Яде повече от едната гърда. И тя сега е по-голяма!

  • 667
  • 11
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Сигурно проблема е до болка познат, определено ще посетя и мамолог, само да се пооправи малко времето, че и малкия го водя навсякъде с мене, сами сме в Сф - няма кой да ми помага. На всичкото отгоре, имаме само една кола, която мъжа ми кара ама наистина нон-стоп. Дет' се вика и нощно време не мога да я взема от него, поне за някой сън - да не съм пеша в съня си  Laughing

Та, Момчил се храни с по-голяма охота от лявата гърда. Папка си идеално от нея, ама тя много се разви. По принцип, без да раждам и кърмя, тя си ми е леко по-развита от дясната, ама почти незабележимо. Сега, обаче, се притеснявам, защото на два-три пъти разликата отиде до 50%, т.е. дясната беше на половината на лявата. В такива моменти, почвам интезнивно кърмене с дясната и т.н.

Притесненията са ми следните:

- ако ида на мамолог чак през март, април - късно ли ще е?
- ако на някого му се е случвало, какво направи?
- а добър мамолог?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
За мамолог нищо не мога да ти кажа, но за разликата - има надежда! При мен също беше така с първото кърмаче, като разреди сукането се изравниха, по време на бременността с бебе №2 бяха еднакви. Сега има видима разлика, когато голямото кърмаче е на градина, а малкото не смогва с материала Crazy

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изобщо не е притеснително и се случва много често. След спиране на кърменето нещата ще се оправят.
Ако искаш, иди на мамолог за твое успокоение - но реално няма никаква патология в това Laughing

# 3
  • Мнения: 1 341
Аз също мисля, че няма място за притеснение. Моята принцеса изобщо не е сукала от дясната гърда, в следствие имах доста проблеми. Ходих няколко пъти на мамолог, той твърдеше, че трябва да спра с кърменето, защото той не може да ми спре кърмата в дясната гърда. Ако не, ще се виждаме всеки месец, за да ми лекува маститите....е да ама, не с повече воля и увереност, а и помощта на момичетата от форума кърмя дъщеря си вече почти 1.6 г. от лявата гърда.
Разлика има, но това не ме притеснява, с подплънки се пооправят нещата.
Извинявам се за словоизлиянията, не си сама в този "проблем" Wink

Успех с кърменето.  bouquet

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Аз също мисля, че няма място за притеснение. Моята принцеса изобщо не е сукала от дясната гърда, в следствие имах доста проблеми. Ходих няколко пъти на мамолог, той твърдеше, че трябва да спра с кърменето, защото той не може да ми спре кърмата в дясната гърда. Ако не, ще се виждаме всеки месец, за да ми лекува маститите....е да ама, не с повече воля и увереност, а и помощта на момичетата от форума кърмя дъщеря си вече почти 1.6 г. от лявата гърда.
Разлика има, но това не ме притеснява, с подплънки се пооправят нещата.
Извинявам се за словоизлиянията, не си сама в този "проблем" Wink

Успех с кърменето.  bouquet

Хм, аз имам една приятелка, която ми разказа, че и с двете си деца е кърмила само с една гърда - и двата пъти само с лявата, а е кърмила до годинка.
Спряло и е млякото в дясната и двата пъти, понеже видяла храна, която й се дояло, но не опитала  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 341
Аз също мисля, че няма място за притеснение. Моята принцеса изобщо не е сукала от дясната гърда, в следствие имах доста проблеми. Ходих няколко пъти на мамолог, той твърдеше, че трябва да спра с кърменето, защото той не може да ми спре кърмата в дясната гърда. Ако не, ще се виждаме всеки месец, за да ми лекува маститите....е да ама, не с повече воля и увереност, а и помощта на момичетата от форума кърмя дъщеря си вече почти 1.6 г. от лявата гърда.
Разлика има, но това не ме притеснява, с подплънки се пооправят нещата.
Извинявам се за словоизлиянията, не си сама в този "проблем" Wink

Успех с кърменето.  bouquet

Хм, аз имам една приятелка, която ми разказа, че и с двете си деца е кърмила само с една гърда - и двата пъти само с лявата, а е кърмила до годинка.
Спряло и е млякото в дясната и двата пъти, понеже видяла храна, която й се дояло, но не опитала  newsm78

Това със спирането ми стана малко смешно. Няма такова нещо, но всеки вярва в каквото поиска. Има по-емоционални деца, които предпочитат лявата гърда, за да усещат майчиното сърце....аз така съм чула и съм по-склонна да вярвам в това. Аз съм с плоски зърна, и май от там ми идваха проблемите. Имах страшно много кърма, след изкарани 2 мастита не ми е спряла, леко намаля, но аз изцеждах, за да стимулирам с надеждата дъщеря ми да засуче, но това така и не стана в продължение на 2 седмици. Аз намалих цеденето всеки ден. И така докато не усещах напрежение. Това с дояждането и спирането на кърмата не вярвам. Също не вярвам, че може ей така безвъзвратно да спре кърмата, събуждаш се сутрин и няма мляко. Rolling Eyes Малко нереално, ми се струва. Но това е друга тема, извинявай за разводняването на темичката ти.

