ИМА ЛИ БЪДЕЩЕ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА !!!!!!!!!!!!

  • 4 035
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,
Глобалното затопляне - "празни приказки" или "Ако не направим нещо сега, няма да останте много от земята такава каквато я познаваме за децата ни"

Българската коледа - не ме е грижа ...
Изчезващи биологични видове - не ме е грижа ...
Терористи - не ме е грижа ...
...
...
АКО ДОРИ И ПОЛОВИНАТА ОТ ТОВА КОЕТО ПРЕДСКАЗВАТ УЧЕНИТЕ СТАНЕ, НЯМА ДА ГИ ИМА БОЛНИТЕ ДЕЦА, БИОЛОГИЧНИТЕ ВИДОВЕ, ТЕРОРИСТИТЕ.... НЯМА ДА НИ ИМА НАС !!!

Вижте сайта: http://manpollo.hit.bg

Там има много добри филмчета за това какво ни очаква.  Авторат е малко страннен, но всички тези диалози ги прави с цел да зададе и обори въпросите които биха задали скептиците.

Моля администратора да сложи темата като sticky.Благодаря

ПП От нас зависи да променим света. Praynig

# 1
  • Мнения: 25 448
Цитат
ИМА ЛИ БЪДЕЩЕ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА !!!!!!!!!!!!


НЯМА!!!!!!!!!!!!

ПП И като се замисля, че и слънцето някой ден ще угасне...

# 2
  • Мнения: 6

Цитат
ИМА ЛИ БЪДЕЩЕ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА !!!!!!!!!!!!


НЯМА!!!!!!!!!!!!

ПП И като се замисля, че и слънцето някой ден ще угасне...

Слънцето ще угасне след милиони години. Тук говорим за нашите деца. Според пручванията след 10 години ще има мега урагани, суши наводнения. за след 20 години когато децата ни са на нашите години не ми се мисли...

# 3
  • Мнения: 25 448
Страшно!  Crazy
И ти какво конкретно ми предлагаш? Какъв пример ще ми дадеш? Как да не ползвам найлонови торбички и никаква химия? Никакви компютри, гаси веднага монитора, че ако знаеш само как съдейства за глобалното затопляне, ще ти се стъжни съвсем!  Naughty
През лятото никакви климатици, бойкот и демонстративното им изгаряне на клада? През зимата ще стоим на студено, защото и ТЕЦ, и АЕЦ, и отоплението на твърдо гориво таковат майката на природата?
Кажи какво? ОТКЪДЕ ДА ПОЧНЕМ???????????????????

# 4
  • Мнения: 196
Хайде, всички по пещерите. Мъжете на лов за динозаври, жените да пазят огъня...  Crazy

Новогодишното преяждане се отразява плачевно на някои индивиди. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 6
Страшно!  Crazy
И ти какво конкретно ми предлагаш? Какъв пример ще ми дадеш? Как да не ползвам найлонови торбички и никаква химия? Никакви компютри, гаси веднага монитора, че ако знаеш само как съдейства за глобалното затопляне, ще ти се стъжни съвсем!  Naughty
През лятото никакви климатици, бойкот и демонстративното им изгаряне на клада? През зимата ще стоим на студено, защото и ТЕЦ, и АЕЦ, и отоплението на твърдо гориво таковат майката на природата?
Кажи какво? ОТКЪДЕ ДА ПОЧНЕМ???????????????????

Започва се от причинителя CO2.
1. Да на АЕЦ Белене и други подобни
2. Алтернативни източници.
2.1. Вятарните електроцентрали убиват прелетни птици. Ако не спрем глобалното затопляне те така или иначе всички ще измрат.
2.2. ВЕЦ
3. Затваряне на ТЕЦ-ове когато изградим достатачно мощности от други източници
4. Намаляване на разходите за елетричество. Енергоспестияващи крушки, климатици а не радиатори(харчат 3-пъти по-малко)..
5. Хибридни коли. Купих си Тойота Корола Версо. Страшно сажалявам че не си взех Приус (хибрид на бензин и ток) .Ако държавата махне ДДС-то,Мито,дана печалба за електромобилите ще са конкурентни като цени на другите автомобили. Мен само цената ме спря да си взема Приус (49 980 лв с ддс)
6. Промяна на общественото мнение. Една птичка пролет не прави. колкото повече хора просветлите за глобалното затопляне. толкова повече вашите усилия не изглеждат нищожни на фона на цялото замърсяване

# 6
  • Мнения: 6
Хайде, всички по пещерите. Мъжете на лов за динозаври, жените да пазят огъня...  Crazy

Новогодишното преяждане се отразява плачевно на някои индивиди. Rolling Eyes


Искам да запомниш думите си. и след 10-15 години като детето ти те попита: Мамо, ти взе ли мерки за намаляване на глобалното затопляне.
Ти щте му кажеш:
-Стига си ме питал неудобни въпроси, обличаи си скафандера и отиваи на училище

