Колко вода?

  • 1 399
  • 19
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Бебчо е на две седмици и ми се струва,че пие много вода.Между всеки две хранения пие между 40 и 60мл.През бремеността ми се беше покачила захарта и може за това да ме гони параноята,но ви моля да споделите опита си.

# 1
  • Мнения: 137
Цитат на: ljuboznatelna
Бебчо е на две седмици и ми се струва,че пие много вода.Между всеки две хранения пие между 40 и 60мл.През бремеността ми се беше покачила захарта и може за това да ме гони параноята,но ви моля да споделите опита си.
здр не се притесняваи моято дете сашто не иска да пие вода макар 4е ве4е е на 9 месеца а и на последак нештем да ядем за6то ли да не би да е кашите

# 2
  • Варна
  • Мнения: 632
Защо въобще даваш вода?Ако се кърмите- кърмата е около 90% вода,така че няма нужда да даваш допълнително.Аз давах на Алекс първите 20 дни и наддаде много малко,като спрях водата и менахме само на кърма вторият месец наддаде 700гр.(а 1-вия само 200)

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Притеснява ме ,че много вода пие,ане че не пие.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Цитат на: juji_77
Защо въобще даваш вода?Ако се кърмите- кърмата е около 90% вода,така че няма нужда да даваш допълнително.Аз давах на Алекс първите 20 дни и наддаде много малко,като спрях водата и менахме само на кърма вторият месец наддаде 700гр.(а 1-вия само 200)

Иска си детето.Храним се изкуствено и се храни добре.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 632
Ми тогава защо не пуснеш темата в "Хранене с адаптирано маляко и захранване на бебета".Може би там ще ти отговорят най-точно. Ние сме само на кърма,така че не мога да ти отговоря.

# 6
  • Мнения: 137
Цитат на: juji_77
Защо въобще даваш вода?Ако се кърмите- кърмата е около 90% вода,така че няма нужда да даваш допълнително.Аз давах на Алекс първите 20 дни и наддаде много малко,като спрях водата и менахме само на кърма вторият месец наддаде 700гр.(а 1-вия само 200)
 здр ние не се кармин аз никога не сам я кармила

# 7
  • Варна
  • Мнения: 632
Цитат на: ljuboznatelna
Храним се изкуствено и се храни добре.


Сега се сещам,че единият ми педиатър каза,че дори и да е само на адаптирано мляко детето не трябва да пие вода,защото то също е на водна основа и също е около 80-90% вода.Та нали го правят така,че да се доближава макс. до майчината кърма.Не се притеснявай.Според мен да не му даваш въобще вода.

# 8
  • Мнения: 3 663
Да не му е топло на детето ?
Щом е на адаптирано мляко и знаеш колко изяжда отпада варианта да пие от глад.
Мисля, че може да е от жега...
Ако не е и от това, не знам, но нека си пие
нищо няма  да му стане

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Цитат на: T o n i
Да не му е топло на детето ?
Щом е на адаптирано мляко и знаеш колко изяжда отпада варианта да пие от глад.
Мисля, че може да е от жега...
Ако не е и от това, не знам, но нека си пие
нищо няма  да му стане

То е ясно,че няма да му станенищо,но не зная дали не е признак на някакво заболяване,например диабет.Затова питам,колко пият вашите деца,дали трябва да търся лекарска помощ?

# 10
  • Мнения: 46 430
Не се плаши за диабет. Нормално е бебетата да пият вода само, ако са гладни. Колко изяжда бебето ти, колко хранения има и наддава ли?

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Храним се 7-8 пъти изкуствено по 80г средно на 3 часа,че и на 2.Пие между всеки 2 хранения по 40-60г.Много се надявам да е от жега.Не знам как наддава,защото е на 2 седмици и не съм го теглила,но видимо се позаглажда.

# 12
  • София
  • Мнения: 747
На мен в родилния дом акушерките ми казаха, че трябва да пие по 20мл вода между две хранения.

# 13
  • Мнения: 46 430
Цитат на: ljuboznatelna
Храним се 7-8 пъти изкуствено по 80г средно на 3 часа,че и на 2.Пие между всеки 2 хранения по 40-60г.Много се надявам да е от жега.Не знам как наддава,защото е на 2 седмици и не съм го теглила,но видимо се позаглажда.


Аз бих давала мляко вместо вода  Thinking

# 14
нека си пие вода детето, колкото му се пие, нищо няма да му стане Grinning вие като сте жадни какво пиете?едно е да ядеш, а съвсем друго - да пиеш. да са живи и здрави всички бебенца!

Общи условия

Активация на акаунт