Отговори
  • Мнения: 129
Мами с опит, кажете според вас, когато дечицата станат 2-3 и са с малка разлика и си ги гледате вие с таткото (тоест не сте пратили голямото на градина нито сте го дали на детегледачка), каква помощ е най-удачна. Дали някоя баба или пък да се наеме жена за домакинството, пък майката да има достатъчно време така за децата?

Аз съм от типа хора дето все искат сами да се оправят, ама може би ще се наложи да си взема помощничка и не знам защо все ми се иска да е наемен помощник. Щото тогава ти й казваш какво да прави. Докато родата - туй е деликатна работа - не се получава много много да кажеш на свекървата "ти само домакинствай, чисти, готви и т.н, а аз ще се занимавам с децата.", пък и аз мисля по-дългосрочно. Някак си нещата стават по-трудни с роднини, а и дори с някоя жена изсред познатите ми. Като има личен елемент, е сложно. А точно в първите месеци, не искам усложнения. По-скоро пак сама бих се оправяла, доколкото може...

Питам, щото с първото дете и с домакинство се оправям вече две години съвсем сама, с помощ от таткото най-вече за възпитанието и за игри. Но май сега с второто дете (след около месец и нещо го чакаме да се роди) ще се наложи да си намеря помощничка.

Та го мисля от сега, да взема категорична позиция по въпроса, докато е време.

Какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • Мнения: 7 723
...Какво бихте ме посъветвали?
Да опиташ сама. С таткото, де Wink
Казвам ти го от личен опит Wink

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
...Какво бихте ме посъветвали?
Да опиташ сама. С таткото, де Wink
Казвам ти го от личен опит Wink
да наемеш жена за домакинството
аз се борих една година сама  - с малка разлика са ми децата и щях да се побъркам най- накрая
клекнахме и наехме помощничка...само дето сина ревнува, щерката виси по мен...и май помощта на жената когато избърше пода или измие някоя чиния е дори по-пълна отколкото иначе
само дето мен лично ми се иска сина да се научи да се занимава с друг щото мисля да го пускам на детска, та упорствам да си върша домакинската работа, а тя да ги гледа...да видим какво ще стане

в никакъв случай не се опитвай сама да се оправяш ако можеш да си позволиш финансово да наемеш помощ
поне за майка на породени и спокойна - рядко срещам...много рядко и това са жени, тип "многодетна майка" - създадени да гледат и възпитават деца
аз съм обикновена и не мога - изперквам и ми идва в повече...до толкова, че вече понякога не виждам кво му е хубавото на пълна къща с деца /ем са ми само две/

влез в темата на http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249332.msg5867412#msg5867412

# 3
  • Мнения: 129
...Какво бихте ме посъветвали?
Да опиташ сама. С таткото, де Wink
Казвам ти го от личен опит Wink

Ами да ти кажа, аз лично точно това си мисля и искам, ама нещо и разни кандидати от родата има доста. " С това буйното дете и с бебе, как ще се оправяш, не знам ... " и т.н. неща.

Иначе всъщност с първото дете бабите помагаха първите 10 дена, (аз бях с епизотомия и началото ми беше малко стресово), но след това дружно с мъжа ми ограничихме помощта. 10 дена се оказаха предостатъчно време да почнат повечко да се месят. Та може би и този път ще е толкоз време помощта.

Но някак си го има и момента да не ги обидиш, да се порадват, да не проявяш излишна гордост и разбира се, за да сме честни, не е като съвсем да нямаш нужда от помощ Simple Smile Иначе отношенията ни са нормални с бабите, но то и се виждаме само на гости Simple Smile Но някак си е твърде ангажиращо, когато си с познати.

Но наистина идеалният вариант е тате, мама и дечицата Simple Smile


Иначе, catnadeen, горе долу имаме финансова възможност, за жена за домакинството, но трябва наистина добре да я аргументирам тази нужда. Щото нали се сещаш - при толкова кандидати за помощници, (разни познати жени също, ама те не са навити да им плащам) да плащаме на чужд човек, звучи малко ... Основният ми аргумент е, че ще съм много по-спокойна така, това е истината. Щото изцяло аз ще определям какво да се прави и т.н.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Имам приятелка с породени дечица.
Тя има жена за домакинстване : чистене на банята, гладене, миене прозорци и основно почистване веднъж седмично за 20 - 25 лв. Иначе тя си чисти прах, моп.
И също жена която отива почасово всеки ден в тях и помага с децата, занимава се с това което има нужда, заедно с майката.

# 5
  • Мнения: 129
Имам приятелка с породени дечица.
Тя има жена за домакинстване : чистене на банята, гладене, миене прозорци и основно почистване веднъж седмично за 20 - 25 лв. Иначе тя си чисти прах, моп.
И също жена която отива почасово всеки ден в тях и помага с децата, занимава се с това което има нужда, заедно с майката.

А знаеш ли за колко часа й взима толкова пари? Това, което си го изброила си е доста работа все пак.

Май наистина мамите в дългосрочен план предпочитат наемен труд, отколкото помощ от познати, стига да има финансова възможност де ... 

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Имам приятелка с породени дечица.
Тя има жена за домакинстване : чистене на банята, гладене, миене прозорци и основно почистване веднъж седмично за 20 - 25 лв. Иначе тя си чисти прах, моп.
И също жена която отива почасово всеки ден в тях и помага с децата, занимава се с това което има нужда, заедно с майката.

А знаеш ли за колко часа й взима толкова пари? Това, което си го изброила си е доста работа все пак.

Май наистина мамите в дългосрочен план предпочитат наемен труд, отколкото помощ от познати, стига да има финансова възможност де ... 

Не знам колко часа чистене отнема, но те излизат на разходка с детегледачката и двете деца или отиват на гости при баба и жената чисти спокойно. Ако искаш пак ще питам приятелката ми. Вика жена за почистване май само веднъж седмично и не мисля, че всеки път мие прозорци, но ако трябва го прави.
За детегледачката почасово знам, че дава по 2лв на час.

# 7
  • Мнения: 982
В твоята ситуация бих предпочела жена за домакинството.

# 8
  • Мнения: 4 555
Жена за домакинството е най-добрият вариант според мен.
Роднините въобще не са за обсъждане, ти сама си го казала - когато има личен момент, става много сложно.
Майката е най-добре да се занимава с децата си колкото може повече и помощ в домакинството е най-добрата помощ.

Общи условия

Активация на акаунт