абкм, късна проява?

  • 1 215
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, доктор Слънчева !

Дъщеря ми е вече на 1 годинка, но преди малко повече от месец й се появиха обриви на дупето, рамото, а после и в свивките на ръцете. За това на рамото се опасявахме да не е микроспория( писах ви и по този повод.) Оказа се атопичен дерматит. Коментирахме с дерматоложката млечните продукти - когато съм й давала не съм забелязвала такива прояви, а към желтъка - слузесто ако 2 пъти , така повече и не съм го давала. Но има и по сериозен симптом -  черни жилки в акото, които се появяваха 1-2 пъти в много малко количество преди 1то обриване. А с този обрив бяха сташно много , което ме притесни. След около 2 седмици с приема на млечни - пак обрив и черни жилки в акото - изключих ги.
На коледа, брат ми не знаеше за безмлечната диета и й даде зрънце сирене - пак обрив и жилки в акото.  Така че вече няма съмнение за млечните....
Възможно ли е така късно да се прояви тази алергия, 2 месеца след въвеждането ?
До 6 месеца е само кърмена , а аз по принцип се ограничавах в млечните за да я алергизирам.
Сега й давам соев кашкавал и сирене( почти обезсолени) Но пак й се появяват обривчета понякога на същите места.

Трябва ли да посетиме алерголог или просто да избягваме млечните?
А понеже е и доста капризна на хранене може ли да й давам някакви витамини и какви да са те?
Може ли да й давам и ескимо кидс?

# 1
  • Мнения: 5 760
Най-добре се консултирайте с гастроендокринолог- напр. доц. Маринова или доц. Ковачева от института по Педиатрия.
За тези обриви, които най-вероятно са себореа е добре да ползвате крем Ексомега. Повлиява се много добре.

Общи условия

Активация на акаунт