АТОПИ4ЕН ДЕРМАТИТ

  • 704
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 332
Здр д-р слън4ева.детето ми е на по4ти 5 мес и е с диагноза АД.лежахме заради много силен обрив в университетската болница на варна и там го лекуваха с урбазон,които само за 2 дена скри обривите,но след няколко дена те запо4наха да излизат отново.по препоръка на докторката минахме на фризипеп,които тои приема добре.въпроса ми е трябва ли наистина да мъ4а детето с толкова строги диети прием на антиалерги4ни и мазане със скъпа козметика след като не може с нищо да спрем обривите.в рода си нямаме хора с изявени алергии.просто ако можете да ме насо4ите към някои специалист по АД или някакъв съвет.предварително благодаря и весело посрещане на новата година.

# 1
  • Мнения: 5 760
В по-голяма част от случаита при адекватно хранен с Фризопеп до 8-9 м. и след това с хипоалергично мляко да 1,5-2 год възраст както и диета изключваща млечни продукти от кравешки произход решават проблема. Можете да ползвате крем и лусион на Ексомега. Кожата се повлиява много добре. По този начин ще предотвратите по- късни изяви на алергии по друг повод.
Консултирайте се със специалист по детско хранене- доц. Маринова, доц. Ковачева или доц. Желев от института по Педиатрия- София.

Общи условия

Активация на акаунт