Постоянно хъркащо носле

  • 2 202
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 290
Здравейте д-р Слънчева,
дъщеря ми е на 1г. 1м. и от много малка е с хъркащо носле. Пробвала съм какво ли не - промивки с физиологичен разтвор, Стеримар, омазняване с Низита за профилактика. Когато хъркането се увеличи преминавам на Виброцил, Макситрол или Коларгол. Пие и Зиртек при всяко хъркане, вит. С.Но ефекта е краткотраен. Консултирала съм се с различни специалисти - отговорите са много различни - сух въздух, тесни носни канали, заден ринит и т.н. Ако не се овладее хъркането навреме започват усложнения - дави се от сополи и кашля. Наскоро изолираха Златист стафилокок от гърлен секрет, но преди това също сме правили посявки - резултатите са били отрицателни - чисти секрети, а хъркането е факт.
Искам да питам Вас - възможно ли е това да е алергична реакция от поставянето на Пентаксим. Хъркането започна приблизително от поставянето на първата ваксина(ок. 3месечна).
Също въпрос - дали е възможно секретът да не е взет правилно и затова да е с находки. Има ли смисъл да пускам втори секрет за потвърждение? Лекарката държеше дъщеря ми да е гладна и жадна преди вземането на секрета сутринта, но тя смуче биба - залъгалка постоянно през нощта - това има ли значение?
Извинявайте за дългия пост Blush
Весела и щаслива Нова година, изпълнена с много здраве, късмет и по-малко болни дечица!

# 1
  • Мнения: 5 760
Най-добре повторете секрета, но от носа- тойе по-миродавен. От носа слиза към гърлото и ако го има там, ще го има и в гърлото. Не е необходимо някакво специална подготовка, само се взима с щтифт малко по-дълбоко. Ако се повтори същия резултат се лекува с Бактробан мазане 2-3 пъти дневно на носната лигавица за 10 дни.
Някои деца са носители и при вирусни инфекции този бактерий се активизира. Инфекцията се поддържа и от възпалена трета сливица. Добре е след като получите секрета да се консултирате и с УНГ специалист.

# 2
  • Мнения: 290
Благодаря Ви за отговора!
Резултата от секрета от носа беше отрицателен - чист секрет. Тогава пуснахме секрет от гърло и нос.
Какво е Вашето мнение?

# 3
  • Мнения: 5 760
За ваше успокоение се консултирайте с УНГ- да не би да има по-голяма трета сливица и оттам да е хъркането и сумтенето на носа.

# 4
  • Мнения: 290
А относно секретите - да повтаряме ли?

# 5
# 6
  • Мнения: 290
Ще го приема за не Blush
Благодаря Ви за търпението и отговорите.
а в това положение - с или без стафилококи можем ли да поставим ваксината за Морбили, Паротит и Рубеола, която е след 13 месечна възраст?

# 7
  • Мнения: 5 760
Да, няма причини да отлагате. Hug

Общи условия

Активация на акаунт