Раждане лицево предлежание -вагинално

  • 5 561
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Има ли и други мами родили по нормален начин бебе с лицево прилежание?
До колкото ми е известно лицевото прилежание налага раждането да бъде секцио. А мен  ме оставиха да раждам два дни. Измъчихме се и аз и бебето. Без система Окситоцин /явно лекарката се надяваше да не родя до сутринта до новата смяна/.
И накрая в епикризата ми писаха главично прилежание т.е. нормално протекло раждане. А също и стимулирано раждане със система Окситоцин и вливане на глюкозно-солеви разтвори -това е лъжа.
Бях обезводнена и със страшни болки. Много трудно се съвзех от раждането.
Има ли и други като мен?

# 1
  • Мнения: 4 371
Аз бях планово секцио и не мога да се изкажа по въпроса, но друго ми направи впечатление - че са ти писали едно в епикризата, а всъщност истината е друга. При мен се случи същото пролетта, когато ми се наложи да ме кюртират. Писаха, че не съм кървяла при изписването, а аз един месец не спрях. Защо го правят?! Иди докажи после, че някой си лекар е сгрешил. Аз епикризата я поправих на ръка, де Close
В коя болница роди, аз бях в Тина Киркова...

# 2
  • Мнения: 46 477
А колко килограма се роди? Доколко знам, ако е под 3 кг., не правят секцио.

Моя позната роди бебе 2.800 кг. лицево, вагинално с епидурална и каза, че е минало много леко.

София също беше лицево разположена, не ми назначиха планово секцио, казаха, че ще изчакат да започнат контракциите, защото от тях можело да се обърне и ако не стане, ще ме срежат. В крайна сметка не можа да се завърти и ми направиха секцио (аз от преди да забременея исках да родя секцио Blush).

# 3
  • Мнения: 93
И мен ме вбеси лъжата. Мисля че по този начин прикриват това,  че не си свършиха работата.
Раждах във Варна в Окръжна болница.
Имена на лични.

# 4
  • Мнения: 4 371
А, на лични. Слагай ги тук, да знаят хората при кой да не ходят.

# 5
  • Мнения: 93
А колко килограма се роди? Доколко знам, ако е под 3 кг., не правят секцио.




Гери се роди 3кг 250гр и 51 см.

Никой преди това не ми каза, че е лицево. Гледана съм многократно на 3D ехограф.

# 6
  • Мнения: 46 477
В интерес на истината и аз не знаех, като ме приеха моят лекар беше в отпуск и докато дойде ме пое дежурния екип, казаха, че трябва да ме видят веднага на ехограф, защото имало записано нещо в картона ми, помислих, че е защото имам миоми, но се оказа, че е заради предлежанието  Tired

За епикризите, като лежах в Майчин дом за задържане, от цялата епикриза, единствената истина беше датата Mr. Green но тогава толкова исках да прекрача прага и да се махна от там, че въобще не я погледнах  Crazy

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
На моя позната бебето беше тръгнало да излиза в това положение лицево прилежание ,но бебето беше 3800 и се беше заклещило в малкия таз  и в крайна сметка са я  оперирали.Бебето се е родило с хематоми по главичката и ги оставиха под наблюдение около 15 дена в болницата в Пазарджик.

# 8
  • Мнения: 3 146
Моят също се роди лицево, но не ми казаха, че това е проблем, проблем беше по-скоро, че едър - 4 кг се роди, вагинално. Не мисля, че раждането ми е било особено по-тредно от нормално. Само дето лекарят каза, че му е трудно на бебето, като излиза с лице. Беше целият червен и с огромни кръвоизливи в очите, иначе всичко беше нормално.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 262
моя приятелка роди така наскоро, 3 кг бебе
то беше над 1 седмица под наблюдение и антибиотици Confused , а нея я кърпиха дълго  ooooh!

# 10
  • Мнения: 545
Със сестра ми бяхме бременни почти по едно и също време - тя роди през февруари, а аз - през март. Нейното бебе беше с лицево предлежание и докторът беше казал секцио - това в началото на осми месец, естествено ако плодът не се обърне. Дойде грипната епидемия, после и женската консултация не работеше (става въпрос за правителствена болинца). Тя не го потърси през това време и тъкмо реши да отиде, започна да ражда. За съжаление, той не беше на смяна тогава. Разправяше ми, че зверски я боляло, накрая с пълно разкритие и с никакви напъни. Майка ми, която чакала отвън, подразбрала, че нещо става и намерила доктора, той дойде и я оперира по спешност. После докторите, които бяха на смяна, й се извиниха, че са я мъчили да ражда по нормален път.

# 11
  • Мнения: 93
Разправяше ми, че зверски я боляло, накрая с пълно разкритие и с никакви напъни. Майка ми, която чакала отвън, подразбрала, че нещо става и намерила доктора, той дойде и я оперира по спешност. После докторите, които бяха на смяна, й се извиниха, че са я мъчили да ражда по нормален път.
[/quote]
Колко време са продължили при нея контракциите? Защото при мен продължиха 3 дни. по скоро това беше изтощително и много болезнено.
А самото раждане - просто ми направиха епизиотомия.

# 12
  • Мнения: 1 467
При мен беше отвратително с лъжата - това е нещо като оправдание за секциото, което ми направиха твърде късно. Оказа се, че бебето беше извъртяло глава настрани и въобще не е могла да влезе в таза ми. След два дни мъчение ми направиха цезарово и на болничния ми лист за изписване пишеше, че причината за секцио е липса на усилие от моя страна. Бях на ръба да ги осъдя, но не ми се занимаваше с глупости през първите дни с бебето ми заедно. Разбирам те как се чувстваш, ти поне си успяла да родиш нормално.

# 13
  • Мнения: 676
Аз родих сина си нормално така с лицево прилежание, но на мен ми обясниха, че бебето накрая се завърта и не се знае дали ще си направи завъртането на градусите, на които трябва.Аз родих за 3ч. и нямах разкъсвания.

# 14
  • до канала
  • Мнения: 518
Включвам се за да ви кажа че и моята епикриза беше пълна с лъжи и също от Окръжна-Варна.
1.Родилката е на 22г. а бях на 27 Whistling
2.Включвана ми била система-глупост
3.Давали ми болкоуспокояващи -по-голяма глупост
4.Бебе родено 4200,а се роди 4450
5.Първо раждане да ама имам син на 8г тогава
  Имаше и още ,но не ми се търси епикризата.Личната умря от смях като прочете ,че съм на 22г и с първо раждане.Така, че май е практика на Окръжна-Варна.

Общи условия

Активация на акаунт