Меню за Йорданов ден

  • 1 118
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Имам си скъп именник в къщи, дащеричката ми е Ивана. Иска ми се тази година да приготвя нещо специално. Четох, четох и май нищо....Имам част от свинска плешка в хладилника около 700 гр.Отделно свински гърди 1 кг., но те май не са подходящи, така че приемам идеи.

# 1
  • Мнения: 1 505
За основно ще ти предложа пържоли,запаrjva6 ги за малко от двете страни в масло,поливат се с 1 булион разтворен в 1 чаша вода,2 портокала се изтискват и сока им се изсипва при пържолите,прибавя се 1-2 супена лъжица горчица,сол,черен пипер,захлупва се и така да къкри 45 мин.След това се добава готв.сметана,и ако соса е много рядък малко брашно.

За салата ще ти предложа да направиш руска салата и да я украсиш като слънчоглед(за листа чипс,за семки нарязани маслинки и настърган жълтък)много е ефектно,за десерт ти предлагам покрива със сирене тип крема,а предястие можеш да направиш смес за палачинки да я разделиш на 3 и всяка част да оцветиш в различен цвят(за зелено-пасиран грх,за червено-пасирана чушка червена печена,за жълто-куркума),печеш палачинки,намазваш ги с масло като са готови и пълнежа от крема сирене с малко кисело мляко и подправки по желание-навиваш ги и ги режеш като охлювчета да се получат и им забождаш клечка да не се разтворят-става красота.Това е от мен,гарантирам ти успех с това меню само дано си разбрала правилно обясненията ми.Успех.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 18:27 от mimi6669

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Малко офф, но Ивана не празнува ли на Иванов, а не на Йорданов ден  newsm78

# 4
  • Мнения: 124
Малко офф, т.к. Иванов ден е след Йорданов и т.г. е понеделник смятаме да празнуваме в неделя, така че ще съединим двата празника.

Общи условия

Активация на акаунт