Изключително кърмено бебе на 3 мес. наддаде само 500гр.

  • 2 406
  • 22
  •   1
Отговори
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Имам голям проблем... на границата съм да започна захранване със сокчета и пюрета.. а не исках.. педиатърката ме съветваше още след първия месец да почна сокове, а това ми се видя много много рано.. хубаво, ама днес се оказа, че беба е наддала само 500гр. освен това ми се каза, че явно не ми стига кърмата и трябва да се цедя, да давам по 130 гр. на хранене и да преставам да храня от гърда, за да съм контролирала колко мляко яде малката.. Не знам на какво се дължи... бебето го храня често.. но и тук ме парираха, че аз не може да знам кога е гладна и трябва да я храня на режим и от другия месец да почва да яде пюрета. А бебето е спокойно.. единственото, което било признак, че седи гладно е че започна да си смуче юмручето. Но аз всеки път щом престане да яде си стискам гърдата и виждам, че е останало мляко.. е аджеба тогава защо може да не наддава?! Направо съм на кантар да почвам разните чайове на Хип, както и соковете.. защото като гледам нещата не вървят на хубаво.. апропо миналия месец наддаде 750 грама, пак близо до границата... Cry

# 1
  • Мнения: 502
нашата също наддаде едва 620гр в третия месец, но никой не ми е давал съвети да я захранвам  Naughty  аз се бях стресирала пък дето суче само по 5-6 минути  ooooh! и мислех, че не яде достатъчно, но се оказва, че нито времето за сукане, нито наддадените грамове са показател дали се е наяло детенце

просто ако се притесняваш, че е възможно да е гладна  предлагай гърда по-често, отколкото досега  Peace - ако е гладна няма да ти я откаже  Laughing аз така правих
обаче бебка продължи да си суче на горе-долу същите интервали и със същата продължителност, така че явно това й беше съвсем достатъчно

дъвкането на ръчичките го има и при нас, но това не е от глад - просто сега е на етап, когато всичко се изучава с тикане в устата  Mr. Green - ръце, одеялца, играчки и всичко, до което се докопа

изяждането на 130 изцедени грама нямада ти свърши работа - ще се скапеш от цедене, освен тва бебетата поглъщат различно количество през различните части на денонощието

нямаш място за притеснения според мен  Peace

# 2
  • Мнения: 502
казвам "едва 620гр" Mr. Green защото на фона наддаването първите месеци изглежда малко без наистина да е  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 829
Виж сега, ако детето си е с такъв ген няма как да наддава като за световно. Аз познавам 2 майки с бебета, които наддават сравнително малко. Едната от притеснения започна да го дохранва, захранва, да го храни насила и резултата беше, че бебето пак си наддава по 400-500 грама на месец. Имаше дори месец, когато не наддаде въобще. Сега детето е на година и 2 месеца, пак е в долната граница за възрастта си, но си е здраво, развива се добре.... Другата пък си прие че детето си е такова и продължи да си го кърми. Детето се развива по същия начин. Т.е. дали ще захранваш, дохранваш или не-все тая. Дано се включи и Айла, нейните близначки са от слабичките бебета, които се развиват бързо Grinning
Ако все пак мислиш че може да не хапва достатъчно по-добре дохранвай с АМ отколкото да даваш сокове или пюрета-те не са по-калорични от кърмата/АМ, следователно ще му замениш по-калорично с по-нискокалорично ядене.
Важно е също да отчетеш как расте на сантиметри детето-дали не е по-късо. Бебето пишка ли достатъчно?
При всички случаи мисля, че е хубаво да направиш още една консултация с педиатър, който подкрепя кърменето-напр. да посетиш кабинета на д-р. Анета Попйорданова в Майчин дом. Хубаво е да обсъдиш състоянието на детето и начина на хранене с някой, на когото имаш доверие, защото това, което ти е казано на консултацията е доста неправилно и несериозно, все едно ти е казано с цел да отбиеш колкото може по-скоро.
 Hug

# 4
  • Мнения: 10 982
Дъщеря ми качи по 1100-1200 гр през първите 2 месеца. От 3 месец нататък качва по 500-600 гр.
Щом детенцето ти изглежда добре, не реве от глад и пълни памперсите, няма за какво да се притесняваш. Peace Дъвкането на юмруче го има при почти всички деца, включително и при моето, и не е признак на глад. Кърми си бебето на поискване и не бързай със соковете и пюретата. Така, както си описала ситуацията, засега май няма нужда от дохранване.

# 5
  • Мнения: 5 401
От сокчета и пюрета бебката няма начин да дебелее! Имай предвид, че захранването не е за натъпкане, а за запознаване с различни вкусове. Т.е. даваш няколко лъжички пюре и после кърмиш бебка.

Моят хубостник е от слабо наддаващите, но е здрав, жизнен и весел. Първите месеци качваше по около 900-1000 г, а после по 600 и така все по-надолу. Захраних го на 7 месеца с картофено пюре, а сокче предложих чак на 1 г. И до днес го кърмя на поискване. Доста проблеми имах и имам от страна на роднините и педката заради този начин на отглеждане, но стискам здраво.  Peace

Важно е да си информирана и мотивирана, за да вземеш най-правилното решение за твоето бебе! Не е важно да търсиш по таблиците за ръст и тегло "къде сте вие", а да следиш общото състояние на детето, да отстояваш позицията си.

