Дали е ДЦП?

  • 2 123
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте ,казвам се Светлана . Не исках да говоря за некомпетентноста на лекарите.Обвиниха мен за състоянието на Ники, въпреки че през по-голямата част от бремеността пиех лекарства против контракции.Казаха ми ,че по някое време му е спрял притока на кислород и той си е отворил устата и така се е нагълтал с околоплодни води и му се запечатват дробчетата.Според мен е лекарска грешка, но вече няма значение.Съмняваха се в някакви ужасни болести ,два пъти му правиха Сърфактант ,два пъти потен тест който не се получаваше ,лекуваха го 3 пъти с по 3 антибиотика, 6м пи Ноотропил и Невробекс -  първото за подобряване на психичното развитие, а второто за мускулния тонус.Като го изписаха също имаше мозъчен отток но миналия месац бяхме на ехограф на глава и нищо му няма Simple Smile .Аз виждам ,че добре се развива ,но ми е първо дете и не съм много наясно.
Да ви кажа той много ме възнагради.В болницата първо го храниха със сонда ,а впоследствие с шише. Докато си го взехме вкъщи и започна да суче много бях щастлива.
Искам да питам признак ли е това че децата не могат да сядат за ДЦП?Защото лекарите много ме карат да го уча да сяда и да му правя масажи в неограничени количества.

Историите на тук са доста трагични но виждам че всички се борят с живота.Така трябва - НЕ СЕ ПРЕДАВАЙТЕ!УСПЕХ!!!

# 1
  • Мнения: 1 710
Ама Светлана, колко е голям - аз разбрах, че 6 месеца - имате време - спокойно. И не, това не е признак не си го слагай на главата. Признак е, че нещо може да не е наред, но то може да се навакса. Разкажи повече за детето, за да видим с какво можем да помогнем - какво прави, какво те притеснява?

# 2
  • Мнения: 4 414
Цитат на: arven_bg
Казаха ми че по някое време му е спрял притока на кислород и той си е отворил устата и така се е нагълтал с околоплодни води и му се запечатват дробчетата.

това не ми звучи много достоверно, но дори и така да е, ти нямаш абсолютно никаква вина...нито пък някой друг...понякога се случва бебето да си "застъпи" пъпната връв и да спре притока на кислород за известно време...това е нещо, което не може нито да се предвиди, нито да се предотврати...
на 6 месеца може и да не седи още...не всички деца седят на 6 месеца...важно е цялостното състояние...м/у другото диагноза ДЦП се поставя най-рано на година и 1/2...
защо не пуснеш отделна тема, за да не разводняване тук представянето...опиши какво прави, какво не прави, какво те притеснява/ако нещо те притеснява, де/, какви масажи правите, какво казват лекарите, какви и кои са лекарите , от кои болници...такива неща...за да можем да ти дадем по-точни обяснения и мнения.
и не се притеснявай! стискаме палци да се справите бързо и лесно Heart Eyes

# 3
Благоря ви за мнението и разбирането чесно казано мен ме притеснява само лекарското мнение на доц.Кръстева от ВМИ Пловдив.Ники е добре според мен на 6 м. и 10 дни се обръща, седи с опора, яде с лъжица,хваща си шишето дори в момента е в проходилката.ОТНОВО БЛАГОДАРЯ РАДВАМ СЕ ЧЕ СЕ ЗАПОЗНАХ С ФОРУМА И С ТАКИВА ДОБРИ ХОРА КАТО ВАС  loveuuu

# 4
  • Мнения: 4 414
на мен ми звучи добре, но аз не съм специалист:)
само да кажа...не го слагай в проходилка...щом има дори съмнение за проблем, по-добре да карате без проходилка...нека се движи свободно...

# 5
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Здравей и от мен,Светла ! Simple Smile
Бъди добре дошла в нашия форум и с каквото можем,ще помагаме.Разкажи повече за детенцето си,за притесненията си,за това как се справяш.

П.С.Разделих темата и я прехвърлих в нова,за да остане другата само за представяне  friendship

# 6
  • Мнения: 2 531
Детето изглежда да е добре! Моя син също разви моз. оток след раждането, пи 6м. лекарства.Няма никакви двигателни проблеми, даже е с хиперактивно поведение. Започна да лази на 7м. да сяда сам и на 11м. проходи.Имаме си други проблеми, но невролога казва че не са свързани с раждането. Успех !

# 7
  • Мнения: 2 641
Цитат на: arven_bg
Здравейте ,казвам се Светлана . Не исках да говоря за некомпетентноста на лекарите.Обвиниха мен за състоянието на Ники, въпреки че през по-голямата част от бремеността пиех лекарства против контракции.Казаха ми ,че по някое време му е спрял притока на кислород и той си е отворил устата и така се е нагълтал с околоплодни води и му се запечатват дробчетата.Според мен е лекарска грешка, но вече няма значение.Съмняваха се в някакви ужасни болести ,два пъти му правиха Сърфактант ,два пъти потен тест който не се получаваше ,лекуваха го 3 пъти с по 3 антибиотика, 6м пи Ноотропил и Невробекс -  първото за подобряване на психичното развитие, а второто за мускулния тонус.Като го изписаха също имаше мозъчен отток но миналия месац бяхме на ехограф на глава и нищо му няма Simple Smile .Аз виждам ,че добре се развива ,но ми е първо дете и не съм много наясно.
Да ви кажа той много ме възнагради.В болницата първо го храниха със сонда ,а впоследствие с шише. Докато си го взехме вкъщи и започна да суче много бях щастлива.
Искам да питам признак ли е това че децата не могат да сядат за ДЦП?Защото лекарите много ме карат да го уча да сяда и да му правя масажи в неограничени количества.

Историите на тук са доста трагични но виждам че всички се борят с живота.Така трябва - НЕ СЕ ПРЕДАВАЙТЕ!УСПЕХ!!!


Някой ще ме светне ли какво общо имат лекарствата против контракции с проблема??????

# 8
  • Мнения: 1 710
Проблемът не са лекарствата против контракции, а самите контракции. По време на бременността има контракции, които са нормално да се проявяват, т.нар. подготвителни контракции. Лошото е, когато са по-чести. Възможно е да предизвикат спирането на кислородния приток към бебето. Разбира се, това не винаги се случва, така че бъдещи майки не се шашкайте прекалено.

# 9
  • Мнения: 1 710
Цитат на: arven_bg
Благоря ви за мнението и разбирането чесно казано мен ме притеснява само лекарското мнение на доц.Кръстева от ВМИ Пловдив.


Светле, имай предвид, че д-р Кръстева е доста черногледа на моменти. Такива са моите впечатления за нея. Тя следи развитието на близнаците на етърва ми в Пловдив. Но затова пък е голям специалист и може да се разчита на нея. Не на последно място е, че лекарите често се презастраховат, за да предотвратят по-нататъчни проблеми, което според мен не е чак толкова лошо.

# 10
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
В началото историята прилича много на нашата-лекарствата за контракциите(които нямат нищо общо),Сърфактанта,2 антибиотика,Ноотропил,Милгама...Моето детенце е с дцп,но на шест месеца не можеше да прави друго,освен да си държи главата,и то при интензивна рехабилитация.Мисля,че нямаш основания за сериозна тревога.Но проходилката и аз съм на мнение,че не трябва да я ползвате и то толкова рано.Ние сме пациенти на д-рПискова,консултирала съм се и с д-рНиколов от ВМИ,ако искаш ,пиши ми на лични.

Общи условия

Активация на акаунт