Зимафлуор...какво за него щом флуора е толкова вреден?

  • 1 342
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
На бебо му давам 4 капки Зимафлуор профилактично. Така ми казаха 2 лекарки.

Е, трябва ли или не трябва, нали да се флуорира водата е вредно, какво тогава за тази добавка?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 092
На мен тук ми го изписват и рекламират като вит. Д. Единият педиатър взе да ми разказва истории за рахит, ако не го давам на бебето... Crazy

# 2
  • Мнения: 2 652
Вредно е, и на капки, и във водата, и в пастата за зъби, и във флуорираното мляко, което дават в някои ДГ. И на мен ми бяха казали да давам - и педито, и зъболекаря, че и други майки.
Прочети тук, от специално създадения сайт на петицията. Момичетата се потрудиха да преведат на български. Обърни внимание на предупрежденията за бебета. Вярно е, че повече за водата се говори, защото е обществен проблем и засяга всички, но това важи и за капките.

# 3
  • Мнения: 236
Вредно е, давай Вигантол за витамин Д. Моята педиатърка и педиатърката не една приятелка НЕ препоръчва да се взима флуор. Имай предвид, че лекарите (като твоя) също могат да са заблудени. Те четат само официалните версии. Както са те посъветвали, изчети каквото е писано за флуора и вярвам, че ще вземеш правилното решение

# 4
  • Мнения: 2 652
Да, правилно е написала depresijka, че повечето лекари не се затормозяват много много да четат и проучват. Облъчват ги за някой нов продукт и те почват масово да го предписват.

# 5
  • Мнения: 400
Уф, аман да сме по-информирани от лекарите...пък и си плащаме на частно, защото на джипката й вадя думите с ченгел.

# 6
  • Мнения: 941
аз нямам компетентна информация, затова не давам, иначе при първото ми дете изписа зигмафлуор да и давам, сега новото е че аз трябва да го пия, явно нещо е променила но явно не е прочела достатъчно щом иска пак да поемам тези хапове,
аз мисля че не трябва да се дава,

# 7
  • Мнения: 402
И на мен след раждането педиатърката още в родилния дом ми препоръча да го давам още от първия месец. Аз отказах след обяснението, че голямото ми дете вдига висока температура след приема на флуорното мляко в детската градина и след наше настояване спряха да му го дават. Наскоро представители, които зареждат детските градини с това мляко гостуваха в предаване и след като обяснихме проблема те иронично ни отговориха, че нашето дете е единствения случай на непоносимост към флуорното мляко, за който те са чували.

# 8
  • Мнения: 728
Аз през бременността си пиех Зимафлуор(изписа ми го гинекологът),сега на бебо давам Вигантол,но не знаех,че Вигантол и Зимафлуор имат нещо общо,разбирам го от прочетеното по горе или не съм разбрала правилно.
Гинекологът ми казваше,че Зимафлуор е за правилното изгр.на зъбките,а педиатъра ни изписа Вигантол за рахит

# 9
  • Мнения: 2 652
Нямат нищо общо, едното е Sodium Fluoride (съединение на флуора, който е силно токсичен газ), другото е витамин D3.

# 10
  • Мнения: 254
Значи щом има толкова различни мнения нещо не ми се връзва. Нашият педиатър все още и дума не ми е обелила за Зимафлуор, а съм виждала в ДКЦ-то рекламен плакат за даване на препарата още от най-ранна "бебешка" възраст.
От друга страна моят зъболекар остана силно учуден и ми казва че флуорни препарати се дават след като поникнат всички млечни зъбки на детето и то при положение, че не пие определени мин. води или флуорирани млека. Къде е истината тогава?

# 11
  • Мнения: 2 652
Ами, добре, че педиатъра и зъболекаря ти са мислещи и интересуващи се хора. За жалост не всички са такива, затова и няма нищо странно, че едните казват така, другите иначе. Както има за ранно захранване, сок от 2-рия месец и вода, така има и за късно захранване, без вода и т.н. Въпреки, че има и комбинации - например, мойта педиатърка е за късно захранване, но ми каза да давам Зимафлуор Simple Smile Едни предписват Вигантол на всички бебета, без значение зима ли е, лято ли е, как наддава бебето, фонтанелата малка ли е или не - всичко под един знаменател, ей така за презастраховка. Други, обаче, не - съобразяват се с индивидуалностите на детето. Не виждам нищо странно, това е бг ралността. И не само бг сигурно.

# 12
  • Мнения: 195
На мен педиатърката ми препоръча Зимафлор с условието, че трябва да се дава поне една година без да има големи прекъсвания. Може в месеца да се изпуснат три четири дни, но не по повече. Тогава имало ефект от даването на Зимафлор.
Хомеопатката ми забрани категорично да давам Зимафлор само се товарел организма на бебето и нямало никаква полза от него.
Мнението на зъболекаря ми беше, че може да се дава ако се налага, но когато поникнат всички постоянни зъби, ставаше дума за дъщеря ми, а за бебо и той каза че не е нужно да давам и аз не давам Зимафлор. Вигантол давам на бебо по 1 капка всеки ден защото е зима и слънчевите бани които можем да правим са рядкост .

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Знаех за вредата и не съм давала Зимафлуор,макар че педиатърката го препоръча и изписа. Вигантол също не съм давала в дозите ,в които са ни изписвали ,нито пък съм спазвала указания от джипито срок на профилактика. Просто не се доверявам "сляпо" на лекарите,защото практиката е  да се презастраховат и да изписват лекарства наред,без да се съобразяват с индивидуалността на детето и карат по остарерите схващания за отглеждане на децата.

# 14
  • Мнения: 5 589
Мнението на зъболекаря ми беше, че може да се дава ако се налага, но когато поникнат всички постоянни зъби, ставаше дума за дъщеря ми, а за бебо и той каза че не е нужно да давам и аз не давам Зимафлор.
Абсолютно безсмислено е вътрешното приемане на F след пробив на постоянните зъби-изписват именно затова толкова рано-от 4. мес. на бременността до пробива на постоянните зъби-да действат на зъбните зародиши на временните и постоянни зъби.Който чете може сам да си претегли + и - и да реши за детенцето си.С Петицията изказваме несъгласието си да се флуорира централно водата,с което да ни се налага да пием и да се храним с такава вода(така предозирането е много вероятно,докато при таблетки може да се конролира ,макар,че и това е относително).Всяка майка е свободна да си купи Флуорин,Зимафлуор или каквото реши.

Общи условия

Активация на акаунт