# 7
  • София
  • Мнения: 2 623
Ехххххххх ако беше толкова лесно  ooooh!
Явно има непоправими оптимисти Simple Smile
Какво ще направим аз и ти няма значение !
Там където играят милиардите - място за чуства няма.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Първо ще си пратя детето на училище, за да се научи да говори и пише на български език, както и да научи  що е глобално затопляне. Naughty
Ако не му стига училището - ще помагам и аз, защото ме е срам някой, който не може да пише правилно на родния си, български език,  да ми напомня за глобалното затопляне и за бъдещето на детето ми. Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 4 916
...
Искам да запомниш думите си. и след 10-15 години като детето ти те попита: Мамо, ти взе ли мерки за намаляване на глобалното затопляне.
Ти щте му кажеш:
-Стига си ме питал неудобни въпроси, обличаи си скафандера и отиваи на училище

 newsm78 тъпо

Присъединямвам се към призива за образователен ценз в борбата с глобалното затопляне.

# 10
  • Мнения: 2 716
Но пък, ако измрат всички птички, няма да има пролет, щото няма кой да я направи. Т.е. няма да се стопи снега. Т.е. тотална победа над глобалното затопляне.

# 11
  • Мнения: 196
Искам да запомниш думите си. и след 10-15 години като детето ти те попита: Мамо, ти взе ли мерки за намаляване на глобалното затопляне.
Ти щте му кажеш:
-Стига си ме питал неудобни въпроси, обличаи си скафандера и отиваи на училище

Терористите особено спомагат за глобалното затопляне, мда.  Rolling Eyes

И разбира се, че ще спрем и ВЕЦ, и ТЕЦ, за да може АЕЦ Белене ако гръмне един път, да свърши цялата работа наведнъж. Да не говорим за тъпите птици, дето си нямат друга работа, освен да се врат по вятърните електроцентрали. Пък и последните в България са просто застрашаващо количество, няма що...

Що не спреш телевизора за малко? Излез на въздух, виж колко е хубаво и снежно.

Току виж си се отказала да променяш целия свят и си почнала от себе си, а?

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
По въпроса за алтернативните изпочници на енергия - преди няколко дни или седмици на някоя от новинарските телевизии имаше съобщение, че една от най-големите петролни компании всъщност прекратява програмата за разработка и внедряване на алтернативни енергийни източници. Твърдят, че тази програма им била наложена от правителството като условие да добиват нефт и газ някъде на север в Канада. Програмата била на загуба, влагали се твърде големи средства и затова компанията я спира.

Не виждам какво бихме могли ние сега да направим по въпроса за глобалното затопляне, охлаждане и др. изменения. Големите промени зависят предимно от споразумението между представителите на властите на международно ниво и глобалните компании. На потребителите на нефтени продукти не им пука особено за климата ако бензинът им е евтин, защото първо гледат да вържат семейния бюджет. Същото важи за потреблението на всякакви стоки и услуги. Туризмът като бранш също е от най-големите замърсители, но досега никоя държава или турист не са се отказали от големите курорти, нищо, че като например със Созопол, после се къпят в собствените си изпражнения.

# 13
  • Мнения: 6
По въпроса за алтернативните изпочници на енергия - преди няколко дни или седмици на някоя от новинарските телевизии имаше съобщение, че една от най-големите петролни компании всъщност прекратява програмата за разработка и внедряване на алтернативни енергийни източници. Твърдят, че тази програма им била наложена от правителството като условие да добиват нефт и газ някъде на север в Канада. Програмата била на загуба, влагали се твърде големи средства и затова компанията я спира.

Не виждам какво бихме могли ние сега да направим по въпроса за глобалното затопляне, охлаждане и др. изменения. Големите промени зависят предимно от споразумението между представителите на властите на международно ниво и глобалните компании. На потребителите на нефтени продукти не им пука особено за климата ако бензинът им е евтин, защото първо гледат да вържат семейния бюджет. Същото важи за потреблението на всякакви стоки и услуги. Туризмът като бранш също е от най-големите замърсители, но досега никоя държава или турист не са се отказали от големите курорти, нищо, че като например със Созопол, после се къпят в собствените си изпражнения.
Както казах, една птичка пролет не прави. Всеки от нас трябжа да вземе елементарни мерки да намали разходите си на електричество(което е добре и за бюджета на семеиството) и най-важното да обиясни на поне 10 близки какво ще стане и какво можем да направим.

# 14
  • Мнения: 1 172
krema, живеем в България. Нали си даваш сметка, че има много други по-належащи проблеми. Ако решим и половината от тях, вероятно ще сме порастнали достатъчно, за да мислим за глобалното затопляне и да можем нещо да променим.
Както ти имаш обяснение за колата, която си избрала, така и всеки друг има обяснение за начина на живот, който води, и изборът, който прави.

Общи условия

Активация на акаунт