Ако някой знае френски нека погледне -моля ви !

  • 792
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
http://www.youtube.com/watch?v=upzWUCftFLA
Имам син с Мускулна Дистрофия и доколкото разбирам говорят за някакво откритие .Моля ви погледнете и ми кажете има ли някаква надежда в тази имформация и откога е ?
Много ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 194
Здравей. Става въпрос за белгийска лаборатория която е успяла да намери гените отговорни за мускулната дистрофия. Тези гени "от буклука", тоест такива от които учените не се интересуват по принцип, предизвикват образуването на токсини, отговорни за мускулната увреда.Не знам за коя форма става въпрос, те говорят за болест с честота 1:20 000 и която започва през пубертета. Казват, че това откритие е голям напредък и дава голяма надежда да открият някакво лечение, сега знаейки причината. Предупреждават разбира се, че това може да отнеме години...
Не споменават от кога е откритието, клипа е от преди един месец
Кураж!
И всичко най-добро през новата година!

# 2
  • Мнения: 215
Нямам думи да ти благодаря за превода .Дори и най-малката надежда ми дава сили да се боря в тази жестока борба .Благгодаря ти !

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравей!

Ето българската страница за Редки болести, където е включена и МД. Дано информацията там ти помогне!  Praynig

Информционен център за редки болести и лекарства сираци

Ето и директен линк към повече инфо: Помощни материали

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 14:21 от Bec

# 4
  • Мнения: 215
Bec 
 
Благодаря ти за имфото -точно тук сьм представител на мамите с Деца с Мускулна дистрофия и сьм там като vladi123 Все пак ти благодаря за вниманието и отнетото време за мен .Тези материали мамите от  точно този форум ми помогнаха да го преведат за което сьм им много благодарна Имах проблеми и сьс влизането в вг.мама и се наложи да направя нова регистрация  аз сьм си е36 Всичко най-хубаво от мен и снежна Бьлгария (В Добрич вече 2 дни ни пускат по малко водата вечер и сутрини нямаме достьп до блиските села Варна Албена Балчик и мн.др)

Общи условия

Активация на акаунт