Отит-опасен ли е?

  • 2 947
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
Здравейте!Детето ми е с отит на едното ухо,като преди 3 седмици беше с отит на другото.И за двата случая изписаха антибиотици.Това се случва за първи път,като най-вече ме притеснява това,че сега детето казва,че не чува с едното ушенце.Възможно ли е наистина да не чува или да се е влошил слухът му с едното ушенце?Ако някой знае повече моля да ми даде информация,много съм притеснена.

# 1
  • Мнения: 98
Да, възможно е  - дори и от една ушна инфекция без да искам да те плаша.
Колнсултирай се с лекар.

# 2
  • Мнения: 377
КОНСУЛТИРАЙ СЕ СЪС СПЕЦИАЛИСТ -АЗ КАТО БЯХ 12 ГОДИШНА ИМАХ НАМАЛЕНИЕ НА СЛУХА ОТ ЧЕСТИ ОТИТИ, НО СЕ ОПРАВИХ .ДАНО НЕ Е СЕРИОЗНО СТИСКАМ ПАЛЦИ И СЕ МОЛЯ ДЕТЕТО САМО ДА МУ Е ЗАГЛЪХНАЛО УШЕНЦЕТО.
и МОЯ СИН ПРАВЕШЕ ЧЕСТИ ОТИТИ , НО Д-РКАТА МУ ИЗПИСА ХОМЕОПАТИЧНО КОЕТО ПИЕМ 2 ПЪТИ В МЕСЕЦА И ДА НЕ КЪЗВАМ ГОЛЯМА ДУМА ,НО ОТ ЮНИ ДО СЕГА ИМА ПОЛЗА.

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Да, нормален симптом при отит. Заведи го да го прегледа УНГ доктор, защото може инфекцията да е копирана от антибиотика, но трябва да се види как е в момента, не да се гадае. Иначе проблема може отново  да се прояви след приключване на антибиотичния курс.
Само поставянето на диагнозата  "Отит" не е достатъчна. Трябва и проследяване с прегледи.

# 4
  • Мнения: 625
Благодаря ви,със сигурност след приключване с антибиотика ще посетим унг,до тогава ни стискайте палци.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В Транспортна болница има апарат за измерване на слуха. Там водих дъщеря ми след изкарани 3 отита едно след друго. Водих я при др. Френгов, Доволна съм спряха болките в ушите и възпаленията. Не работи с касата.

# 6
  • Мнения: 625
ivben,моля те да ми обясниш по-подробно за този апарат,по какъв начин става измерването на слуха,болезнено ли е?Искам да се информирам по-подробно,защото не живеем в България от скоро и за да знам какво да търся тук.Благодаря предварително!

# 7
  • Мнения: 952
не, не е болезнено, на мене ми правиха такава проверка на слуха защото бях спукала тъпанче. При мене беше така влязох в една кабинка и сложих слушалки и сестрата ти пуска някакви звуци а ти казваш чуваш или не...ами това е Peace успех и дано нее нищо сериозно Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Ами няма да те плаша, но отит-а е опасен. В МВР б-ца също могат да направят аудиограма. Бях се притеснила за Дияна след поредният отит миналата година, но всичко беше наред. Минахме без аудиограма.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И щерката беше няколко месеца с намален слух, поради чести отити.
Не пренебрегвай проблема и търси добри УНГ специалисти.

Късмет  Peace

# 10
  • Мнения: 625
Благодаря на всички за отговорите,след празниците ще отидем на УНГ,за сега детето казва,че болка няма ,но казва,че все още не чува с едното ушенце,иначе нищо никога не е изтичало от ушенцето му-не знам това дали е добре или зле?!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
mama Veni, не е болезнено изобщо. Детето си стоя на едно столче, сложиха му на ушенцата един апарат. Направиха аудиограма. От детето се искаше да постои малко мирно на столчето.  В МВР болница също съм чувала , че апаратурата е добра.

# 12
  • Мнения: 581
детето казва,че болка няма ,но казва,че все още не чува с едното ушенце,иначе нищо никога не е изтичало от ушенцето му-не знам това дали е добре или зле?!
Дано да е само временно в следствие на отита. Защото честите отити на дъщеря ми доведоха до намаляване на слуха без болки и без изтичане на течност и се наложи да й слагат тръбички в ушите. Сега вече е добре и всичко това е в миналото, но все още от страх я водя на преглед при УНГ от време на време.
 В никакъв случай не казвам, че ще ви се случи такова нещо, просто споделям личен опит.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Понякога се налага поставянето на тръбички, но слава богу ние се разминахме с тази процедура.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз да чукна на дърво... прескочихме есенният отит. Иначе Дияна беше дежурна - пролет и есен. След първият или вторият отит мислех, че Дияна не чува добре, но явно е било временно. Сега е ок. На нея също нищо не и е текло от ухото. Само болките са големи.

Общи условия

Активация на акаунт