Момичета от Кипър, моля ориентирайте ме

  • 1 406
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Здравейте мили дами, живеещи в Кипър.

Наскоро ми предложиха работа в Кипър и в момента обмислям предложението. Работодателят поема квартирата и консумативите и предлага заплата от 350 кипърски паунда, което е по мои изчисления към 600 Евро (в БГ получавам 500 Евро чисто + храна отделно, но пък трябва да се плащат сметки). Това е за времето на изпитателния срок, който е 3 месеца. Работата, поне както ми бе представена изглежда интересна и е в сферата, в която ми се иска да работя.
Бих искала да попитам, какви са цените на основните продукти (хлаб, мляко, яйца, сирене, сапун, прах за пране, цигари) и горе долу, ако имате информация каква е минималната и средната работна заплата в тази държава, за да знам дали си заслужава или не. Много ми се иска да се преместя в топла страна, но ме притеснява, че предлаганото заплащане е нисичко.
Бих искала да попитам, ако сте работили там за колко време се адаптирахте и как Ви приеха хората и Вие тях, имахте ли проблеми с общуването (аз говоря няколко езика)
Много Ви благодаря предварително за информацията и за отделеното време. Съжалявам, ако е объркано, но просто в главата ми е хаус и не знам какво да правя, а трябва да отговоря бързо.

# 1
  • Мнения: 46
Здравей,

Не съм 100 % сигурна ,но минималната заплата е около 400 лири.В твоя случай с квартирата и консумативите тази сума се надвишава.
Не знам за кой град става въпрос,но имай в предвид ,че тук няма ефективен градски транспорт ( има рейсове на по 40 мин. и билета е 70 цента),такситата са много скъпи,така че ще ти трябва кола.
Хранителни стоки ,хляб между 60 цента и 1 лира,мляко 60-70 цента,яйца 70-80 цента,свинско месо почва от 1 лира за килограм.Цигари 2 лири и 20 цента.Има обаче много промоции и намаления от типа на 1+1 безплатно.
По мое мнение за храна 350 лири ще са ти достатъчни ,за друго зависи как живееш.
Има значение колко ще ти плащат след тези 3 месеца ,какво ти е работното време,имаш ли осигуровки и т.н.
Относно адаптация тук вече си е строго индивидуално.

# 2
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Здравей....
С удоволствие ще ти помогнем....Ако може нещо по конкретно за каква работа става въпрос и къде е......Питам те защото аз съм от 10 години в Кипър и познавам почти всички в нашия град Ларнака....Тъй че може да ти кажа конкретно за мястото ако е тук......Ако си си намерила работа в ресторант сервитор или нещо подобно само тогава си на далавера.... Peace
Защото ще си живееш спокойно от бакшишите а заплатата можеш да си спестяваш или изпращаш в България.....Ако е нещо в офис незнам как ще се оправяш защото както вече са ти писали тук няма градски транспорт трябва да ходиш пеш....а и яденето няма да ти е осигурено трябва да си готвиш ....пък и пушиш Sickвъобще ще ти е малко нанагорно ако работата е без бакшиш .....НО ПЪК мОЖЕШ ДА СИ НАмЕрИШ ВТОрА рАбОТА НА мЯСТО....ПОНЕ ЗА ТОВА НЯмА ДА ИмАШ ПрОблЕм..ОТКАКТО ВлЕЗНАХмЕ В ЕВрОПА НИ ВЗИмАТ НАВСЯКЪДЕ.....  bouquet
 ОТНОСНО ОТНОШЕНИЕТО ИмА СИ ХОрА И ХОрА....
Общо взето ако си гледаш работата и не създаваш проблеми всичко ще е о.к.
Успех   bouquet

Да допълня за увелечение на заплатата ще се учудя ако се случи но ще се радвам ако е при теб.
Обикновенно не се прави каквато заплата са ти казали на такава ще си. А също би трябвало да ти осигуряват кавартира и храна безплатно ....Да не се впускам в подробности обясни за какво става въпрос.... newsm78

# 3
  • Мнения: 139
Благодаря Ви хора за отговорите.
Става въпрос за работа в офис (т.е - бакшиши няма да има) мястото е Лимасол. Колкото до повишението на заплатата - казват, че има такова след изпитателният срок, като след 1,5г. работа било чувствително (към +50%). Работи се 5, а не 6 дни, както е на повечето места, за които кандидатсвах в Кипър, което е супер, защото до момента аз така съм работила в България. Квартирата и консумативите са за сметка на работодателя, отделно от заплатата, квартирата е в съседство на офиса (т.е - отпадат пътните разходи) Значи остава да помисля за храна, лична и битова хигиена, мобилен телефон и някои дребни "удоволствия" като цигари, от време на време кафе и бира, плаж/басейн, или 1 на седмица фитнес.
Ако работодателят не си спази думата след 3 месец бих могла да си потърся друга работа, стига да не се изисква посредничеството на агенция, все пак говоря и пиша и то доста добре английски, полски, руски и разбирам (но все още не говоря) гръцки. Имам диплома за масажист, работила съм и като сервитьорка, но някакси не това ми е мечтата.
А и сега нали вече Кипърци ще живеят с Евро и ми е много трудно съвсем да се ориентирам. Знам, че предлаганото е малко, но не мога да преценя дали е нищожно малко и поносимо малко.
Още веднъж Ви благодаря за инфо-то, момичета.

# 4
Здравейте и от мен Simple Smile Видях тази тема и реших да пиша тук , а не да правя нова.Скоро ще заминавам да уча в Кипър и бих искала да се запозная с някой който е там Wink Бих се радвала ако с някой от вас разменим скайп или нещо по което можем да поговорим , благодаря ви  много предварително

# 5
Babsy здравей и аз ще заминавам скоро за там,даже гледам имаме еднакви мишки в подисите!!!  Hug я кажи ти от къде си къде ще бъдеш там ,какво ще учиш??упссс аз май доста въпроси зададох!!!  #Crazy

# 6
Здравей veselita , аз съм от Плевен Simple Smile Там ще съм в Никозия и ще уча " Интериорен дизайн " Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт