Не засмуква правилно само едната гърда.

  • 523
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 210
Здравейте, изчетох де що има статии, гледах клипчета за кърменето, но така и не мога да се справя с проблема.
Дребосъка не засмуква правилно дясната гърда. С лявата няма никакъв проблем - позата (моята или на бебето) няма никакво значение. Ако ще и с главата надолу да го държа - засмуква си както трябва - зърното плюс ареолата.
С другата гърда обаче е проблем. Понякога още в началото засмуква само зърното (независимо какво му подавам), понякога засмуква и част от ареолата. На следващата пауза обаче като отпусне вакуума и в устата му остава само зърното. При което се сещата при следващ опит да засуче се почва едно мачкане на зърното, протъркване и т.н. Вадя му гърдата от устата (с пръст леко отварям устата, за да пусне). После пак му давам да засуче, но след третия такъв опит той се изнервя, започва да си пъха ръцете в устата. Аз се опитвам да ги махна от пътя гърда-уста, защото още повече пречат.
Да кажа, че и на двете гърди си имам добре оформено зърно. Ареолите са ми доста малки.

Кърмя на поискване. Последните 2 нощи е горе-долу на 2 часа. През деня е горе-долу на 3 часа. Редувам гърдите - на едно хранене само едната гърда. Правила съм няколко компромиса да давам да си дояде от втората.

Мажа се с гармастан. Въпросната дясна гърда я чуствам натъртена и протрита и всяко даване си е болезнено.
Давайте акъл, че не ми се изпада в депресия.

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
И аз бях така ,но с лявата гърда.Дано ти помогне моя метод-хващах главата му с дясната ръка,а гърдата с лявата и като отвореше уста да засуче,му натисках главата в гърдата/все едно се блъска в нея/.Така правеше добър вакум и захапваше по-голяма част от ареолата.Това го гледах в едно клипче за кърменето.Поне при мен помогна.Дано помогне и на теб. Hug

# 2
  • Мнения: 2 829
Дали няма да се получи да го кърмиш от "проблемната" гърда само когато е сънен? Например даваш "хубавата" гърда, като се успокои вече сменях с "лошата" или пък кърмиш само от "леснозахапваната", само когато е полузаспал сменяш с "изплюваната" Grinning Проблемната можеш да я цедиш, ако прецениш че има нужда, докато намериш начин да прилъжеш хубавеца Grinning
Щом не ти се изпада в депресия е хубаво да знаеш, че можеш да кърмиш успешно дори само от едната гърда. Ако пък решиш че ти се изпада в депресия-търси си друго оправдание Laughing
 Hug

# 3
  • Мнения: 126
И аз имах подобен проблем с лявата гърда, за около една седмица кърмих със силиконово зърно. Моите зърна си изглеждаха еднакви, но тя намираше разлика. После беба стана по-опитна и се справяше вече и сама. Препоръчвам ти да се мажеш с чист ланолин, за да не се налага да миеш гърдата преди всяко хранене и ако има наранявания да зарастнат по-бързо. А защо не пробваш и други пози, аз имам една много неудобна, но помага, когато Десана е много мрънкаща. Пробвам я докато захапе някоя от гърдите, а ако трябва да яде от другата, без да променям положението на беба, аз се извъртам така, че да суче от другата гърда. Много е неудобно, но върши работа понякога.

Общи условия

Активация на акаунт