ЗА ДЕТСКИЯ ФЕТИШ!

  • 4 287
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Ние заспиваме с едно хавлиено лигавче.Малчо го мачка из ръчичките си и му бърбори newsm32 нещо.Няма значение дали е тъжен или весел,дали го боли нещо или играе с децата в някой детски кът-лигавчето все е с нас LaughingЖестоко е когато  е по мръсно дори и от обувките му и не ми дава да го изпера.Купих 4 броя за резерва всички са еднакви-бели ,хавлиени .най-обикновени .но за Иво са вълшебни.
Веднъж в Пикадили една жена ми вика "Госпожо,госпожо,вижте детето ви влачи някакъв парцал" Joy Joy JoyВерно че приличаше на парцал ама си беше нашия ФЕТИШ.
А вашите деца какъв фетиш си имат?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не, не съм позволявала/волно или неволно/ и при двамата да имат подобно нещо. Имат любими играчки за определен момент и толкова. Но съм се старала да избегнат подобна емоционална зависимост/лигавник, определена играчка, възглавница, одеало или дори леглото, стая където само да могат да заспиват напр. .../ .

# 2
  • Мнения: 46 437
Няма.
Никога не се е привързвала към нещо за повече от 2-3 дена.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
МОят син от бебе заспиваше с една хавкиена кърпичка. Имаше 3бр, та успявах да ги изпера. В един момент просто видях, че му е все тая дали ще заспива с нея или без нея. Спрях да му я давам и толкова. Беше около втората годинка.
Изобщо, забелязвам голяма страст към хавл.кърпи, шалове, покривки...играе си с часове с две покривчици, например  Simple Smile 

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моя син заспива с една декоративна възглавничка. Гали ъгъчетата, гушка я и заспива.
Пробвах да махна възглавничката, дадох плюшено мече и той като ревна..... Crazy И пак върнах възглавничката Blush
Но възглавничката е само за леглото, никъде другаде не я носим.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 883
Моят син има за фетиш точно определен модел хавлиени кърпички, които ползвахме, когато беше бебе. В момента имаме около 50 броя от тях, някои от които с времето са станали съвсем парцаливи, но той много обича да си ги пипа, когато заспива. По едно време бях много притеснена, че трябва да влачим с нас тези кърпички навсякъде, но се оказа, че на други места, когато запива, не се нуждае отчайващо от тях, за да си заспи спокойно. Просто ме пита дали имаме кърпички тук, и като кажа, че няма, а имаме само вкъщи, казва "добре", и си заспива.
Но когато сме си у дома, си ги търси задължително, даже държи да му ги слагам в леглото, сгънати по определен начин.
В детската градина нямаме проблем с това-нито носим там кърпички, нито пък той ги търси.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Имаме - една парцалена кукла, която мъкнем навсякъде с нас. С триста зора я пера и до вечерта ако не е изсъхнала - гооооляма драма настава  ooooh!
В градината поне я убедих да не я носи, но там пък мъкнем едно по - малко зайче.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Kaто бебе Еми имаше едно юрганче, което беше много мекичко.
Без него не можеше да заспива. Наложи се да купя още едно, та мога да ги редувам.
Носехме го с нас когато ходихме да почивка- на море, на планина,
дори и когато някоя от бабите я гледаше го взимахме с нас, та да може да спи.
От както тръгна на ясли, постепенно спиря  да си търсия мекия юрган.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Никога не са имали и двамата.Даже на големия се опитвах да му пробутвам някоя плюшена играчка,да ме замести Mr. Green ,но безуспешно.

# 9
  • Мнения: 953
Вики заспива с една малка хавлиена кърпичка - мачка я и се унася. Имам 3-4 такива кърпички.

# 10
  • Мнения: 191
Мойто момче заспива с едно плюшено бебешко одеало. МНого го обича - прегръща го целува го, но не го носи навсякъде, а го търси само когато е изморен или плаче за нещо. Имам позната - детски психолог, която казва, че това е преходния обект и помага за откъсването от майката.

# 11
  • Мнения: 2 431
Когато дъщерята беше около двегодишна заспиваше с едно розово зайче. Един ден убедила мъжа ми да отиде с него на яслата и аз побеснях. А той само повтаряше, че детето така искало, пък аз му виках да го стерилизира.
Вече е ученичка и пак отвреме на време примъква нещо в леглото си.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Чак фетиши не са имали. Още като бяха бебета започнаха да проявяват предпочитание към някои играчки, които ставаха за гушкане, но не е имало случай да не могат да заспят или да живеят без някоя определена играчка. Любимите играчки се сменяха с възрастта. Явно си помнят най-ранните любимци, защото сега случайно като ги изровят от архивите отново започват да ги гушкат, да им се радват и да разказват някакви истории.
Ако имаха някоя особено любима играчка или дреха, без която не могат би било нормално за мен.

# 13
  • Мнения: 5 103
Един бял мечо е беше бял сега е по към сивото, едва го взимам да го изпера и трябва да е сух до заспиването, че става лошо, навсякъде сме с него морета, планини в чужбина , в самолета.

# 14
  • Мнения: 4 187
Не знам дали е фетиш, но е един Тигър, по- точно глава на тигър с меко тяло, като играчка за куклен театър. Първо беше същата играчка ,но с патешка глава, като видях привързаността и към нея, побързах да набавя по голямо количество от първата за да мога да ги пера и сменям , но нямаше  Confused. Имаше тигър и взех него, след това ни подариха още един.

Патката я загубихме това лято, не беше драма, но веднага беше сменена от тигъра (който преди това не поглеждаше) и то първия , които бе по вехт  Mr. Green. Сега единият от пране е доста избелял и със скъсано уше , но тя си го търси точно него  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт