Има ли мама от Бургас, която да е доволна от личния лекар...

  • 3 780
  • 18
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
... на детето си?! Дайте ми някакви препоръки и защо сте доволни. Искам да я сменя нашата - или сега през юни, или през декември.

# 1
  • Мнения: 382
трудна задача-вече сме на трета докторка за две години-и трите са пълна скръб.Сега търся четвърта за юни месец.Желая ти успех и на теб в търсенето!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Чоколина, Теди ( shedi) е много доволна от техния лекар на малчо - Др. Ангелов - някъде около ОРБ приема, надявам се да види темата и да пише, или пък направо се чуй с нея да ти разкаже.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Утре сигурно ще се видим със shedi, ще я питам!

# 4
  • Мнения: 466
За съжаление  и аз търся.
Мога да ти кажа от коя не съм доволна само.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Стела, кажи от коя не си доволна? И изобщо, хайде да си направим черен списък на лекарите в Бургас - така както са си направили мамите от София и другите големи градове!

# 6
  • Мнения: 644
Цитат
трудна задача-вече сме на трета докторка за две години-и трите са пълна скръб.Сега търся четвърта за юни месец.


Здравей! Кои са трите докторки от които не си доволна?Аз имам същия проблем и също си търся. Но тъй като живея в Зорница предпочитам да е някъде около мен и засега уж съм се спряла на д-р Стоичкова - Изгрев, но все още незнам. А ти спряла ли си се на някоя досега?

Предварително ти благодаря за отговора.Сигурна съм че ще ми бъде полезна инфомацията!Ако нещо те интересува също ще ти отговоря.

# 7
  • Мнения: 2 051
Цитат на: chockolina
... Има ли мама от Бургас, която да е доволна от личния лекар на детето си?!

Ако трябва съвсем принципно да ти отговоря, ще трябва да отговоря с НЕ. Ако си затворя едното око и направя малко  компромиси, ще намеря и добри страни, разбира се.  
Зависи от това какво очакваш от джипи, искаш ли да е също и педиатър. Аз имах в Бс джипи педиатърка, но според мен тая комбинация за малко бебе е лоша, педиатърът трябва да е отделен човек, а не за всяка ваксина да се виси пред общия кабинет с подсмърчащите. Ако е за по-големи и сравнително здрави деца, които рядко ще я виждат е добър вариант.
Освен редовно при нея, ходих няколко пъти с направление при втори педиатър, един път на частно при трети и няколко пъти в лични разговори се случи да разговарям с още двама. Ще пиша общо за всички, пък ти не се отчайвай, моите впечатления все пак са само за около година престой....
За мен беше важно да намеря човек, с който спокойно да мога да обсъждам варианти за късно захранване, за кърмене и за особеностите на близнаците. От пет човека трима бяха привърженици на кърменето, но само един под сурдинка в личен разговор ме посъветва да не захранвам рано и само двама от тях  Sign Exclamation четат литература на език различен от български.  От разговора с едната още настръхвам, разни изрази като "железен режим", "ще поплаче и ще свикне" още ми навяват асоциация със соцказарма.  Никой не ми отговори нещо по-конкретно на съвсем конкретните ми въпроси за близнаци.
Така че не бих изпратила със съвсем, съвсем леко сърце никоя мама при никого от тях.
Конкретно за моето джипи - (с едно затворено око Wink ): като лекар - против антибиотиците е, умерен привърженик на хомеопатията и природолечението. Млада, чете (доколкото джипитата имат време за това). Не е надменна, комплексарка или нещо такова, много симпатична, вижда се че обича децата.
Сама ми предложи направления за 2-ри педиатър, като разбра, че ще търся и други мнения. Като администратор е малко хаотична и разсеяна. Ако те устройва - работи в 1-ва поликлиника, д-р Дралчева.

# 8
  • Мнения: 644
Цитат
Сама ми предложи направления за 2-ри педиатър, като разбра, че ще търся и други мнения. Като администратор е малко хаотична и разсеяна. Ако те устройва - работи в 1-ва поликлиника, д-р Дралчева.


Аз не разбрах, тази лекарка педиатър ли е? И децата ти са в момента при нея така ли?

# 9
  • Мнения: 2 051
Да, макар че съвсем скоро заминахме, ми каза, че мога да разчитам на нея по телефона, докато се запишем при друг, нали все пак иска малко време.

# 10
  • Мнения: 3 251
Чоколина,и аз горе-долу съм доволна от нашата педиатърка-д-р Чакърова/стар педиатър/старателна е при прегледите,внимателно изслушва и разпитва ,но не е привърженик  на хомеопатията,а по-скоро на "бабешките илачи".А ако ми се наложи второ мнение,бягам при д-р Праматарова или при д-р Пейчев,той си е завеждащ на ДО в 1-ва поликлиника а е и хомеопат и много добре съчетава опита си на лекар и знанията по хомеопатия.Той оправи детето ми на 5 месечна възраст за 20 дена ,в резултат на неправилно лечение и силна алергия.За жалост при перибронхита не улучи правилното лекарство и се наложи алопатична медицина.Но все пак хора са,на всеки му се случва да сгреши ,но най-важното е ,че аз им имам доверие на тях тримата.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Така... Наближава декември и пак ми е на дневен ред въпроса за смяната... Препоръчаха ми д-р Нончева, някой да има отзиви за нея? И изобщо, препоръчайте ми ДжиПи!

# 12
  • Мнения: 178
Чоколина, какво стана с вас? Намерихте ли си педиатър? Някой беше питал за д-р Владимирова от военна болница, погледнах, че въпроса е зададен на 17май. Ние тогава се записахме, но от днес я напуснахме и аз съм в същата ситуация като вас, т.е. сменям педито. Не видях обаче никой да пише след като си е сменил лекарят отзиви за новият такъв. Моля споделете впечатленията си. А с д-р Владимирова не се разделихме по живо, по здраво. Ей казвам ви тази жена като позеленя от яд, че няма да ползваме нейните услуги, като стана една злобна и нацупена, уф чак се зарадвах, че се махам от там.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Мартин е записан при др. Апостолова в 3та поликлиника - внимателна е, не бърза да изписва антибиотици, реагира навременно и адекватно - конкретно имам наблюдения и от кризисна ситуация, когато Марти беше с тежка алергична реакция - тя по случайност беше в кабинета си в събота, даде ни наравление, изчетохме и резултатите по дом. тел., свърза ни с инфекционист, който още същия ден да прегледа детето. Не сме имали много контакти, но досега съм доволна.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
ro_shur, нищо не е станало! Още търсим. Тази д-р Нончева ми я препоръча д-р Пейчев, но ми се иска да чуя мнението и на неин пациент, преди да се запишем.
mam4e, какво е работното време на д-р Апостолова? Когато не е на работа, можеш ли да й звъниш по всяко време, приемала ли ви е за преглед извънредно? Сегашната ни ДжиПка никога не ни е отказвала преглед, но пък е такъв фен на антибиотиците, че просто е излишно да ходим при нея. Последният случай е от вчера - Мони вдигна Т и взе да кашля, появиха й се сополи. Мъжът ми я заведе при докторката, тя я прегледала и казала: "Нищо й няма, само леко зачервено гърло". Обаче, за да не слезела инфекцията надолу,  Shocked "трябвало да пие някой силен антибиотик". Задължително през следващите 10 дни трябва да намерим лекар, с който да я сменим!

Общи условия

Активация на акаунт