Как да храня детето с кърма, докато съм на изпит?

  • 1 014
  • 19
  •   1
Отговори
Мили мами, моля за съвет...Още следвам и след 10-ина дни ще се наложи да ходя по изпити, та се чудя какво да правя с малкия - все още си го кърмя през 3-4 часа...понякога ми се налага да седя в университета и цял ден когато имам изпит...
Кажете какъв ще е най-оптималния вариант в този случай
1. Да купя адаптирано мляко и да оставя на някой да му дава праз целия ден(те ще са няколко дена де...)Честно да си кажа малко ме е страх с адаптираното мляко, за да не се отбие..
2. Да изцедя кърма и да я оставя... и как точно да стане това?(само да уточня че в малкото ни хладилниче няма камера... Embarassed
Надявам се да ми дадете съвет
Мислих си и за вариант някой да дойде с детето в уни-то ама все пак...обществено място си е.
Незнам Shocked кажете Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами  не може ли някой съсед да помолите да замразите кърмата за няколко дни в неговата камера....

Ами ако не хареса адаптираното мляко, и колко дълги са тия изпити. Ако е само за един ден, както и да е, ама ако са 10-тина дни поред, нищо чудно да имаш проблеми с кърменето. Дори да мине на адат. за няколкото пъти, ти би трябвало да се изцеждаш някъде в университета, за да поддържаш лактацията.Или пък да не ти се препълнят гърдите.

Не знам в кой униреситет си, но ми се вижда добра идея да го кърмиш някъде наоколо, в някой коридор или в грдинката, или при секретарките, поне когато е възможно. От собствен опит знам, че при изпит по-голяма част е кибичене в коридора. Е, нека да приготвят и една доза мляко или кърма, ако точно в този момент не успееш да излезеш.

Стикскам палци да измислиш вариант добър.
И да си вземеш изпитите.

# 2
# 3
  • Мнения: 5 228
Ако успееш да си организираш кърмене в университета, мисля че е най-добрия вариант.
Не знам по колко можеш да изцеждаш на веднъж, но кърмата може да се съхранява до 24 часа в хладилник, така че можеш от вечерта и сутринта да изцедиш за през деня. Ако даваш с биберон, гледай да е с възможно най-малката дупчица, за да му е по-трудно на бебчо и да не се отбие.

# 4
  • Мнения: 1 586
Най-добре наистина ще е бебето да е наоколо за кърмене - кърменето на обществено място не би трябвало да те притеснява, особено в и около университета Simple Smile. Ако обаче това не е възможно, липсата на фризер не е проблем, ако ще те няма само няколко дни. Кърмата издържа на стайна температура (19-22 градуса) до 10 часа, в хладилник (0-4 градуса) - до 8 дни, в камерата на хладилника - до 2 седмици. Мисля, че тези срокове ще те устроят за няколкото дни ходене по изпити. Указанията на Ла Лече за съхранение на кърмата можеш да видиш на следния адрес: http://laleche.org/FAQ/milkstorage.html

Съвсем постижимо е да минете без адаптирано мляко.
Успех!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
И аз смтам, че е добре да кърмиш бебето си някъде наблизо около или във унивреситета, по този начин си спестяваш досадното цедене, а и за бебето ще е по-добре да си суче директно от мама.
Ако се притесняваш да кърмиш навън, ето няколко линка към теми как да го правиш дискретно:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=700
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24525
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20536

Успех на изпитите Wink

# 6
  • Мнения: 2 274
КЪрмене в университета или замразена кърма!
НЕ изспускай шанса, че съществува този форум и и маш необходимата информация, зада направиш най-одблрото за детето си.
Преди 6 г. точно поради този проблем  ( ходене по изпити)започнах да давам адаптирано мляко на баткото и бързо, бързо се отби(((((

# 7
  • Мнения: 4 414
имах колежка, която излезе по време на писмен изпит, за да си накърми детето...най-добре някой да ти го донесе в университета:) другият вариант е замразената кърма... аз не бих рискувала с адаптирано мляко - може да не го хареса и ще си реве гладно, горкото.

# 8
Мами, благодаря ви за отговорите!

# 9
  • Мнения: 514
Аз ще се сблъскам със същия проблем другата седмица. Тази седмица заминавам за Шумен при родителите ми, за да гледат малкия а аз да ходя до Варна да си взимам изпитите. Мисля да замразявам кърма и майка да го храни с нея докато ме няма. Не ми се рискува с адаптирано мляко, за да не се отбие.

# 10
  • Мнения: 264
Аз още не съм родила, но също съм студентка (редовно). Та началото на юни ми предстои сесия, а терминът ми е на 20ти май и както сама разбираш е немислимо да се явя на редовната сесия, а не ми се иска да прекъсвам или да минавам задочно. Затова какво направих - изнамерих преподавателите и си уговорих индивидуални дати... и те са хора и разбират какво е положението. Та сега резултата е че се явих на 4 изпита и си ги взех, а по правилник с 2 неявила се мога да си запиша пре спокойно следващ курс. Та и теб те съветвам - защо не си изтеглиш датите за малко по-късно или ако си решила непременно да се явиш - защо не говориш лично с преподавателя каква е ситуацията и да отидеш в часа обявен за започване на изпита, да пишеш по въпросите (едва ли ще е повече от час, час и половина) след което да си се прибереш при бебка, а резултатът да си го  вземеш в удобно за преподаватеял време или някой друг може да ти вземе книжката вместо теб?! Така хем няма да си отсъствала много и бебка дори може и да не усети, а и с изпита всичко ще е наред! Съмнява ме някой преподавател да има нещо против, просто трябва да поговориш с тях. Успех! newsm10

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Моят съвет е ако можеш да се цедиш предварително и някой друг да храни бебока до като си на изпит.
Как така в университета бе хора? Тя за изпита ли ще мисли или за кърменето.
Не знам как така някои хора успяват да носят по няколко дини под мишница...

До колкото видях, бебока е на 1 месец, къде ще го водиш на майната си сред толкова народ, не те ли е страх?

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: Erica
Не знам как така някои хора успяват да носят по няколко дини под мишница...

Явно на някои са нипо-големи мишниците Laughing  Laughing  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Erica

До колкото видях, бебока е на 1 месец, къде ще го водиш на майната си сред толкова народ, не те ли е страх?


И аз така мисля.Твърде малко е бебчето за среща с академичните среди Wink Един пуши, друг кашля, трети киха, абе...не си е работа...Изцеждай му вечер и нощем кърма за през деня, а най-добре си отложи изпитите Simple Smile

# 14
Plamenka, аз съм последен семестър и няма какво да отлагам...
Изпитите трябва да се взимат.
И...да ти кажа, радвай се че преподавателите ти те разбират защото аз докато бях бременна никой не ми (с извинение)  цепеше басмата... даже един професор имаше наглостта да ми каже че ми пише 2 само защото той,цитирам "не обичал децата.." Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт