наводних апартамента под нас

  • 1 652
  • 16
  •   1
Отговори
Спукана тръба във водопровода в нашия апартамент докато ни е нямало по празниците ,е направила голямо наводнение и поражения както на нас ,така и на съседите под нас.Въпросът ми е:как да постъпя и какво съм длъжна да направя в тази ситуация?И да отбележа,че и двата апартамента не са застраховани.

# 1
  • Мнения: 950
Съжалявам, че ви се е стоварил такъв проблем точно по празниците   Sad  ,но щом не са застраховани апартаментите значи всичко зависи от вас  и мисля ,че е по-добре да оправите щетите и на другите пострадали  Sad    Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз си мисля че трябва да поемете щетите и на съседите-поне така е правилно.

# 3
  • Мнения: 18 542
Не мисля, че трябва да поемат изцяло щетите на комшиите отдолу. Все пак спукването на тръбата е инцидент, а не умишлено. На всеки може да се случи. Мисля, че трябва да отстраните повредата за ваша сметка, но пък да плащате ремонта на комшиите не ми се струва редно, по-скоро не е редно те да го изискват от вас. Ако можете да си го позволите - ок! няма лошо де. Peace

# 4
  • Мнения: 950
Миоки да не е умишлено ,но все пак и комшиите отдолу не са виновни и на никой няма да му е приятно да го наводнят и отговорният за проблема да ти тегли една и да ти каже "ми спасявай се "  Shocked 
Не съм попадала в подобни ситуации ,но съм чувала за такива безотговорни и безчувствени комшии  Sad  и се отчайвам че българите ставаме все по-безотговорни,арогантни и т.н.  Sad

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Затова е най-добре водата да се спира от главния кран, когато се планира по-продължително отсъствие. Не че такава беля не може да стане и през деня, докато сте на работа, но все пак... Иначе сега станалото станало, но според мен трябва да обезщетите съседите по някакъв начин, така е справедливо, не знам по закон как е.

# 6
  • Мнения: 18 542
Според мен, най-правилно е всеки да си поеме ремонта. Все пак всичко е до договорка със комшиите де.
Не казвам да кажат на съседите си "спасявайте се", ама знаеш ли дали хората могат да си го позволят?

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
На нас ни се случвало да наводним съседите отдолу. Поне 5 пъти.
Всичко това по време на ремонт, всичко е правено от "майстори", доста прехвалени.

Естествено, предложихме им след като всичко изсъхне /беше късна есен, но още нямаше парно/ да направим ремонта и да платим тока /сушаха с ел. печки/.

Когато слезнахме седмица по-късно да се уговаряме за започването на ремонта ни казаха, че са го преживели и тъй като ще си правят и те цялостен ремонт не пожелаха да правиме нищо ние.
Не приеха и пари.
Много свестни хора излезнаха, но вината за наводненията си беше наша, нищо, че не е нарочно.

# 8
  • Мнения: 18 542
Да де, ама в случая хората не са виновни с нищо за спуканата тръба. Едно е да правиш ремонт и да прецакаш нещо, което по-нататък да даде дефект, друго е живееш n-години и изведнъж прас - тръбата се пука и наводнява и теб и съседите.
Пак повтарям, не казвам да натирят комшиите да се оправят както могат без да се интересуват въобще, но не са и длъжни да покрият изцяло щетите. Ако пък мъжете са оправни могат да се хванат и да свършат двамата каквото могат и сами  и за двете къщи Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Ситуацията е много неприятна при всички положения.
Но ако съседите бяха застраховани авторката щеше да поеме всички щети.
Постави се на мястото на наводнените, да ти унищожат стени, мебели и вероятно подова настилка посред зима и да твърдят, че няма да поемат щетите.
Едва ли ще мислиш така, както сега.

# 10
  • Мнения: 1 520
Ние като наводнихме съседите преди години им поехме ремонта, отстранихме всички щети.
Те останаха доволни. Вината, как да кажа, не че беше пряко наша, но наводнението дойде от нас все пак. За мен така е възпитано да се постъпи. Мисля, че също някаква подобна беше причината. Мъжът ми се занимаваше с това.

Макар да беше непредвиден разход, спомням си седмици преди Коледата стана белята, ситуацията се оправи. И днес поддържаме много добри отношения с комшиите.
Иначе не знам как щяхме да се гледаме.

Ситуацията наистина е много неприятна. Жалко, че покрай хубавите празници ще се товарите и с това.

# 11
Наистина този инцедент помрачи празничното настроение.Няма да можем да отстраним всички щети поради финансови причини,но до някъде ще гледам да се споразумеем.Благодаря за съветите!

# 12
  • Мнения: 18 542
Ситуацията е много неприятна при всички положения.
Но ако съседите бяха застраховани авторката щеше да поеме всички щети.
Постави се на мястото на наводнените, да ти унищожат стени, мебели и вероятно подова настилка посред зима и да твърдят, че няма да поемат щетите.
Едва ли ще мислиш така, както сега.
Не казвам, че ще ми е приатно, но няма да изисквам да ми плащат ремонта. Да помогнат с каквото могат, но няма да изнудвам хората  Naughty все пак не са го направили щото им е кеф, да не кажа, че нямат никаква вина за случилото се.
Ако бяха застраховани не знам, тук не се наемам да споря, но в случая би трябвало щетите да се покрият от застраховката, а не от комшиите.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 889
      Да, ощетените щяха да си получат парите от застр. фирма, но на причинителите щяха да им наложат регрес и да си вземат парите от тях. И на мен ми се случи същото миналата година, слава богу реагирах веднага и викнахме майстор, та щети почти нямаше, иначе не знам как щяхме да се разберем.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 18 542
      Да, ощетените щяха да си получат парите от застр. фирма, но на причинителите щяха да им наложат регрес и да си вземат парите от тях.
Брр това голяма тъпотия бе...не ми го побира акъла как могат да ме задължат да платя нещо, за което реално нямам вина  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт