Статистическа

  • 1 878
  • 22
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
..или за новото начало със стари главни герои.
Здравейте,
в основната си част, тук списващите сте разделени, без значение дали има фактически развод или не.
Чести са темите с негативен отенък спрямо бившите партньори, не малко са и онези в които се споделя тъга по тях, както и отчаяние вследствие на раздялата.
Не зная, може би темата ми да не е съвсем удачна, но се питам - колко от вас са склонни да опитат отново с предишните си, разочаровали ги партньори? Или колко от вас са готови да дадат втори шанс?
И съответно, колко от вас са сигурни, че искат да започнат съвсем отново, поемайки всички съпътстващи подобно решение рискове.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Може ли да пишат и тези дето не искат?  newsm78

Аз съм от тях. С бившия ми мъж сме в чудесни отношения /естествено се сдърпваме чат-пат/, чуваме се по телефона всеки ден поне 1-2 пъти в седмицата вечеряме заедно, помагаме си. Говорим си и запознаваме гаджетата си и пр. и пр. Говорили сме си и дали не сгрешихме с раздялата ни, но и двамата така сме по-щастливи. Различията между нас са преекалено фундаментални. Във връзката ни разговори и изясняване на позиции никога не е липсвало и това замазваше проблемите помежду ни в много голяма степен, но не успяхме да намерим общ път...

Той винаги ще остане баща на дъщеря ми и аз винаги ще го обичам като такъв. Той също мен... но партньори - не.  Stop

# 2
  • Мнения: 451
 различно е при всеки

коригирах се,нещо съм нервенна,май...



Последна редакция: пн, 31 дек 2007, 15:24 от patricia_p

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
patricia_p, аз се вмъквам тук понякога и чета, не за да спестя някоя стотинка от "Лична драма"  Wink Просто си сверявам часовника. Всеки има проблемите си в семейството, но не винаги пише  Wink
Сигурна съм, че целта на Додо изобщо не е да порови в душите ви, но мисля, че и тя ще се включи и ще пише. Поне доколкото я познавам е кръстила темата така в преносен смисъл, а не с цел реална статистика  Peace

# 4
  • Мнения: 2 024
Аз съм от тези,  които вече дадоха втори шанс, резултат от който е настоящата ми бременност. А самата бременост се оказа и достатъчно условие да се разбере, че вторият шанс е неуспешен, не само, ами и разкри още по-ясно истината за генералните различия между нас двамата.
Предполагам, един ден, ще мога по-свободно да се срещам и да разговарям с бащата на децата ми, но за сега чувствам нуждата да съм по-далече от него.

# 5
  • Мнения: 2 863
Хм,
С първият ми мъж исках и бях готова да давам втори шанс  с години, ама той не си го поиска никога и така минаха 2-3 години, докато се сетя, че тоя шанс само аз го мисля, за него е приключен въпрос.
С бащата на дъщеря ми, се влачим в една безкрайна сага, но не сме разделяли  наистина и окончателно, та не знам... но смятам, че начина, по който сме заедно, показва че сме по скоро в N -ят на брой шанс за нас....

# 6
  • Мнения: 451
patricia_p, аз се вмъквам тук понякога и чета, не за да спестя някоя стотинка от "Лична драма"  Wink Просто си сверявам часовника. Всеки има проблемите си в семейството, но не винаги пише  Wink
Сигурна съм, че целта на Додо изобщо не е да порови в душите ви, но мисля, че и тя ще се включи и ще пише. Поне доколкото я познавам е кръстила темата така в преносен смисъл, а не с цел реална статистика  Peace

Коригирах се,махам и статистиката  Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Моят втори шанс го дадох когато бяхме още женени....
Сега вече не бих и помислила за съвместен живот с онзи човек ...

# 8
  • Мнения: 463
Нямам никакво желание да опитвам каквото и да било с бившия.Грешки сме допускали и двамата,но не това е причината да не желая да дам втори шанс.Виж предателството това не прощавам.В момента помежду нас липсват най-нормални отношения,така че за статиската не давам на този индивид втори шанс.Но пък и от всички мъже не се отказвам,ще дам някога на някой шанс да ми докаже,че има изключения от правилата.

# 9
  • Мнения: 1 659
нямам аз негативи спрямо бившите партньори.
сигурно, обаче, има голямо значение, че и позитиви нямам.
не съм склонна да давам шансове там, давала съм втори, когато все още оптимизмът ми е вземал превес над реалната преценка Grinning
колкото за съвсем отново - вече толкова отдавна ми  се струва, съм го почнала това новото, че ми изглежда начин на живот от векове.
и ме устройва.
тц, не просто ме устройва - направо си ми е хубаво.

# 10
  • Мнения: 5 299
Аз вече дадох втори шанс на брака си. Може би има и значение, че не съм била наранена и разочарована...Имахме криза в отношенията(бяхме стигнали само до подписите за развода), мисля че нещата се поуспокоиха и подредиха.
Затова и не пиша много.

# 11
  • Мнения: 1 731
Шансът е хубаво нещо, но не винаги се дава...

# 12
  • София
  • Мнения: 17 140
За статистиката, моето положение е същото като при Иса.
Много добри приятели - да, съпрузи - не.

# 13
  • Мнения: 903
Със бившия ми отново?! - НИКОГА!!!Давала съм му не един, а два "втори шанса"- веднъж преди да се разведем и още един път две години след развода (без да броя 2-3 раздели като гаджета). Абе голяма мазохистично-любовна история, то не е за разправяне.... Аз съм живото потвърждение на сентенцията, че човекът е единственото животно, което се препъва отново в един и същи камък. Banghead

Виж за новото начало съм напълно ЗА! Мисля, че съм срещнала точния човек, дори може би, че е трябвало да мина през цялата тази помия за да го срещна... Разбира се, имам страхове (които като вампири смучат сили от мъчителното ми минало), но се старая да си налагам да не им се поддавам.

# 14
  • Мнения: 2 327
Аз съм по даването на втори шансове... Ама вече си слагам някакви граници колко точно да са те и какви.
С бащата на детето ми си дадохме доста шансове и всичките ги пропиляхме. Не искам повече и не защото съм с друг. Просто всеки път се повтаряше едно и също. Липсва ми достатъчно оптимизъм да повярвам, че може да е различно.

Общи условия

Активация на акаунт