Мами,в Англия,искате ли да помогнем на бг сирачета???

  • 606
  • 10
  •   1
Отговори
Първо дължа извинение,че съм нерегистрирана,но не можах да влезна като регистрирана...Някога,когато сайта прохождаше аз се регистрирах и вече не помня ни парола,ни кой имеил съм ползвала.

Какво ще кажете за идеята ми да съберем и изпратим дрехи,играчки,обувки... за децата от домовете за сираци в България?
Лично аз помагам на две дечица,който преди година и полувина останаха без майка. Смятам,че английските семейства са много отзивчиви и с удоволствие помагат на нуждаещите се.
Днес едно семейство ми дадоха много дрехи за момиченце на 7 год...Хубаво,но моето /това на което помагам/ е вече на 10 Simple Smile)
От там ми дойде и идеята да се организираме и помогнем.
Аз мога да се ангажирам със складирането и разпределението им според нуждите на домовете...Транспортирането им... това май е по големия проблем... Смятам да говоря със собствениците на складове за хранителни стоки,мисля,че колите,който ги зареждат се връщат празни за Бг.А те са бг фирми и до колкото ми е извесно получават някакви преференции при дарение /а това е такова/.Не ми е ясно как стой въпроса с митото?!?Как може да се докаже,че това найстина е помощ?!?

Хайде,споделете какво мислите за идеята???

Ако някой реши може да ми пише и на icq:103781221

# 1
  • Мнения: 978
Хубава идея е, но дрешките ще завършат на гърбовете на децата и родата на шофьорите.

# 2
  • Мнения: 3 394
Цитат на: White Raven
Хубава идея е, но дрешките ще завършат на гърбовете на децата и родата на шофьорите.


и аз имам някакво такова съмнение,често казано!

О т бг магазините в Лондон нямам хубави спомени, все се опитват да те метнат с паунд-два или стоката залежала. Сега направо ме втриса като трябва да търся боя за яйца #2gunfire

Съмнявам се ,че ще ги навиеш, защото при презареждане взимат багаж на хора за Бг и хората си плащат за това. Може пък и да стане......знам ли?

# 3
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Идеята е хубава, но ...Когато си бях в България през февруари и разчиствах в къщи имах много останали мои дрехи, някои дори необличани. Говорих с директорката на нашия дом и тя ми заяви, не искат дрехи, а само пари та да си купели каквото им трябва.

# 4
  • Мнения: 978
А-ха.Wink Да им купели каквото трябва.............


Ади, бе верно тези в бг магазина си пробутват залежелите стоки.

# 5
  • Мнения: 4 390
Цитат на: White Raven
Ади, бе верно тези в бг магазина си пробутват залежелите стоки.


Навсякъде в бг магазините си пробутват залежалите стоки. И в Канада е същото.

По темата - идеята изобщо не е добра. Момичетата са обяснили защо.

# 6
Цитат на: Doret
Идеята е хубава, но ...Когато си бях в България през февруари и разчиствах в къщи имах много останали мои дрехи, някои дори необличани. Говорих с директорката на нашия дом и тя ми заяви, не искат дрехи, а само пари та да си купели каквото им трябва.

з
Преди 4 год,когато идвах в Англия и аз се сблъсках със същия проблем...Предложих на един дом дрехи,те ми отговориха следното" Нашите деца искат да бъдат модерни,както всички останали и затова не искаме морално остарели дрехи"
За това пък дадохме 6 чувала с дрехи,обувки и играчки за по малките деца,от същия дом.... Може би по големите наистина имат претенции...

# 7
и аз имам някакво такова съмнение,често казано!

О т бг магазините в Лондон нямам хубави спомени, все се опитват да те метнат с паунд-два или стоката залежала. Сега направо ме втриса като трябва да търся боя за яйца #2gunfire

Съмнявам се ,че ще ги навиеш, защото при презареждане взимат багаж на хора за Бг и хората си плащат за това. Може пък и да стане......знам ли?[/quote]

Боя за яйца има в турските магазини.Не е задължително да е българска:)

# 8
  • Мнения: 3 394
Цитат на: POliNE

Боя за яйца има в турските магазини.Не е задължително да е българска:)


Така ли Shocked Наблизо има един ,но освен нашенско супер скъпо сиренце, друго няма.
Но и в моя квартал няма много българи.

# 9
Така ли Shocked Наблизо има един ,но освен нашенско супер скъпо сиренце, друго няма.
Но и в моя квартал няма много българи.[/quote]

Ние живеем в Бромлей,боята я купих от Turkish food center в Lewisham...До колкото знам от тоз вид центрове има и на други места...

# 10
Цитат на: miravmbd
С удоволствие, но аз съм на 5ч път от Лондон. Как се пренася/т чувал/и?
За играчките-обаче бих ги дала на социално слабо семейство, а не в дом, поради споменатите от вас причини.
Сега се сещам за друга идея. Да си "осиновим" семейства.
Те поне ще пазят дрехите и ще ги дадат или на други или за следващите поколения.
 Thinking


Идеята за осиновяването ми хареса,но и там има "подводни камъни"...Ние изпратихме в Бг/ по един познат с кола /един багажник с играчки и знаеш ли какво научих след няколко месеца?-Не им харесали.Много били и децата ги разхвърляли из къщи:(Всички играчки ги бях сортирала и подбрала само новите...Та... играчките занимали като дарение в близката
Детска градина.Нищо лошо,но ако щях да ги давам на кой да е щях тук да ги давам не да се занимавам с тях.
На същото семейство дадохме и дрехи,доста преди това. Харесаха им ...или може би им влезнаха в употреба-незнам.
Не всеки казва това,което мисли,което на мен не ми харесва:(

Мойте "осиновени" дечица са на 8 /момченце/ и почти 11 /момиченце/.Майка им почина преди 2 год.Гледа ги баща им в едно село.Дрехите,който пращам на момченцето са от мойте деца,а на момиченцето от дарения,от други хора.Ако някой от вас имат голямо момиче или познати с такива деца мога да поема ангажимент да взема дрехите /зимните са по необходими,поради по недостъпната цена/.

Общи условия

Активация на акаунт