Изваряване -колко често..

  • 3 219
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
От няколко дни съм кърмеща мама и искам да попитам колко често трябва да се изваряват следните неща--
шишето за водичка
биберонките
Само това ползваме към момента.

# 1
  • Мнения: 476
Първо - честита радост!   bouquet
По принцип се стерилизира веднъж на 24 часа. Но аз залъгалката я варя мноого рядко. Мия с топла вода и бебешки сапун.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 43 904
Всеки ден, залъгалката - удобно е да имаш няколко, като падне да дадеш друга направо....

# 3
  • Мнения: 151
Всеки ден-шишето в стерилизатора,а залъгалката през ден но вие сте много малки и е добре всичко всеки ден да се стерилизира.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ела при нас Peace

# 5
  • Мнения: 7 723
... Мия с топла вода и бебешки сапун.  Peace
Аз я миех или само с вода, или с вода и веро.
Не и със сапун....

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ЧЕСТИТА ТИ РАДОСТ !
Дай боже дълго да кърмиш Simple Smile
стерилизирах само първата седмица от тогава насам и по съвет на педито мия шишета и биби само с гореща вода и сапунче Simple Smile понякога ги потапям в разтвора за стерилизация на Чико за 30мин. и после изплаквам с гореща вода. Така правя и не съм забелязала да има проблем с беба Simple Smile

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ами да ти кажа,може да ти се стори прекалено,но моя син е ве4е на 6 месеца,не е кьрмен нито ден и шишето му за мляко си го изварявам преди всяко хранене.Но иначе за водата и самия биберон-доста по-рядко.Може би прекалявам,но пък обичам  чистотата.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 904
Ами да ти кажа,може да ти се стори прекалено,но моя син е ве4е на 6 месеца,не е кьрмен нито ден и шишето му за мляко си го изварявам преди всяко хранене.Но иначе за водата и самия биберон-доста по-рядко.Може би прекалявам,но пък обичам  чистотата.

изобщо не прекаляваш, така и трябва да се прави....

# 9
  • Мнения: 46 438
Шишетата от мляко и бибероните - на всяко ползване.

Шишета от вода не е имала, защото не съм давала. След захранването, тези от вода и от немлечни храни не съм изварявала.
Купи си стерилизатор, 15-25 лв. е, голямо облекчение Peace

# 10
  • Мнения: 4 555
Стерилизирам преди всяко хранене.
Залъгалките след изплюване също минават през стерилиратора. Поне по 5 пъти на ден  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 100
В началото е добре да се стерилизира преди всяко ползване. Спрях толкова често да стерилизирам когато малкия стана на 2 месеца. Сега от време на време стерилизирам и мия с гореща вода.

# 12
  • Мнения: 756
Да ти носи много радост рожбата!!!
може и да е малко вманиачено , обаче аз стерилизирам преди всяко хранене -когато кърмех стрерилизирах и помпата за кърма , все пак сте мънички

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Залъгалката- след всяко изплюване стерилизирах, шишетата- след всяко хранене (за водата- 2-3 пъти дневно)

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Шишетата всеки ден, залъгалката не я използваме много, много.

Общи условия

Активация на акаунт