Кемал паша/ориенталска кухня/

  • 5 254
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Кемал паша си е национално сладко от Турция.Ето ви и оригиналната рецепта.Дано ви хареса. Peace



Продукти за тестото:
125гр.-краве масло/на стайна температура омекнало/
1бр.яйце
1/2ч.ч.-прясно мляко
3.1/2ч.ч.-брашно
1бр.бакпулувер и ванилия.

Сироп:
5ч.ч.-вода
2 1/2ч.ч.-захар
ванилия.

за вътре-орехи/смлени/ и канела.

Първо се прави сиропа като всичко се сварява около 10мин.Оригиналната рецепта е с двойно количество захар,но ние не обичаме много сладко да ни се лепи по зъбите,за това намалих захарта и стана супер.Та след като го сварите го оставяте да изтине.

След това замесвате тесто от всички продукти.Става меко масленно тесто.И го оставяте да си почине около 15мин.покрито с кърпа.След това късаме топчета с големината на орех и леко ги натискаме за да можем да ги напълним с орехи и канела.Затваряме топчето и слагаме в намазана тавичка със затворената част на долу.Топчетата да са на разтояние едно от друго,защото при печене се надуват и да не се слепнат.Печем в предварително загрята фурна на 180градуса около 20мин.Докато леко се зачервят от горе.Вадим ги от фурната и докато са горещи се заливат със студения сироп.Покриваме с кърпа.От време на време е хубаво после да ги поливате от горе със сиропа от тавичката.И изчаквате да попият всичкия сироп.
И си ги хапвате,аз ги гарнирам със заквасена сметана и стават многоооооо хубави. Peace

Да ви е сладко! bowuu bowuu bowuu

# 1
  • Мнения: 1 352
Ауууу, такова съм яла преди години. Страпно ми хареса! Благодаря за рецептата Peace.

# 2
  • Мнения: 1 679
Изглежда вкусно   chef

# 3
  • Мнения: 2 000
Още снощи си харесах рецептата и днес ги направих. Току-що ги опитах, още са топли, но са много вкусни.
Благодаря за рецептата  Hug

# 4
  • Мнения: 1 425
Радвам се, че ви е харесало. Peace

# 5
  • Мнения: 3 830
Ох, как обичам сладкиши с канела или с орехи....
Ще го готвя и това Laughing

Общи условия

Активация на акаунт