Лентичките за отчитане на овулацията

  • 2 153
  • 12
  •   1
Отговори
Имам въпрос: Зная, че лентичките за отчитане на овулацията дават положителен резултат 24-36 часа преди настъпването й. Трябва ли обаче те да дават положителен резултат до момента на настъпване на М?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 539
Здравей, evinka, тестът за овулация показва положителен резултат 24-36 часа преди настъпването й (както си написала), след което нивото на лутеинизиращия хормон намалява и тестът става отрицателен. Доста информация можеш да намериш в библиотеката на форума  Peace Успех в бебеправенето!   bouquet

# 2
  • Мнения: 820
Нормално теста за овулация показва положителен резултат максимум 2 (много рядко 3) последователни дни. В повечето случай теста е положителен само 1 ден.
В случай, че теста ти е постоянно положителен и си сигурна, че го интерпретираш правилно се обърни към лекар.

# 3
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
а можете ли да ми препоръчате марка лентички??? вчера в три различни аптеки проверих, и на трите ми цитираха различни марки и цени от 10лв до 30лв за една опаковка, освен това имаше само на едната аптека... та сега се чудя какви д си купя  newsm78

# 4
  • Мнения: 417
а можете ли да ми препоръчате марка лентички??? вчера в три различни аптеки проверих, и на трите ми цитираха различни марки и цени от 10лв до 30лв за една опаковка, освен това имаше само на едната аптека... та сега се чудя какви д си купя  newsm78
Аз съм най доволна от Oview, най са им отчетливи чертичките, успех

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
А едни стари муцуни , които много ми липсват - Мия и Дара Hug Hug Hug твърдяха , че тестовете за ову най-рано засичали бременност.
Дано да е така !
Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 35 935
Нормално теста за овулация показва положителен резултат максимум 2 (много рядко 3) последователни дни. В повечето случай теста е положителен само 1 ден.
В случай, че теста ти е постоянно положителен и си сигурна, че го интерпретираш правилно се обърни към лекар.
Peace Подкрепям, и само да допълня  Grinning
Ако теста за О е положителен няколко пъти през МЦ през определени интервали, може би става въпрос за ПКЯ. При тях нивата на ЛХ са постоянно високи и на моменти могат да достигнет нива на предовулационни стойности на ЛХ, но без да има О.
Ето ти картинка за нивата на ЛХ при норм.МЦ и ПКЯ:


# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Здравейте момичета. извинявам се, че се включвам с въпрос тук, но отскоро се интересувам от тестовете за овулация и искам да попитам за достоверността им. Ако има положителен тест, със  сигурност ли има овулация? Предполагам отрицателният може да отчете и грешно, но не и положителния (както при теста за бременност)....
Да допълня само - нямам ПКЯ. Два дни имах отрицателен тест, нслед това един ден положителен и после пак отрицателен.

# 8
  • Мнения: 820
Надявам се, сте оползотворили положителния тест Mr. Green
На въпроса ти, има случаи при които може да има положителен ову тест, а да няма овулация.
Това става, когато има пик на ЛХ (който засича теста), но след пика фоликула не се пука и не се отделя яйцеклетка. Дали се пука фоликула може да се проследи на ултразвук с фоликуметрия.
Това обаче, се среща рядко и не трябва да те занимава в момента, приеми че тестовете отчитат правилно и действайте.

# 9
CLEAR Ovu TEST®
Истинача обаче е, че дори и контролната линия е доста бледа. Не зная дали и при другите марки е така или това е недостатък на този вид.
Цената е между 9 и 12 лв. взависимост от аптеката, от която ги купувам.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 935
desive78, ако всичко е наред с МЦ при теб и нямаш никакви хормонални проблеми...Да щом теста е (+) това означава, че ще има О.
 Grinning

ПП
Дали е имало О. може да се разбере и по БТ

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Didka_M оползотворихме положителния тест  Laughing
denis_d   имам много висок пролактин, затова се чудя дали съм имала овулация и дали тестът е показал вярно. А БТ не меря, досега не съм имала проблеми с цикъл и овулация...

# 12
Аз използвах лентичките доста. За мен са доста полезни. Лекарите не им се доверяват много много.Clear Ovu test се казваха. при мен цикълът всеки път беше с различна продължителност от 29 до 39 дни и нямаше как иначе да се хване кога е овулацията. Нормално за месец имах 1-2 дни с две чертички, но последният път имах 3 дни с две чертички, но последните два месеца взимах много хранителни добавки и от 22-ри ден на овулация предходния месец я смъкнах на 16-ти ден ....и тогава бебо е станал. Правих си електронен овулационен календар през всичкото време, когато се опитвах да забременея.

Общи условия

Активация на акаунт