# 6
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Аз също мисля, че няма място за притеснение. Моята принцеса изобщо не е сукала от дясната гърда, в следствие имах доста проблеми. Ходих няколко пъти на мамолог, той твърдеше, че трябва да спра с кърменето, защото той не може да ми спре кърмата в дясната гърда. Ако не, ще се виждаме всеки месец, за да ми лекува маститите....е да ама, не с повече воля и увереност, а и помощта на момичетата от форума кърмя дъщеря си вече почти 1.6 г. от лявата гърда.
Разлика има, но това не ме притеснява, с подплънки се пооправят нещата.
Извинявам се за словоизлиянията, не си сама в този "проблем" Wink

Успех с кърменето.  bouquet

Хм, аз имам една приятелка, която ми разказа, че и с двете си деца е кърмила само с една гърда - и двата пъти само с лявата, а е кърмила до годинка.
Спряло и е млякото в дясната и двата пъти, понеже видяла храна, която й се дояло, но не опитала  newsm78

Това със спирането ми стана малко смешно. Няма такова нещо, но всеки вярва в каквото поиска. Има по-емоционални деца, които предпочитат лявата гърда, за да усещат майчиното сърце....аз така съм чула и съм по-склонна да вярвам в това. Аз съм с плоски зърна, и май от там ми идваха проблемите. Имах страшно много кърма, след изкарани 2 мастита не ми е спряла, леко намаля, но аз изцеждах, за да стимулирам с надеждата дъщеря ми да засуче, но това така и не стана в продължение на 2 седмици. Аз намалих цеденето всеки ден. И така докато не усещах напрежение. Това с дояждането и спирането на кърмата не вярвам. Също не вярвам, че може ей така безвъзвратно да спре кърмата, събуждаш се сутрин и няма мляко. Rolling Eyes Малко нереално, ми се струва. Но това е друга тема, извинявай за разводняването на темичката ти.

Ами там е работата, че и на мене ми се вижда нереално някак си изведнъж-спиращата-кърма
Направо се убеждавам, че всичките ми приятелки, роднини и познати са абсолютно невежи по отношение на кърменето, единствено една бивша състудентка имам - във Варна е тя. Само тя е наясно с кърмачеството.

# 7
  • Мнения: 675
И при мен нещата са подобни.Бебка е на 9 месеца.Лявата ми гърда е по голяма от дясната и по млекодайна е.В лявата си гърда имам и фиброаденом.Ходя през 6-7 месеца да го наблюдавам.И по често давам на бебка да суче от лявата гърда,защото тя и ме наболява често-като се насъбере повече мляко става по твърда,боли ме.Дано като приключа с кърменето,гърдите ми се оправят,че картинката е мн.грозна.В момента съм с две различни по големина гърди.

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
да, гадничко е наистина
всичките ми блузи стоят някак си накриво  Embarassed
и винаги едната гърда пасва идеално в сутиена, а другата е отвън - отдолу, отстрани, отгоре, че понякога, като е пълна - направо със зърното излиза

кога ли ще си купя нови сутиени и аз ... няма кой да гледа малкия да побягна един ден на пазар като хората ...

# 9
  • Мнения: 526
При нас положението е същото-дясната гърда е по-развита и по-предпочитана.Опитвам се да уравновесявам нещата,като й предлагам нощем по-често другата,за да стимулирам и там лактацията.Като е сънена,суче и оттам,но като цяло предпочита дясната,а тя е вече видимо по-голяма.засега не се притеснявам,но се замислям как ще изглеждам лятото,май трябва да слагам повече подплънки отляво,че с тия тънки блузки и потници...странна гледка ще е Grinning

# 10
  • Мнения: 545
Не се притеснявай,моята дясна гърда е два пъти по-голяма от лявата! LaughingЛора си я хареса още първия ден и така е и до днес,
лявата успявам да й я "пробутам"само нощем когато спи! Grinning
Обаче това със спирането на кърмата при вида на желана храна ми е меко казано смешно!Та аз досега да съм отбила малката хиляди пъти,0всеки ден ми се яде нещо адски калорично и мазно,ама не го ям.Или пък,че на бременна жена каквото й се дояде,трябва да го има иначе ще пометне?!Това са пълни глупости! Grinning

# 11
  • Мнения: 1 674
при мен също едната гърда ми е по-голяма от другата.Мисля,че е нормално.Когато преустаановиш кърменето ще се уеднаквят/гърдите/Поне с  първото ми   bouquetдете беше така.

Общи условия

Активация на акаунт