

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 2 829
Можеш да мажеш с кърма, лансинох, гармастан, дефламол или крема на Авент за зърна. Важно е да оставяш гърдата на въздух колкото може повече за да заздравее.  Ако те боли много можеш да пиеш Нурофен.
Ако все пак е възпалено-трябва да те види лекар, май най-добре е гинеколог.
Бързо оправяне!!!

# 2
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мен така ме захапа малката като беше на 1 м. Набираше, раничката се "затваряше" и като дойде време за сукане - раната се отваря и всичко отначало. Оправих се със силиконови зърна. Не да сучи с тях, а през останалото време, за да не се притиска зърното и да се слепва раната. И когато можеш зърното на открито, защото със силиконовите зърна, от натиска ми течеше по малко мляко и зърното беше винаги "гъбясало".

# 3
  • Мнения: 423
При мен се случи същото. В един момент започна страшно да ме боли докато суче дребния и като спря видях, че ми е направил дупка. Не съм се мазала с нищо, оставих уж само да заздравее с помощта на кърмата и слюнката, но се получаваше така, че тъкмо започне да заздравява и от сукането пак се отвори дупката и така многократно. Накрая направих нещо съвсем елементарно - обърнах дребния да суче на обратно т.е. целта е да се получи така, че там където е дупчицата да се паднат долните зъбчета и съответно езичето върху тях. Така вече зъбчетата не я разраняваха отново и отново, и за няколко дни зарасна, а през това време не ме болеше зверски.
Може да пробваш това, но ако за няколко дни не мине, а продължава да набира, най-добре е да се обърнеш към лекар.

# 4
  • Мнения: 1 043
и аз обръщах да суче така че да не захапва раничката , мажех се с едно кремче биоклин ,гледах да суче малкоповече от другата гърда и така мина накрая  Peace

# 5
  • Мнения: 2 614
Поне при рагади помага: изцеждаш капки кърма и оставяш на въздух да изсъхва на зърното!  Peace

Дано бързо зарасне  Peace

# 6
  • Мнения: 93
Благодаря Ви за бързите отговори . Надявам се че ще мине бързо .

# 7
  • Мнения: 113
Аз имах проблем в началото с рагади, целите ми зърна бяха нацепени боляха и кървяха....дефламола ме спаси  Crazy ускорява зарастването, но трябва да си измиеш зърното със сапунче преди кърмене

Общи условия

Активация на акаунт