Отговори
# 30
  • Мнения: 4 668
какво запотяване ви гони, за климатик не сте ли чували или за въздушен филтър, на всяка кола се запотяват прозорците ако дишаш и не е пуснат климатика а на вън е студено
Чували сме ... и доста по - скъпи коли от прословутата Зафира , която не е нищо особено сме карали  Confused
Но наистина опелите имат този проблем и при пуснат климатик ... не им се изчистват достатъчно стъклата .

Просто са ти много остри изказванията . Личи си , че нямаш база за сравнение щом толкова си се прехласнала по тази бих казала средностатистическа кола ...

# 31
  • Мнения: 1 426
какво запотяване ви гони, за климатик не сте ли чували или за въздушен филтър, на всяка кола се запотяват прозорците ако дишаш и не е пуснат климатика а на вън е студено
Чували сме ... и доста по - скъпи коли от прословутата Зафира , която не е нищо особено сме карали  Confused
Но наистина опелите имат този проблем и при пуснат климатик ... не им се изчистват достатъчно стъклата .

Просто са ти много остри изказванията . Личи си , че нямаш база за сравнение щом толкова си се прехласнала по тази бих казала средностатистическа кола ...


момиче, опитала съм се да бъда максимално обективна в преценката си, посочила съм това което не ми харесва, и това което ми харесва, останолото съм пас. Смятам че съм максимално обективна, защото имаме и други коли, но случая не става въпрос за сравнение, а за контретна кола. Всички знаем, че има и по-хубави и по-скъпи и на тях могат да им се на мерят недостатъци - зависи от шофьора, начина  на каране. И ако си прочела аз пиша за Зафира 2, а не за Зафира 1, за която ти говориш. И за де нарушавам добрия тон  не смятам да спамя темата повече.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
какво запотяване ви гони, за климатик не сте ли чували или за въздушен филтър, на всяка кола се запотяват прозорците ако дишаш и не е пуснат климатика а на вън е студено
   Малко уважение към чудото мнение не е излишно -  толкова ли е трудно просто да си кажеш мнението, без непременно да внушаваш колко малоумен е всеки, който има друг поглед. Изказах ЛИЧНИТЕ си впечатления от конкретната кола - знаем какво е климатик - и сме го чували, и сме го ползвали, и други коли сме карали - колата си се запотяваше /впрочем същия проблем има и братът на мъжа ми - с опел астра/. Какво съм носила в багажника си е моя работа - преценила съм, че за такъв клас семейна кола не е достатъчен.

# 33
  • Мнения: 327
мисля, 4е запо4ват от 10,000лв. зависи колко е стара,  и ако искате да е икономи4на (задалжително-дизел). по принцип е хубава и практи4на семеина кола. имате моето поущрително Да Simple Smile.

# 34
  • Мнения: 3 634
Преди месец карахме Зафира за два-три дни и нямах търпение да я върнем - изобщо не ми хареса, неудобна, вътре стъклата се запотяваха безумно просто, вози твърдо и няма кой знае колко голям багажник - не бих си купила.

не знам каква Зафира си карала, новата или старата но с багажника си в голяма заблуда. Според теб какво значи голям багажник - какво ще слагаш вътре, защото аз знам точко колко побира.

вози твърдо заради окачването, но е здраво,
За тия пари е повече от перфектна - ползваш данъчен кредит и 17% отстъпка при закупуване на фирма т.е. 37% от цената още никой дилър не е постигнал тази цена

Карахме старата Зафира (служебна) имаме и новата. Багажник, който събира детска количка и още 2 чанти не е голям за мен, а обикновен. Колкото до цената всеки сам си определя колко го усторйва. Моето мнение е "за тез пари толкоз". На мен ми стига да я караме 5г без да влиза в сервиз. Сега е на 8000км и я имаме от септември, все още нямаме оплаквания.

Наистина се изказваш много крайно, а не забравяй че тук има хора, които карат коли 10 пъти по-скъпи от мечтаната за теб Зафира.

