миризливи сополи

  • 5 003
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте, Д-р Слънчева!
Моят син е на 3 години и 5 месеца. Не боледува много, но има странен проблем - миризливи и зелени сополи. Появиха се като беше на 2 и половина. В началото минаваха сами или само с пръскането на солена вода в носа. Но напоследък нещата се влошават. Станаха ужасно гъсти и зелени, и миришат ужасно. Ходихме на лекар, изписаха ни антибиотик(аугментин). Оправи се, но не след дълго пак се появиха. Като че ли се превръщат в постоянни. Не сме ходили на специалист. Интересува ме от какво може да е това и какво е всъщност . Джи пи-то ни каза, че е ринит, но аз имам и ринит, и синузит и знам какво е, но неговото не е същото! Той нито хърка, нито му е запушен носът. Джи пи-то ни(педиатър) каза още, че зад сливиците му също има зелен секрет. Посъветвайте ме, моля Ви към какъв специалист да се обърна и евентуално какви изследвания да направим. Има ли вероятност да остане така постоянно?

# 1
  • Мнения: 5 760
Най-добре е да се вземе секрет от носа и да се консултирате с УНГ специалист- може да е бактериална инфекция и да се нуждае от по- продължително и насочено антибиотично лечение съчетано с локално приложение на капки.

Общи условия

Активация на акаунт