Помощ !!! Не спи !!!

  • 1 481
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте,
Имам нужда от помощ. Малката девойка е на месец и 24 дни и от около 3 седмици постепенно разрежда спането като положението вече е отчайващо Sad В началото спеше по около час между храненията през деня и вечер си заспиваше още по време на хранене. Сега вече спи максимум по около 3 часа през деня, разхвърляни между храненията /като някои са по 15 минути, а може и по 2 часа/. Преди заспиваше веднага след хранене след банята, сега и тогава й е трудно, като нощем също се мъчи поне час преди да заспи след хранене. Виждам я, че й се спи, тя става и раздразнителна, плаче и не се успокоява дори и на ръце през деня, заспива за 5 секунди или най-много 5 минути и се събужда с рев. През нощта пъшка, проплаква, даже вика насън, общо взето спи неспокойно, когато спи и много често се буди. Преди 4 седмици ни казаха, че сме с атопичен дерматит и съм изключила всички млечни от храната си, като може да се каже, че ям хляб, пилешко и свинско месо, ябълки, моркови, обикновени бисквити, солети и овесени ядки. Четох, че е възможно безсънието да е алергична реакция, но като се има предвид диетата ми вече се чудя какво да правя. Има и обрив по бузите, който не преминава и в момента. Педиатърката ми смята, че е възможна реакция към антибиотика, който са й вливали първите 4 дни от живота й, защото трудно се роди и не проплака веднага. Моля дайте съвет какво да правя, защото детенцето се измъчва много Praynig

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А храни ли се добре newsm78
И Ники не искаше да спи преди седмица(спеше само следобяд за 2-3ч) и се оказа, че не му стига яденето и е гладен затова не иска да спи.

# 2
  • Мнения: 96
Яде по 7-8 пъти на денонощие, като сама пуска гърдата и ми се усмихва. След като й сменя пелената отново й предлагам, но тя се върти и не иска, даже има случаи, в които се опъва назад и почва да плаче. Мисля, че добре яде, още повече, че си личи, че наддава.

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Tiredнезнам тогава, при нас на това се дължеше.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
А с коликите как сте?
Това пропъшкване или проплакване на сън, може да е от това.
Някой деца спят придимно, когато се возят в количката. Пробвай поне за сега да я слагаш да спи там, возиш я в лошо време в коридора.
Другото което се сещам, че сина ми първите месеци не искаше да спи в кошарата си. Заспиваше, а после в съня си се стряскаше размахвайки ръчички. За това първите месеци спеше на тясно и сгушено (прилича на утроба, може би за това) в зимният коша на количката си. След като го преместихме в кошарката му, когато беше на 3 месеца, винаги слагах навита завивка зад гръбчето, да го подпира и да се чувства на тясно.

Пробвай, докато разбереш какво ще се хареса на бебето.

# 5
  • Мнения: 96
Абе, пробвам всичко аз. Слагаме я в количката - не ще, в кошчето за кола я полюшкваме - не ще, в кошарата си - не ще, на ръце - не ще. Не знам какво й има. А за коликите също не знам, аз поне не чувам нищо откъм коремчето й и все си мисля, че е добре и няма. Много е мъчително, защото детето се мъчи и аз се чувствам абсолютно безсилна и не мога да й помогна Cry

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ами педиатър ще ти каже със сигурно за коликите.
Ще преслуша коремчето, ще притисне около пъпчето.
На мен ми прилича на колики, купи Еспумизан Л и давай 20 капки преди всяко хранене.
Ако и тогава бебето не се успокои....вече незнам  Confused

# 7
  • Мнения: 96
Ама нормално ли е през целия ден и през нощта да има колики, аз знам, че са само привечер и вечер. И в момента пъшка на сън и се опъва назад, чак се отвива и я завивам периодично. А да, и постоянно си пъха ръчичката в устата, дори и по време на хранене.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
За коликите няма време, не се заблуждавай  Naughty
Вярно усилват се вечер, но сутрин не минават като с вълшебна пръчица.

# 9
  • Мнения: 96
Ужас, много се мъчи детето, а и аз покрай нея. Направо изпитвам страх сутрин като знам, че пак идва деня и пак няма да спи и ще плаче. а и времето е гадно с тези мъгли, иначе поне едно нещо е сигурно - на слънце спи. Ако можех да я извеждам си мисля, че щеше да има някакъв ефект.

# 10
  • Мнения: 545
Здравей!
Както обясняваш за пъшкането и извиването,на мен ми прилича наистина на колики.Лора имаше такива силни колики през втори и трети месец.Беше постоянно сгушена в ръцете ми,разнасях я из целия апартамент!Не спеше спокойно,поради тази причина я взех при нас на спалнята.За коликите й давах Хамомила,не вярвам в традиционните капки против колики,а и те запичат!Защо не отидете на хомеопат?
Може да я возиш в количката,да я люшкаш в кошницата за кола,ако имате такава.Но първите си месеци,Лора беше буквално залепена за мен!
Консултирай се и с друг педиатър,ако мислиш че не са колики.
Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 658
и според мен са колики. Давай и някакви капки и ще видиш, че ще се успокои Peace Иначе при нас много помагаше да я гушкам често, защото така и топлех коремчето. Никога не е спала повече от половин час. И за деня и се събираха по час и половина-два, което е много малко за такова бебе. Когато много ревеше и пусках сешоара и се успокояваше много. Успех!

# 12
  • Мнения: 9 973
сигурно са колики Peace

# 13
  • Мнения: 96
По някакъв начин ми се ще да са колики Sad Поне ще имам обяснение. Иначе, опитвам се да я гушкам, но тя кривее и в това положение, единствено й е добре като я изправя на рамо и то временно. А капките не помагат, даже напротив, имам чувството, че пръцка и се напъва повече и че е по-неспокойна от тях, а и акото й става зеленикаво.

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Добре е, че освобождава газовете. Това е тяхното действие.
А щом казваш, че се напъва, вече съм сигурна, че става дума за колики.

Общи условия

Активация на акаунт