Прахче за зарастване на рани (Канада и Щатско)

  • 12 326
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 932
Това ми е въпросът...

Купували ли сте, някакво прахче или мазило за зарастване на рани подходящо за деца. Младежът има рана на брадичката, която не зараства от доста време, дали поради мокрене или някаква друга причина, но не ми се чака да мине от самосебе си, процесът се о4ертава бавен...
Ползвали сме в Бг, но не знам какъв е тукашния аналог newsm78.

Благодаря предварително на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 2 257
Сещам се за това. Може да не лекува, но предпазва от намокряне.
Как се казваше това прахче, сещам се за какво говориш, но забравих името. Немибацин ли беше?

# 2
  • Мнения: 1 215
За прахчета- мисля, че няма.
За малката съм купувала крем за рани, беше си порязала пръстта, а беше в периода на пълзене и се страхувах да не се инфектира. Без рецепта, има ги по рафтовете, пишеше, че не се препоръчва на деца под 2 години, но аз бях мазала 2-3 пъти и мина бързо.
На брадата по принцип заздравява бавно, знам от близко дете, но минава. Simple Smile
Най-добре чичо доктор да каже или питай в аптеката, също могат да препоръчат.

Може би наистина лепенка /сега видях горния пост/ е добра идея

# 3
  • Мнения: 3 932
Джи, благодаря ти, но ми се иска да диша раничката.

Мадам Бро..., значи крем за рани се води, чудех се за какво точно да попитам в аптеката.

10х, момичета.

# 4
  • Мнения: 1 147
Ние ползваме Neosporin, бързо се затварят и зарастват раните. Има ли го при вас? Ето така изглежда http://www.neosporin.com/firstaid/neosporin.asp?sec=0&page=0&from=99

# 5
  • Мнения: 3 932
Ние ползваме Neosporin, бързо се затварят и зарастват раните. Има ли го при вас? Ето така изглежда http://www.neosporin.com/firstaid/neosporin.asp?sec=0&page=0&from=99



Ще го потърся утре, дано да го има, точно за нещо от сорта питах.

# 6
  • Мнения: 1 147
Ако го няма, пиши ми на лични, ще ти го пратя.

# 7
  • Мнения: 3 932
Ако го няма, пиши ми на лични, ще ти го пратя.

Много мило, благодаря ти!

# 8
  • Мнения: 3 932
В крайна сметка закупих кремче, Polysporen (за ефективност е рано да се говори), препоръчаха ми го като аналог на Neosporin, който се продава и тук, но само с рецепта.
И наистина прахообразно лекарство не се продава по аптеките (поне без рецепта)

Пиша това, като се надявам информацията да е полезна.

Иначе, темата е изчерпана...

# 9
  • Мнения: 1 817
В повечето страни има Бепантен (дори и в Бг), така че предполагам, че и при вас ще се намери. Помага гарантирано! Peace

# 10
  • Мнения: 393
Преди мнооого години, майка ми беше донесла от "чужбинско" едно лекарство на фирмата Organon . И до го сега помня (щом се сетих за фирмата производител). Това бяха малки гранули (по точно топчета). Помня, че се използва при диабетици (за трудно зарастващи рани след операции). Спомням си, че ефектът върху вечно ожулените колене на на брат ми беше страхотен. Иначе Neosporin е супер също

Общи условия

Активация на акаунт