Болка в крака на 3- год.дете!

  • 29 706
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
    Здравейте на всички. Честита Нова Година. Пиша за първи път и се извинявам, ако темата ми е за друг подфорум. Моля модераторите да  я преместетят.
    Та на въпроса. Синът ми е на 3 годинки. Тази нощ за пореден път се събуди през ноща с болка в крачето (десния) и по-точно прасеца и пръстите. С няколко леки масажни движения в продължение на половин час му мина, но след известно време пак се събужда със същите болки.
   Какво бихте ме посъветвали?  Още в първия работен ден ще го заведа при педито и тя нека прецени към кой специалист да се обърнем. Някоя майка преживяла същото с детето си нека пише как е постъпила и какво е направила. На никой не го пожелавам. Благодаря ви предварително на отзовалите се    bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Най добре е да го заведеш на лекар. Щом се събужда от болка детето , значи не си измисля.
Дано всичко е наред! Hug Пиши какво е станало.

# 2
  • Мнения: 469
Дъщеря ми от известно време, често се оплаква от болки в краката.На различни места изведнъж започват и понякога продължават с часове.Педиатъра каза,че е от бързия й растеж и това са болки в костите.Честно казано и аз се притеснявам,и се надявам да спре да я боли.

# 3
  • Мнения: 2 731
Ще следя темата

# 4
  • Мнения: 473
Аз като бях дете изпитвах ужасно силни болки в прасеца и коляното и се оказа, че е от бързия растеж. Единствено ми минаваше като се намаже крака с загряващ спирт. Доста дълго продължиха тези болки, но се оказа, че са безобидни.

# 5
  • Мнения: 46 434
Педиатърът има ли някакво предположение?

Прилича ми на схващане, пробвай да му покажеш, когато се случи да си обърне крачето в контрашпиц. Като бях бременна всяка нощ ми се случваше и докато не открих това спасение беше ад  ooooh! инстинктивно си изпъвах крака точно обратно, което се оказа голяма грешка и много бнолезнено  Confused при бременните е заради липса на магнезии, при децата предполагам е същото.

# 6
  • Мнения: 2 673
Да, случвало ми се е с дъщерите, когато бяха на тази възраст. Само дето се събуждаха нощем с болки в краката, но в коленете. \поне доколкото са могли да ми обяснят и доколкото си спомням\. При тях това бяха болки от интензивният растеж на костите. Може би продължи около година.

# 7
  • Мнения: 92
И при моята дъщеря се е случвало. На сутринта нищо й няма. Водила съм я два пъти при педиатърката по този повод, даже изследвания пускахме и не показаха нищо. Според нея няма нищо притеснително, но честно казано и аз много се тревожа! Пиши как се развиват нещата при вас, ще следя темата.

# 8
  • Мнения: 71
Много е важно в случая дали са болки в костите или в мускулите. Ако са мускулите е възможно просто да е схващане, може и по време на сън да е притискал крачето. Но ако са костите - задължително на лекар! Може и да е от растежа, но може и от друго да е. Моят син след болки в крака през нощта после започна да куца с единия крак. Оказа се че е с възпалени стави. Ако детето е боледувало в близкия месец понякога се получавала такава реакция. Не е страшно - лекува се, но трябва детето да е в покой. Да го пазиш да не беснее много. Стискам палци обаче да не е това, а да е нещо невинно   bouquet

# 9
  • Мнения: 651
Същата работа- или в прасеца и пръстчетата или в коленцата. Ортопед каза- от растежа. Синът ми има обаче увеличена 3-та сливица, която прави чести инфекции, сега сме започнали процедурата по изследвания и евентуално махане. Едно от изследванията е за установяване на титър на бактерий в кръвта, който може да предизвиква ревматични изменеия. Знам че звучи плашещо, случая при вас може да е наистина просто от растежа ( дано и при нас се окаже така) но трябва да се изключи възможността да е от някакво фокално огнище. Педиатъра дано ви ориентира, поискай кръвна картина, помисли как сте с носа,сливиците....при децата няма много варианти....едва ли може да е от зъб при три годишно дете.... Успех!

# 10
  • Мнения: 2
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!!!НОВИЧКА СЪМ И МАЛКО ТРУДНО РАЗБИРАМ КАК ДА СЕ ВКЛЮЧА ВЪВ ФОРУМА.МНОГО МЕ ИНТЕРЕСУВА ТАЗИ ТЕМА ЗА БОЛКИТЕ В КРАКАТА НА ДЕЧИЦАТА!!!МАЛКИЯ МИ СИН ВЕЧЕ Е НА 6 ГОДИНИ, НО НЕ Е СПИРАЛ НОЩЕМ ДА СЕ ОПЛАКВА ОТ БОЛКА В КОЛЕНЦАТА И КАКТО САМ КАЗВА "ЦЕЛИЯ КРАК".ХОДИХМЕ НА ОРТОПЕД И НА НАС НИ КАЗАХА ЗА БЪРЗ РАЗСТЕЖ НА КОСТИТЕ.ВПРОЧЕМ И АЗ СИ СПОМНЯМ В ДЕТСТВОТО СИ И АЗ СЕ ОПЛАКВАХ И БАЩА МИ С ЧАСОВЕ МЕ Е РАЗТРИВАЛ.ПРИТЕСНЕНА СЪМ ,ЗАЩОТО СИНА МИ ОТ 2 ГОДИШЕН Е ТАКА И ПРОДЪЛЖАВА....    Cry МАЖЕМ СЕ С ЕДИН БАЛСАМ НА БИЛКОВА ОСНОВА, НО НЕ ВИНАГИ ПОМАГА..МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ПО ТЕМАТА ИЛИ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ С ИНФОРМАЦИЯ.....
БЛАГОДАРЯ !!!!!ФОРУМА Е ЧУДЕСЕН!!!!  bouquet

# 11
здравейте! На 16 съм и имам такива болки от 4-годишна! Правиха ми имунологични изследвания и какво ли още не, но лекарите казаваха че нямам от какво да е освен от растежа! Само че мен си продължаваха да ме болят! Наложи ми се да си пусна кръвна картина и се оказа че имам много повишен АСТ фактор! Никой нямаше логична причина защо е чак толкова висок, но постепенно се смъкваше и и пак беше над границата! И със това смъкване забелязах че болките ми поотшумяха! Пак ме болят краката, но не чак толкова често!Не твърдя че бо9лките отшумяха заради АСТто, но моятоа логична причина е това, може и да не съм права@! Не знам дали при децата ви е така, но всички лекари казват че е от растежа! Може и така да е! Но наситина децата не си измислят! Много гадни са болките и силни! Аз когато ме боялт или лягам и не си мърдам крака или пия Парацетамол! Успех!

ПС: лекарите казват, че болките на растежа могат да продължат до 25 годишна въразст и ако в действителност болките са такива просто трябва да се търпи

# 12
  • Мнения: 2
url=http://www.wlal.ru/][/url]

# 13
Здравейте въпреки че темата е от доста отдавна , бих искала да се включа .Моят син също се оплакваше от силни болки в краката още като беше на две години, в момента е на четири и половина . След прегледа при ортопеда се изясни че имаме нужда от супинатори  / вид подложки за стъпалата , които се поставят в обувките   / тъй като имаме плоскостъпие и оттам болките в краката . Направиха му ги в Стара Загора и ги сменяме периодично тъй като кракът израства , колкото по -рано се открие проблема толкова по-добре . Обясниха ми , че ще ги носи около три четири години . 
Надявам да съм помогнала .
С пожелание за слънчеви усмивки !  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт