Проблем с хигиената....

  • 555
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Моля за съвет,защото се притеснявам да не задълбоча проблема...Дъщеря ми е на 1.5г и когато дойде време да и сменям памперса започва да си стиска  краката и да мрънка,никога почти не се е подсичала,но проблема произтича главно от това,че не дава изобщо да я докосвам "отдолу",а все пак е момиче и особено от кремовете за подсичане се събира във "пипето" и остатък който ако не се почисти може  нещо да се възпали.Не знам защо започна толкова да се притеснява,като по-малка ми даваше да я чистя там,винаги много съм внимавала нещо да не и стане гадно-все пак са нежни зони,и въпреки това не и е приятно и не дава. newsm78Дали не съм сбъркала някъде...Гледам да я почиствам максимално рядко,но все пак се налага!Благодаря ви предварително! Hug

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сина на тази възраст спря да дава да му мия пацата
нормално е - чувство за притежание сега е много силно
спря и да ми дава да му режа ноктите
както се сещаш - налага се да се наложиш било и съ ссила...свикват и приемат това
не знам дали е правилен подхода но действа
успех

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
уууу същата работа я преживяваме, но малко по късничко. Освен че не дава да му мия пишката, не дава и главата да му мия. Всяка баня е съпроводена с рев. Иначе обича да кисне във ваната и не мож го изкара от водата, ама като му полея главата ела да видиш какви ревове и писъци са. Преди не сме имали проблем, даже се забавляваше доста. С пишлето е същата работа. Не дава да го мия между пръктите на краката. Почва да се гърчи и да пищи. Ноктите дава да му режа само на ръцете. На краката не дава. Режа му ги докато спи. Но както е написала и catnadeen трябва да се къпем и мием и да намерим начин. Пробвай да я занимаваш с нещо. Да й дадеш нещо да си играе. Някаква вещ, която по принцип не й давате. Например телефон или дистанционно.

Общи условия

Активация на акаунт