Осиновяване и рак

  • 2 349
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 143
Здравейте, мили мами, настоящи и чакащи!

Досега се подвизавах предимно в Проблемното. Натрупах доста стаж в борбата със стерилитета. Но вече не издържам. Искам у дома да има детски смях, да украсявам елхата за моето детенце, да се грижа за малкото човече, да го гледам как расте, да му давам цялата си любов. Искам да бъда мама. Знам, че разбирате много добре за какво говоря.

Напоследък все по-често у дома говорим за възможността да си осиновим детенце. То май друга и не ни остана.  Имам следното питане и ще се радвам, ако някой от вас знае нещо по въпроса :
Преди няколко дни по БТВ хванах края на едно интервю, в което гостуващата каза, че не са й разрешили да си осинови детенце, защото е боледувала от рак (не се уточни точно) и й казали, че тъй като било възможно пак да се разболее, няма право да бъде осиновител. Това ме хвърли в голям смут, защото съпругът ми също е изкарал онкологично заболяване и всъщност лечението на това заболяване е причина за невъзможността ни да имаме детенце.  Ако сега и това се окаже вярно..... 
Това, разбира се е само една реплика, която чух по телевизията и много се надявам това да не е принципно положение.  Благодаря ви предварително.

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Привет Шошката! Hug

Миналата година се обсъждаше тази тема във форума. Ето линк към темата- едната жена вече е щастлива мама
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193502.0;all

# 2
  • София
  • Мнения: 1 433
Здравей Шошката,
Мисля, че подобна вероятност има само когато майката е с подобно заболяване, а не бащата.
Случай от практиката ми- осиновителка с рак на гърдата си осинови момиченце, но за съжаление след година почина. За една бройка детето да се върне в Дом, тъй като никой от близките не желаеше да го взеве. Тя беше самотен родител. Осинови го приятелско семейство на майката. Може би затова социалните са по-предпазливи, но мисля че във вашия случай няма от какво да се притесняваш Hug

# 3
  • Мнения: 1 143
wa_wagalia, много ви благодаря за бързите отговори.

Това наистина ме успокоява донякъде, но май е трудно да спра да се притеснявам. 

# 4
  • Мнения: 3 715
Здравей, шошката, докато четях и пишех в проблемното следях историята ти, добре дошла.
Моето твърдо мнение е, че ти не си длъжна да обясняваш точно какви здравословни проблеми сте имали. Мен ме оперираха преди два месеца от нещо, което имах и по време на проучването, но все отлагах да се оперирам,  обаче изобщо не съм им обяснявала какво имам и какво нямам. В крайна сметка при мен положението не се оказа чак толкова лошо, но мисълта ми е, че след като мъжът ти е опериран и няма усложнения, не виждам какъв е проблемът. Всеки може да се разболее по всяко време от рак и да почине. Гаранция-Франция. Аз съм привърженик на умереното разкриване пред социалните работници. Все пак те са едни чиновници и толкоз.

# 5
# 6
  • Мнения: 1 612
Шоши, не се притеснявай. Не е нужно да казваш всичко на социалната.
Много се радвам, че сте взели това решение!
С теб сме!
Успех!

# 7
  • Мнения: 1 143
Мерси, Лили!

Ние все още сме в изчаквателна позиция, че се появиха отново здравословни проблеми при съпруга ми. В момента се притеснявам за него. Не бих искала да ви натоварвам с проблемите си, но не знам кога да ще можем да предприемем каквото и да е.  Много ми е трудно вече. Изчака ми се чакалото  Sad

Благодаря ви за подкрепата!  Hug Hug Hug

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Шошка, надявам се проблемите да не са сериозни!
стискам палци и се моля здравето на съпруга ти да се подобри! Praynig Hug