# 35
  • Мнения: 1 426
нима цената на колата която караш, определя обективността на мнението, простете за невежествето.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 11:10 от 3m

# 36
  • Мнения: 3 634
нима цената на колата която караш, определя обективността на мнението, простете за невежествето.

Не, но се предполага че сме запознати с "екстрите", за които ни питаш - климатик и въздушен филтър. Продължаваш да упорстваш, струва ми се.  Banghead

# 37
  • Мнения: 274
не нападайте човека, моля ви се. Мие имаме Опел Зафира от 2 години - за стъклата сте прави - ЗАПОТЯВАТ СЕ, ама какво да се прави не всички сме като повечето тук цитат: "хора, които карат коли 10 пъти по-скъпи от мечтаната за теб Зафира"
но какво от това. Нима трябва всички да се хвалим и да пишем кой с какво е над другите. Човека има толкова пари и към това се е насочил, не може всички да сме с по 2-4 автомобила за по няколко хиляди в евро, дай сега всички да го оплюете, ей затова не харесвам форумите аз ... всички много богати и много знаещи с претенции.
ИЗВИНЕТЕ ЗА СПАМА!

и за зафирата пак - нашата е 98 г. , бензин има проблем както казах със запотяването и със стартера.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 16:47 от malka feia

# 38
  • Мнения: 3 634
malka feia, четеш избирателно и съскаш неоснователно. Не си ги мерим, а се хвалим/оплакваме от новата Зафира. От това разбрах, че се интересува авторката, което пък няма нищо общо със съфорумката, с която си спорим за багажника.  Peace

Следя темата с интерес и при нас няма проблем с потенето на стъклата. Може би е валидно за предишната, но не си спомням. Имаме познат, който кара същата кола и не ми е споменал да не е доволен от нещо.  bowuu

# 39
  • Мнения: 4 668
не нападайте човека, моля ви се. Мие имаме Опел Зафира от 2 години - за стъклата сте прави - ЗАПОТЯВАТ СЕ,

Никой не нападаме  Stop
Ти сама го потвърди за стъклата . И едва ли е от това , че някой абориген не знае как да включи климатика .
Просто си е проблем на Опел. Авторката пита - отговарям .

Dante - не се хаби да обясняваш  Wink просто няма смисъл .

нима цената на колата която караш, определя обективността на мнението, простете за невежествето.

Когато не допускаш друго мнение , освен собственото , това е липса на обективност . А ... освен това е и невежество !

# 40
Хубава кола,но за съжаление на мен не е удобна.Предпочитам малкият автомобил.Съжалявам,че мъж ми продаде моята малка кола и тази ми я натресе.Не я искам!

# 41
  • Мнения: 3 634
Нещо, което ми направи впечатление днес е, че към 140км започва леко да вибрира купето. Дали е от крива джанта в тези дупки?!  newsm78

# 42
  • Мнения: 1 069
Имаме Зафира 2003г 2,2 дизел, туниг, но аз още не съм се возила в нея, какво остава да я карам. Имам големи шансова утре да я севтосам. Иначе мъж ми е много доволен от колата.

# 43
  • Мнения: 592
Най- напред - всяка кола е късмет! Но!!! Си има и правила- за мен Опел в краен случай! Има Фолксваген Шаран, Сеат Алхамбра и Форд Галакси- едно и също е, само че Шарана е по здрав, издържлив, по-стабилен, пак харчи малко- дори и от Зафирата, не ръждясва така зверски като опелите. Най-напред виж габаритите във фирмените сайтове и ги сравни- с 2-3-4 см повече за Шарана не е болка за умиране когато паркираш, но е знак че фирмата мисли за комфорта на возенето. А тази дето си карала "като оса"- тези по някое време ги гледам че са си залепили снимките по стълбовете /да чукам на дърво/. Шарана също е добре да е след 2001 г., но- имате ли възможност- каквото и да е, но само от Германия си го купувайте. В краен случай от Австрия или Швейцария. Тук в БГ е ад- специалист до специалиста, оса до осата, и всички са кръщавани........

# 44
  • Мнения: 4 668
Най- напред - всяка кола е късмет! Но!!! Си има и правила- за мен Опел в краен случай!
Ще си дойдем на думата , в крайна сметка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт