Дерматит

  • 958
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Много теми изчетох за атопичния дерматит, но май се обърках повече!
Преди 4 дена поставиха диагноза "атопичен дерматит" на сина ми. Доколкото разбрах от повечето майки тук, чиито деца имат атопичен дерматит, той се характеризира предимно с червени ситни пъпчици по тялото. На Криско му се появиха лишеи на свивките на крачетата и ръчичките и доста го сърбяха. Имаше и нещо като лишей дори на торбичката на тестисите. Отидохме на кожен доктор и лекарката още щом го погледна, отсече - атопичен дерматит. Детето имаше и червени петна по бузките и  брадичката. Докторката му предписа кремче, което се прави в аптеките (едната от съставките е флуцинар, другите не мога да ги разчета) и козметика на А-дерма. Още на втория ден след мазането, всичко по тялото му изчезна.
Как точно се установява, че е атопичен дерматит? Не са ли необходими някакви кръвни или други изследвания? Помагайте, мами, моля ви! Все някак си вътрешно си мисля, че май не е атопичен дерматит! Личата докторка на детето, също ми подхвърли, че може и да не е атопичен дерматит (първо ходихме при нея за направление).
Благодаря на всички, които ще прочетат темата и ще дадат мнението си! Hug

# 1
  • Мнения: 21
Здравей, bay-bayНай-вероятно диагнозата е тази,не бих искала умишлено да те тревожа,но по начина, който описваш обрива, мисля, че е правилна.Не е необходимо да се правят някакви специални изследвания,за да се докаже АД. Изследвания се правят, за да се установи конкретен алерген,който би могъл да предизвика симптомите на АД.Това са кръвните тестове за алергия. От диференциалната кръвна картина се установява обикновено еозинофилия,която е израз на алергия.  Другите изследвания за алергия са по-сложни. Мисля, че симптомите,които описваш отговарят точно на АД, като се има предвид,че тук се включват и други симптоми,защото това е комплексна диагноза.
  Дано този крем,който си използвала да ви помогне и да не се налага да прибягваш до кортикостероиди.
  Все пак това е много неприятен кожен проблем, трудно отшумява, рецидивира.Не искам да те отчайвам и дано да не е това, но  е много упорит.
   Пожелавам ви здраве и късмет!

Общи условия

Активация на акаунт