Отново за бактериите

  • 1 578
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 908
Здравейте,др.Слънчева!
За много години,новата 2008г да ви носи много здраве и много професионални успехи!
Аз ставам вече банална,но тъй като се виждам в затворен кръговрат,а няма излизане и съм се отказала вече,защото не съм и лекар и не мога да я лекувам сама,нямам голям избор,моля вас отново за съвет какво да правя евентуално:преди време ви бях питала за стафолокок ауреус в нослето и в гърлото,след 3-седмична хрема го открихме,после хремата спря от само себе си и не се появи.Лекарките ми(частна и държавна)ми казаха,че без симптоми не биха ми изписали нищо,освен Бактробан в носа.Аз мазах Бактробан 10 дена и пред 3 седмици направих отново посявка на нос и гърло-оказа се носа чист,но в гърлото се въдят отново стафилокок ауреус и стрептокок пиогенис гр.А.За стрептокока не знам нищо-ако може да ми кажете опасен ли е? Rolling EyesЗа двата вида бактерии има само 3 АБ,които стават и за двата вида:еритомицин,азитромицин и клиндамицин.Другите се разминават драстично.Лаборантката от микробиологията,която ни взе секрета заяви,че вижда зачервена и леко подута сливица(не трета),но лекарката ни нищо не видя,а малката няма кашлица,нищо и няма.Вие ми казахте преди,че тя явно е носител,и аз така мисля,но не знам какво следва от това....едната докторка-нашата си педиатърка,съвсем ясно ми показа,че за нея няма проблем,че бактериите си живеят нормално в организма и няма нужда от лечение без симптоми.Откакто обаче открихме бактериите единственото което чувам от време на време е леко доловимо хъркане сякаш от носа-дълбоко,но не съм сигурна,дали не е от гърдите също-слушаха я със слушалки-нищо и нямало.Аз ли се притеснявам прекалено-не знам,но го чувам това нещо добре.Детето няма други симптоми,лекарките не искат да изпишат нищо(и аз не искам тя да пие нещо),но ме е страх от тези бактерии и не знам какво да правя вече.Отделно ме притеснява друго-следващият вторник имаме ваксина за 13-ти месец,да я слагаме ли,да я отложа ли,заради тези бактерии?Ако поискам да я отложа,ще встъпя в голям конфликт с педиатърката ни... ooooh!

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 22:38 от афродита

# 1
  • Мнения: 5 760
При носителство особено на стрептококи от този вид не е не е необходимо лечение. Изобщо гледайте детето като здраво. Всъшност стафиликоките са тези , които трябва да притесняват. Може след около 1-2 м. да повторите секрета от носа.

# 2
  • Мнения: 2 908
Благодаря ви много,др.Слънчева!  bouquet
Имах нужда изключително много да чуя успокоение от друг лекар.Наплашена съм от истории и не мога да се успокоя.Ще си гледам за сега детенцето-то си я здравичко и ще повторя изследванията след месец-два. Peace

Общи условия

Активация на акаунт