Рано е за захранване!

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Изобщо не се притеснявай Hug
Дъщеря ми първи месец наддаде 570 гр.,втори месец 550гр.,за третия още незнам Thinking.Само на кърма е,до сега веднъж е изяла 60 мл. Ам, че ми беше намаляла кърмата и докато се регулира се наложи,че ревеше...Така ,че кърми си ... и не го мисли.
Още един пример,голямото ми дете  е вече на 5г. и 8 месецаи е 18,600. Първия месец след раждането е наддал 450 гр.,втори 450гр.,трети 400.гр...Еми такова е детето,сега също си е хърбичка....слабушкото на мама,но си е здрав и голям дивак... Peace

# 7
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Моето мнение е, че трябва да я храниш по често. Може би на час и половина или на два часа. Със сина ми сме имали моменти, когато сме се кърмили и на половин час. Може да изсуква малко и да има нужда да яде по често. Мисля, че не трябва да бързаш със захранването, защото кърмата е най-пълноценната храна за тях. Успех  Peace!

# 8
  • Мнения: 145
Ами браво на бебенцето! Лекарката те е стресирала,не се притеснявай!
Прочети повече за захранването,реши коя схема да следваш-нейната или тази на по-късното захранване и действай. Според мен можеш да изчакаш още със захранването.Можеш да направиш и консултация с друг лекар,само не се притеснявай.Води се по бебчето.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 559
Според мен 500 гр. не са чак толкова малко ,за да има повод за притесенния. Момичетата са ти дали много хубави съвети , послушай ги. Може наистина да направиш опит за увеличаване на кърмата с повече течности и лактогонни храни и чайове. Не знам със сигурност дали е вярно, но според моят педиатър калоричността на кърмата се опредея от това което ядеш ти, ако искаш така пробвай да увеличиш калоричността и`. А много мамчета, че ти кажат , че бебчетата на кърма държат "рекордите" по-килограми, затова нито АМ , нито пюренцата ще променят нещата при вас. Кърмата се усвоява най-добре и е най-калоричното от тук изброените.

# 10
  • Мнения: 2 100
И ние имаме същия проблем. Първите 2 месеца малкия наддаваше по около 1400, а сега беше наддал само 680гр и педито каза, че бил гладен, защото също като вас си лапа ръчичките. Не го захранвай в никакъв случай. Просто го храни по на често. Една мама от форума ми даде линк, който ме успокои. Надявам се да помогне и на теб! Вече си мисля, че децата ни наддават съвсем нормално, но някои педиатри са много назад в четенето Hug
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/548/51/

# 11
  • Мнения: 545
Изобщо не разбирам защо те е наплашила така тази жена?!Лора наддаде през третия месец 530гр,не видях нищо притеснително в това!На шест навършени месеца започнах захранване със зеленчуково пюре,Хемоглобина й преди захранването беше 135.
А ако започнеш да изцеждаш и да даваш кърма от шише има голяма вероятност да отбиеш бебето или най-малко да ти намалее кърмата(не можеш да изцедиш толкова колкото може да изсуче бебето).
Мисля,че трябва да се успокоиш! Hug
Храни се разнообразно,пий повече течности и всичко ще е наред! Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 504
Третия месец и бебка наддане 500 гр.Педито нищо не каза..на фона на първия 1370 кг. направо ми се видя много малко. Беше пораснала с 3 см. Не съм дохранвала...в общи линии кърмя на поискване..следващият месец пък наддаде 870 гр.така че...май няма място за притеснение...стига родата да не те пресира...Ако виждаш, че бебето се чувства добре и не плаче, ака и пишка...всичко си е ок. Кърми на поискване и следи бебчо...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325
ето тука един линк...за наддаване на кърмачета

# 13
  • София
  • Мнения: 1 555
Уф и ние сме като вас. Първият месец - 850гр и 7 см, втория - 650гр и 2,5, третия- 450 гр и 2,5 см.

Педиатърката обаче не се притесни много, каза да храня по-често, да давам двете гърди, за да успея да кърмя колкото се може повече. Е, опита се и на мен да ми пробута идеята с плодовите пюрета и сокчетата, но аз... Whistling

И аз се притеснявах, притеснявах и реших да приема, че просто такъв си му е генът на детето. Изглежда живичка, весела, пишка, ака по няколко пъти на ден. (свекърва ми ми подметна да следя, защото и честото изхождане можело да е проблем?  newsm78)

Аз реших да опитам с чайчето на ХИП за храносмилане, защото и много повръщаме. Обясниха ми, че е възможно, ако бебето яде много често да не се образуват достатъчно ензими, да не може да се обработи хубаво кърмата и съответно да не наддава добре и да повръща. Уж, звучи логично. Обаче  ефект  особен нямаше нито за наддаването, нито за повръщането.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И ние сме от тая партия 1м-1000 2м-500 3м-400 4м-300 аз се шашках доста но педито не ми препоръчва захранване-всеки път казва да малко е наддала ама няма нищо.Междодругото и аз съм била така като бебе.Просто приех че детето ми е такова и че не гледам прасенце за да го угояам Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт