Отговори
  • Мнения: 1 163
Аз съм кърмеща мама от 7 дни, и вече имам чувството, че целия ми ден минава само в кърмене и цедене. Положението нямаше да е тежко ако не ми се бяха по разранили зърната. По този повод си купих на една известна марка силиконови предпазители. Ами какво да ви кажа -ГОЛЯМА ПРОСТОТИЯ с ГОЛЯМА РЕКЛАМА. Малкия бебо вярно засуква адски силно, но зърното на предпазителя е направено толкова дълго, че трябва сигурно да съм африканка че да го изпълня на дължина. В крайна сметка бебето засуква празното пространство и ефекта е НИКАКЪВ-Не си купувайте такова нещо.
Помпата за кърма е другото средство за изтезание и мазохизъм..... #Cussing out
Вярно, че си купих по евтина такава-на Chicco , но чак пак такъв провал на техниката---на една такава стара марка..Маркуча се изважда непрекъснато, самия накрайник -помпа, постоянно се сплесква-дори и да отпускаш клапата, а самия накрайник за гърдите е пластмасов и така притиска зърното при вакум. че да си призная рева по 8 пъти на ден.
Добро приложение имат обаче готовите компресите -топли или студени според нуждите -няма да споменавам марката и абсорбиращите подплънки-на този етап ми вършат работа за обезболяващите компреси след кърмене с Гермастан или с реванол.

Дано тази информация бъде полезна на всички, които са отскоро в отбора на кърмещите-без опит като мен  мами.  Wink

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Само да добавя, че някои марки имат различни размери силиконови накрайници. Аз си купих за по-малки зърна и честно казано така се оправих от кървящите рагади.

# 2
  • Мнения: 2 829
desiniko, щом изцеждането ти е по-болезнено от кърменето не знам дали има смисъл да се цедиш. Цедене се налага само ако усещаш напрежение в гърдите и бебето не иска да суче точно в този момент. Би могла на ръка да изцеждаш съвсем малко, само колкото да изчезне напрежението.
Наистина първия месец може да си прекарваш повечето време в кърмене, но би могла да си създадеш удобства, така че времето за кърмене да ти е време за почивка, гледане на ТВ, четене, ровене в интернет, хапване, пиене и т.н.
Против разраняване на зърната-след сукане, без да си миеш гърдите изцеждаш няколко капки кърма и намазваш зърната. Оставяш на въздух да засъхне и НЕ миеш преди следващото кърмене. Струва си също да прочетеш в библиотеката статиите за правилно поставяне на бебето на гърда. Дано бързо ти мине!
Извинявай, че не пиша точно по темата, но се надявам да съм ти била полезна.
Аз бях много изненадана от факта че може да се отгледа бебе без да се купува почти нищо. Ето някои от нещата, които аз не съм използвала въобще: силиконови зърна, помпа за кърма, шишета, залъгалки, стерилизатор, пасатор, сокоизстисквачка, чаша с твърд и мек накрайник, пластмасови лъжички, и още много други Grinning

# 3
  • Мнения: X
Не съм съгласна за накрайниците! Благодарение на тях кърмих 6 месеца, не се отказах и продължих без тях до днес  Peace Зърната ми са плоски и може би това спомогна да изпъкнат, не знам...но свърших аработа. Аз взех Авент и малки и големи и въпреки това имах разранено зърно  Rolling Eyes, но малкия си всмукваше хубаво и моето зърно си влизаше хубаво. Опитвах без тях през това време, но не се получаваше, после отведнъж стана и бях много щастлива.
Помпа взех - Авентска, но се оказа, че по- дора помпа от двете ми ръце няма. Налага ми се да цедя от време на време и до днес, поради запушвания, но на ръка. Помпата си стои така и мисля да я продам, защото НА МЕН не ми върши работа.
Това е моят опит!

# 4
  • Мнения: 2 757
И аз благодарение на силинов накрайник не отказах кърменето и лека полека минах на голо при първото ми бебе. А без помпа не мога да изцедя и капка -  ползвах Piggeon и тя ме спасяваше многократно. Може да не си случила на предпазител и помпа  newsm78

# 5
  • Мнения: 875
Аз бях много изненадана от факта че може да се отгледа бебе без да се купува почти нищо. Ето някои от нещата, които аз не съм използвала въобще: силиконови зърна, помпа за кърма, шишета, залъгалки, стерилизатор, пасатор, сокоизстисквачка, чаша с твърд и мек накрайник, пластмасови лъжички, и още много други Grinning

и аз така. не използвам и детско креватче. а през първите 6 месеца и количката не ни трябваше.  Mr. Green

# 6
Тъй като моите зърна са на вътре, си взех силиконови зърна, още от родилния дом сме с тях, до сега и няма проблем, малката си сучка много добре и най-вече че суче, иначе не искаше без тях, сега от време на време и без тях си я кърмя

# 7
  • София
  • Мнения: 1 555
Според мен са полезни тези неща, въпреки че може да се мине и без тях - зависи от човека и ситуацията. Аз един-два пъти използвах силиконови зърна само, но много мои приятелки дълго време кърмеха с тях и им бяха удобни. За помпата - на мен лично ми е необходима. От една страна да си стимулирам лактацията, от друга често се налага друг да гледа София за по няколко часа и ми трябва изцедена кърма. На мен ми е невъзможно цеденето на ръка, така че помпата ми е най-добра приятелка.  Laughing Разбира се от помпа до помпа има разлика, аз бях с Авент, а сега електрическа на Медела си поръчах.  Peace
Така че не може да се каже, че нещо е полезно или не е полезно. Всички зависи от човека. Някои не се нуждаят от силиконови зърна, на други им е по-удобно да кърмят с тях. Някои няма нужда да се изцеждат, други се изцеждат само на ръка, трети с помпа.

Сега ще те успокоя - скоро всичко ще стане много по-лесно! И аз в началото се чувствах като теб - постоянно кърмене, цедене, стерилизиране.  ooooh! Но с вренето нещата се нормализираха - бебка започна да прави и нощни паузи, цедя се единствено сутрин, защото след нощната пауза гърдите ми са доста пълни и изцеждам колкото преди за цял ден, стерилизирам един път на ден. Пожелавам ти успех!

# 8
  • Мнения: 1
Кажете ми каква марка силиконови предпазители ползвате, защото и моите зърна са навътре и знам, че ще имам проблеми с кърменето?

# 9
  • Мнения: 238
Аз ползвах силиконови зърна на Авент и благодарение на тях ми минаха рагадите, които ми се получиха в началото. Първоначално и Ади се чумереше на тях, но свикна постепено. И помпа ползвам все още, сега за захранването да си изцеждам по малко кърма за пюретата.

Общи условия

Активация на акаунт