за подхвърлянето на бебето

  • 6 467
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 157
Здравейте,искам да питам някой дали знае има ли някакви рискове за бебето когато се подхрърля във въздуха(като изключим изпускането,разбира се) и по-точно вярно ли е,че му умирали нервни клетки?Нашето бебе много се радва като си играем така,но ни наплашиха,че му вредим newsm78

# 1
  • Мнения: 7 723
Не знам дали му умира нещо,
но със сигурност не е добре за вестибуларният му апарат. Simple Smile

Здравейте,искам да питам някой дали знае има ли някакви рискове за бебето....   (като изключим изпускането,разбира се) ....
  Joy Joy Joy Joy Joy
Не можах да се сдържа.... Wink
....това наистина ме развесели.... ooooh! Joy

# 2
  • Мнения: 748
нервни клетки не знам как ще умират от подмятане, ти що не пита тия дето са те изплашили как става?
а иначе риск има при разтърсване ако се отметне рязко главата назад.

# 3
  • Мнения: 4 668
Нервни клетки не умират ... А и предполагам , че вие не прекалявате с подхвърлянето все пак  Rolling Eyes
а иначе риск има при разтърсване ако се отметне рязко главата назад.
Така е !

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нямам идея.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Доста теми има по този въпрос тук, пусни търсачка. Ето няколко:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152823
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/087/666/87666/87666.html
Прегледай тези теми, аз лично никога не съм подхвърляла детето си.

# 6
  • Мнения: 3 634
Моля те, не го прави!!!
Онзи ден моята кума си позволи да подхвърли моето бебе 3-4 пъти във въздуха. След тактично направените забележки, тя продължи. Накрая й го изтръгнах от ръцете. Извинявам се, но това не може да бъде "игра"!!!  Naughty. Чела съм, че може да се стигне до отлепяне на ретината. Дори и да не е вярно го намирам за изключително безотговорно...какво като и Мите се смее?! Той ще се смее и ако тръгна да го хвърлям в камината!!!  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 2 100
Аз точно днес за първи път си позволих много леко да одхвърля бебчето си, мъжа ми ми направи забележка, но постоянно виждам родители да правят така и не мислех, че е проблем! Благодаря за линковете emimimi  Hug

# 8
  • Мнения: 2 100
шоколадче, ние правим така (дано да не е неправилно)-лягам по гръб и много лекичко го вдигам във въздуха да гледа отгоре и много му харесва-смее ми се и чак лигичките му потичат от кеф Heart Eyes. Може да пробвате вместо хвърлянето.

# 9
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Според мен е опасно и не съм го правила, разказвали са ми за бебе, чийто гръбнак са увредили след подобна "игра".

# 10
  • Мнения: 756
когато го правите увийте бебто добре , оставете 4 дупчици за да диша и евентуално пишка , но той ще го прави в памперса или въобще не го забавлявайте . Според мен е опасно саво когато се изпусне , когато съм била бебе са ме подхвърляли така и съм била щастрива и са продъложили , докато са могли да ме подхвърлят и нищо ми няма , освен че съм с очила и леко мръднала , нокрай малкия бубалечко - не се стряскайте толкова много детето не е от стъкло , нали занете , че те имат най - големи шансове да оцелеят в катастрофа / недай си боже / поради типа костана сиситема

# 11
  • Мнения: 7 723
 
когато го правите увийте бебто добре , оставете 4 дупчици за да диша и евентуално пишка , но той ще го прави в памперса или въобще не го забавлявайте . Според мен е опасно саво когато се изпусне , когато съм била бебе са ме подхвърляли така и съм била щастрива и са продъложили , докато са могли да ме подхвърлят и нищо ми няма , освен че съм с очила и леко мръднала , нокрай малкия бубалечко - не се стряскайте толкова много детето не е от стъкло , нали занете , че те имат най - големи шансове да оцелеят в катастрофа / недай си боже / поради типа костана сиситема
Ето ти и още една причина да не си подхвърляш бебето Whistling  Mr. Green Joy

Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 23:16 от Руска

# 12
  • София
  • Мнения: 39 745
Де да умираха толкоз лесно мозъчните клетки.
Дияна и до сега не обича да я подмятат, вдигат нависоко, да я носят на конче. Не сме я мяткали като бебе.

# 13
  • Мнения: 721
Разбира се, че е опасно, не го позволявай.
Доколкото виждам сте на 3+ месеца - главичката не е укрепнала и има опасност от нараняване на гръбнака и от т.нар. Shaken Baby Syndrom, който носи трайни наранявания в мозъка на бебенцето. Статистиката от този синдром е черна.  Sad

# 14
  • Мнения: 756
когато го правите увийте бебто добре , оставете 4 дупчици за да диша и евентуално пишка , но той ще го прави в памперса или въобще не го забавлявайте . Според мен е опасно саво когато се изпусне , когато съм била бебе са ме подхвърляли така и съм била щастрива и са продъложили , докато са могли да ме подхвърлят и нищо ми няма , освен че съм с очила и леко мръднала , нокрай малкия бубалечко - не се стряскайте толкова много детето не е от стъкло , нали занете , че те имат най - големи шансове да оцелеят в катастрофа / недай си боже / поради типа костана сиситема
Ето ти и още една причина да не си подхвърляш бебето Whistling  Mr. Green Joy
ами верно , как не сетих  newsm78, че отам са ми очилата ....това е готино Laughing Laughing-не искам да те обидя , обаче много весело се е получило ,мерси   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт