Polygynax ???

  • 1 465
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
Кажете ми, моля ви, изписвали ли са ви в 27 ма г.седмица Polygynax вагинално в продължение на един месец - два пъти седмично, а на партньора крем Тридерм в продължение на 1 седмица - мазане сутрин и вечер?
Това за родилка безопасно ли е, а за мъжа това мазилце на основата на гентамицин достатъчно ефикасно ли е против "бременски" гъбички, както се изразия моя генеколог?

# 1
# 2
  • Мнения: 3 777
Полижинакса е безопасен за бременни и аз съм го ползвала, за крема не знам обаче.

# 3
  • Мнения: 955
Благодаря ви за своевременния отговор, успокоих се.

# 4
  • Мнения: 3 116
Здрасти Иветке Simple Smile

Не се притеснявай, аз го ползвах около 16-17 г.с. Напълно безопасен е. Да не говорим че се предписва на мами бременни в 9 месец за да се прочистят родовите пътища.

# 5
  • Мнения: 1 181
и на мен ми го бяха изписали, но всеки ден в продължение май на десет дена. Не е опасен, но за крема незнам.

# 6
  • Мнения: 948
На мен също ми изписаха това лекарство, но пък без да ми се изследва влагалищен секрет...ей така, заради течението, което имам. Не е много, но го има.
На мъжа ми нищо не изписа.
За да не отварям поредната тема да си задам въпросчето тук...

А може ли да наруши или навреди на влагалищната среда, при положение, че е изписан профилактично, без да е доакзано, че имам някакви гъби?
Лекарят ми каза, че било обичайна практика преди раждане да се изписва. Rolling Eyes (аз ще съм секцио)

# 7
  • Мнения: 158
Дафна, явно е практика на някои лекари да го изписват без изследване на секрет. На мен например гинеколожката, която ми води консултациите ме прегледа на стола, в 16г.с. мисля, че бях, установи че имам някакво течение и ми го изписа. Аз се притесних и питах веднага лекарката, при която ходя на частни прегледи  и тя потвърди, че мога да го слагам без проблем.
Виж, за това, което питаш, обаче не знам  Confused

# 8
  • Мнения: 955
На мен също ми го предписаха без микробиологично, но пък изрично каза, че трябва и партньора да се мазоти.
Някъде тук бях чела, че е важно да се премахнат всякакви инфекции защото те възпаляват влагалището и след това при раждане се получават разкъсвания най-вече поради възпалението.
В този случай при секцио може би не е от такава важност да се лекува течението, което така или иначе месец след това зачезва.

# 9
  • Мнения: 948
Значи просто ще си го слагам...то и при вас е назначен без изследване Confused Явно наистина си е обичайна практика, колкото и да ми звучи нелогично.

# 10
  • Мнения: 2 531
За крема- ако е само с гентамицин,той няма да помогне за къбички. Аз/мъжа/ ползвах канестен крем.По принцип мисля че не е необходимо да се лекува и той, незнам.

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На мен гинеколожката ми предписа полижинакс малко преди раждането без да ми има нещо  - като превантивна мярка.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
И на мен ми го предписаха още от осми месец да го слагам,за да се предотврати евентуално спукване на мехура,вследствие на някаква безобидна иначе бактерия,която можела да го причини.А в деветия го предписват за чистене на родовите пътища.За крема не знам,защото на мен заради серклажа ми беше забранено да правя секс.

Общи условия

Активация на акаунт