"Възстановяване" на кърменето?

  • 1 036
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 262
Момичета,
Първо честита 2008-ма година!   bouquet
Имам въпросче към вас: От 15 дни кърмата ми спря напълно и малката е изцяло на АМ. Обаче страшно се запече и много се мъчи. Има ли начин да възстановя кърмата си поне малко, за да мога да й помогна с акането? Кърмата ми спря, защото малката не искаше да яде от цица (даже започна да сваля кг защото аз си мисля, че я кърмя, а тя си мисли че суче), а с цедене знаете, че кърмата не се стимулира задълго.
Моля помогнете със съвети!
Благодаря ви!
 Hug

# 1
  • Мнения: 598
ами да ти кажа, с цедене може да се стимулира за дълго. Аз го правя вече повече от 14 месеца... Значи може.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всъщност няма друг начин, по който би могла да възстановиш кърмата - или трябва бебето да суче, или да се цедиш.
Гърдите на някои майки реагират лесно на цедене, при други не е достатъчно като стимулация и въпреки усилията млякото намалява (заради недостатъчно често цедене и на проблеми с техниката на изцеждане най-често). Въпреки това дори с малко стимулация могат да се поддържат 10-20мл кърма дневно - ако започнеш да се цедиш, ще възстановиш някакво количество кърма. Ще е съвсем малко - но вероятно ще е достатъчно за целта, за която ти трябва и за поддържане на имунитета на бебето. Няма никакъв проблем да сложиш и бебето на гърдата (това е по-лесният и по-приятен и за двете ви вариант) - може това да го успокоява, когато нервничи, и със сигурност ще стимулира образуването на кърма. Може да повлияе добре на коремчето и по друга причина - сукането на гърда е различно от това на биберон и задейства чревната перисталтика, така че ще стимулира акането.
Много е кофти, че не си получила навреме помощ за оправяне на проблема с кърменето - бебето може да се научи да суче ефективно с малко помощ и показване, дори да е имало първоначално проблеми...
Друг вариант е да опиташ да се снабдиш с донорска кърма - от банката за кърма или от приятелка. Смяната на АМ (по препоръка от лекар! за да може да се подбере подходящ препарат) също е ефективна в някои случаи, както и мерки за възстановяване и поддържане на благоприятна чревна флора (откъдето всъщност идват голяма част от проблемите с акането).

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
hedra ти е отговорила перфектно. Наистина и по 20 грама да изцеждаш и да даваш на детето е от полза. Побвай докато се цедиш и да пиеш лактогонен чай. Дано да успееш Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 262
момичета, благодаря ви!  Hug
почвам с опитите, дано да успея и така да помогна на бебчо  Peace
вече знам какви грешки допуснах с кърменето с това бебче и искрено се надявам следващия път да успея Crazy

# 5
  • Мнения: 1 771
ще ми е интересно да знам как се развиват при вас нещата с кърменето  занапред.

# 6
  • София
  • Мнения: 418
И аз те съветвам да пробваш с цедене.Аз също имах проблеми в началото на кърменето и редовното изцеждане много ми помогна за увеличаване на количеството кърма.Аз не можах да се справя с помпа и затова цедях с ръце.По тази начин изкарвах доста повече мляко.Само не натискай прекалено силно,защото стават неприятни рани.Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 724
Дали са ти достатъчно добри съмети, личният ми опит е 3 месеца кърмене и почти 3 - цедене, а личният ми съвет -а да опиташ с помпа Авент /поне мен тя ме спасява/.

Общи условия

Активация на акаунт