Свински черен дроб от кога?

  • 7 144
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами от кога давате свински черен дроб на децата си?Моя фъстък е ял само пилешки дроб и не знам дали може  да яде вече  свински newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Карантия нито аз ям, нито на детето бих дала.
Евентуално от сигурен домашен източник, но след 3 годинки.

# 2
  • Мнения: 4 447
Все още не съм давала и не мисля да давам скоро. Калоян е на 1г.

# 3
  • Мнения: 581
 Никога. Въпреки, че вече е на 6г.Такива неща вкъщи никой не яде.

# 4
  • Мнения: 1 264
Давала съм на сина си пюре от черен дроб на Ганчев, ама не помня дали беше пилешки или свински. Предполагам е бил пилешки.
Мисля, че спокойно можеш да даваш на детето си свински черен дроб, за предпочитане обаче да не е пържен.

# 5
  • Мнения: 1 586
Не съм давала и не мисля скоро да давам,може би един ден все ще опита но не сега!

# 6
  • Мнения: 1 264
А защо всъщност не давате на децата си свински черен дроб или не давате черен дроб изобщо?  newsm78

# 7
  • Мнения: 4 447
А защо всъщност не давате на децата си свински черен дроб или не давате черен дроб изобщо?  newsm78


Защото е КАРАНТИЯ.

Не виждам нищо полезно в този орган.

Воденички, бъбреци, сърца и дробчета са карантия, която не е полезна за малките деца. Има толкова много други неща, които могат да ядат, защо да му давам това???

# 8
  • София
  • Мнения: 39 717
Нищо, че Дияна е вече голяма, не съм давала черен дроб. Не харесва дреболии, аз също не ям. Пробвала е шкембе чорба, но яде само соса.

# 9
  • Мнения: 375
Черният дроб независимо че е карантия е полезен,но мисля че се дава след 24 месеца,т.е след двегодишна възраст

# 10
  • Мнения: 4 447
Черният дроб независимо че е карантия е полезен,но мисля че се дава след 24 месеца,т.е след двегодишна възраст

Добре, какво полезно има? И от кое животно се дава? Само свински ли е полезен?  Thinking

# 11
  • Мнения: 375
Черният дроб независимо че е карантия е полезен,но мисля че се дава след 24 месеца,т.е след двегодишна възраст

Добре, какво полезно има? И от кое животно се дава? Само свински ли е полезен?  Thinking

Телешкия също-съдържат доста витамини-А,Д,Е,К

# 12
  • Мнения: 4 447
Черният дроб независимо че е карантия е полезен,но мисля че се дава след 24 месеца,т.е след двегодишна възраст

Добре, какво полезно има? И от кое животно се дава? Само свински ли е полезен?  Thinking

Телешкия също-съдържат доста витамини-А,Д,Е,К



M.... идеално!

Значи може да си ги набави и от другаде.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 896
Най-вече заради  високото съдържание на желязо се дава черния дроб.
Кой кога ще предложи на детето си и дали ще го направи изобщо е въпрос на личен избор. Peace
Аз съм давала само веднъж след годинката пюре с черен дроб.

# 14
  • Мнения: 1 032
Пилешки съм давала и на вашата възраст, а свински дадох сега. Просто ми се струва доста по- труден за дъвчене и за това съм го отлагала. Иначе дробът съдържа и желязо. Аз лично съм фен на карантията, така че и щерката ще яде (пък и й харесва, де). Нямам намерение да се притрисам за такива неща и език е яла (това за протокола).

Общи условия

Активация на акаунт