# 9
  • Мнения: 921
Шошката -  Praynig Praynig Hug

# 10
  • Мнения: 65
 Съжалявам, че са се появили здравословни проблеми със съпруга ти.Ще ти напиша някои рецепти който звучат странно но са помогнали на мои познати. Едната е пиенето на алое по три пъти на ден , хубаво е ако имаш растението алое и от него си направиш екстракт за пиене. Ако нямаш по аптеките или разни дистрибутори се продава в разфасовки по литър но цената е малко солена около 50 лв. Другото звучи малко странно и гадно но мъжът на моя позната е добре вследствие на тези две неща вече повече от 15 год. и имат син колкото моя сега ще навърши 13 год. Купуваш газ за горене от магазина, от аптеката въглен медицински и филтърна хартия. Върху дълбок съд слагаш филтърната хартия въглена вътре и започваш да наливаш газта. След като я филтрираш веднъж така изхвърляш хартията и въглена и с нови филтрираш втори път. Така филтрирано се пие сутрин и вечер по една супена лъжица.
  Зная, че тези неща звучат странно но аз и майка ми не можем да пием лекарства понеже правим повече странични ефекти и сме принудени да се лекуваме с нестандартни средства. Преди повече от 30 год. майка ми  лежа в болница заради бъбреци трябваше да и правят хемодиализа която отказа и от тогава е само на диети и билки. Около 1992 гид. ходи на изследвания и на снимката единият бъбрек беше раздвоен с пречупен уретър а другият почти на функциониращ. Преди 7-8 год. започна да пие алое но домашно и преди две години когато отиде на лекар този на видеозона и се скарал защо личните му пращат здрави пациенти и тогава майка ми му показа старата си снимка. Лекаря вдигнал рамене и и казал , че и такива неща се случват.
  Това ти го написах като пример от семейството за да не си мислиш, че пиша разни глупости. Не зная какво ви препоръчват лекарите, но наблегнете на диетично хранене. Понеже аз имам хранителна алергия са наложи да се разровя из интернет и се оказа, че голяма част от оцветителите и консервантите са забранени в Европа и Щатите и една част от тях причиняват рак. У нас няма институция която да следи какви консерванти и оцветители се слагат в храните.
  Не зная мъжът ти дали би се навил да прави тези неща но аз съм твърдо убедена, че желанието за живот в комбинация с някои бабешки методи могат да сътворят чудеса. Майка ми е жив пример.
Дано да не съм била досадна и се надявам мъжът ти скоро да се оправи.

# 11
  • Мнения: 1 143
neizwesna,   разбира се, че не си досадна.  Напротив, благодаря ти за съпричастието.   Hug

Само че ще ми е малко трудно, да не кажа невъзможно да го накарам да ги пие в момента. Всъщност му споменах за алоето, но отговорът беше категоричен.   Преди време, когато се разболя, в интерес на истината пиеше алое и други неща. Сега ситуацията е по-различна, сложно е, а и не искам да ви дотягам.
Що се отнася да самия рак, всъщност и самите лекари не знаят коя е точно причната за него. По-точно, причината е ген, който човек носи със себе си. Или го имаш този ген, или го нямаш. Ако го имаш, всяко нещо би могло да го отключи. 7 години се занимавахме с йога, водехме изключително здравословен начин на живот, и физически, и психически, само чиста храна. И....

Моля се на Господ това да се окаже фалшива тревога  Praynig Praynig Praynig  Но в момента трябва да чакам. А вече не мога. Толкова много искам да имам детенце....  Cry  Cry Cry

# 12
  • Мнения: 7 718
Шошката, позннаваме се, от Проблемното. Знам какво изживя.
Никога няма да има подходящ момент, затова не отлагай, ами действай.
Започни срещите, събирането на документите. Няма по-мощен стимулатор и желание за борба и живот, от това да имаш дете.
И пестеливо в обясненията пред социалните. А и все пак ти си здрава и ще го отгледаш това детенце. Peace Praynig Hug

# 13
  • Мнения: 158
...."проблемите  да се решават" newsm75  nnnuu Flowers Four Leaf Clover

# 14

Общи условия

Активация на акаунт