Фен клуб на Свекърви!

  • 7 800
  • 156
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Хм.
Навсякъде, където си заврях любопитния нос, все се плюят свекървите...
С малки изключения много малки
Аз лично моята си я харесвам, разбирам се с нея, и я уважавам!
Затова започнах да се питам дали не съм някоя извънземна късметлийка, която е изтеглила 6-ца от тотото  newsm78
Предполагам, че НЕ, затова реших да си отворя една темичка, в която да може да си обсъждаме свекървите без да ги мразим и да ги плюем; просто така, да си споделяме кой какви "тактики" прилага в сложните семейни отношения, за да може всичко да върви гладко! Нямам предвид да отворим хвалебствена тема, все пак Wink!

Моля, ако имате желание да кажете нещо лошо относно вашата свекърва, излезте от тази тема, и посетете някоя от другите - има достатъчно поле за оплаквания и мрънкания вече  Mr. Green

пп: дано поне някой отговори, иначе ще сметна че съм сама на планетата с готино свеки...   Thinking

# 1
  • Мнения: 1 172
Чак фенка на моята не съм, но я  уважавам. Намерили сме си някаква форма на комуникация и близост, която ни устройва. Разбираме се много добре. Наложи се на няколко пъти да демонстрирам, че нашите тогавашни лоши отношения не влияят на отношенията им с детето. Тя и досега е благодарна, че винаги е имала достъп до внука си. Оставяме й го за по 5-10 дни у тях, гледа го почти безупречно (то ако тръгнем да търсим кусури, винаги можем да открием, дори и в нас си). Детето обожава баба си. Няма разлика в отношението ми спрямо нея и спрямо майка ми, когато се касае за детето.

Тактика - една и много проста. Няма смисъл да се конкурираме. Ясно е, че всяка си има своите предимства и недостатъци. Не във всички случаи е нужно да има победител. Понякога "всички печелим по малко" е много по-лесно достижимо от "аз трябва да спечеля всичко на всяка цена, ти задължително трябва да загубиш" и по-добре за всички околни.

# 2
  • Мнения: 5 577
майка е на мъжа ми, най-малкото.

интересува се, помага, внимателна е ...

# 3
  • Мнения: 616
Добре! Не съм сама  Hug
Аз съм далеч от мисълта, че можем да бъдем първи приятелки... в различен свят си живеем, все пак. Но няма смисъл от конкуренция, както каза *SV*  Тя е майка, и винаги ще бъде такава. Аз пък съм майка на неговите деца. И нищо не може да промени това. Всеки си има своето място, аз няма какво толкова да деля със свекърва си, че да й търся кусури, нали така Simple Smile
А и като ми докривее понякога си казвам, че тя му е майка "по природа", така се е случило, а аз съм му жена по негов собствен избор! Никой няма да ме измести от сърцето му  Heart Eyes
Иначе, моето свеки е образована жена, говори доста чужди езици, интересува се от поезия... което не й пречи да прави божествена туршия, да казва "какво ще кажат хората" и други подобни  Mr. Green  Уважава ме, разбира, че съм си чешит, и ме приема така... дори като се татуирах подкрепи избора на картинка, и каза колко е красиво точно на моя гръб!!!
Смятам, че ще стане страхотна баба!
Моята тактика е - казвам си всичко, с което не съм съгласна, в момента в който съм си го помислила; не чакам да се натрупа напрежение, и да избухна. Обаждам й се със и без повод. Това е доста добро нещо, смятам.
Поздрави на всички!

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Аз да се похваля - имам супер свекърва!
Не я търпя, не я уважавам, защото е майка на мъжа ми. Не прилагам никакви тактики за разбирателство. Не бих казала, че съм отстъпчива.
Просто тя е един безкрайно добър човек, умна и фина жена. Неконфликтна. Не се бърка в чужди работи. Ако го прави, е ненатрапчиво, като страничен наблюдател. Винаги е готова да помогне, но не натрапва помощта си. Винаги е в добро разположение на духа. Ако не е, ни прехвърля настроението си върху другите. И тя, и свекър ми много се шегуват и смеят. Синът ни я обожава!
Искрено пожелавам на всеки такава свекърва!

# 5
  • София
  • Мнения: 5 074
 newsm51

# 6
  • Мнения: 3 376
 offioly чакай,не си родила още  Mr. Green
Шегувам се Peace Истината е че аз се дразнех в началото,но погледанато от днешна дата свеки е правила всичко с най-добри намерения и така е виждала нещата.

Записвам се,моята свекърва е много добра  Hug Не ни се меси,не се натрапва,обожава детето,не ни дели със сина си,винаги помага...Има още много неща,няма да изреждам всичко.

Разбираме се,обичаме да пием кафе заедно и да си бъбрим.
Само хубави неща и пожелавам за Новата година и най-вече здраве,защото последното нещо за което мисли е за самата себе си Peace

# 7
  • Мнения: 616
мдааа EASprit, и аз съм си мислила същото... сега сме в различни държави дори, а скоро мислим да се преместим в града, от където е мъжа ми, тогава и родителите му ще се връщат там... Това несъмнено ще промени ситуацията, но аз мисля, че всичко ще е ОК! Имам страхотен мъж, който умее да контролира семейните ситуации (честно казано той е основния носител на равновесие по всички параграфи!) А и те са много готини хора, и по-скоро ще съм доволна да са наблизо за внучето  Sunglasses
До скоро!

# 8
  • Мнения: 3 423
И аз не мога да кажа лоша дума за моята.
Мисля, че при други обстоятелства бихме
могли дори да сме приятелки. Тоест, и без
да се беше наложило да ми е свекърва.
Има почти всички мои качества и пороци.

# 9
  • Мнения: 941
Обичам си я, уважавам я и и се възхищавам.
Няма да изпадам в  подробности, защото ще се потретя (не в една и две теми за свекърви съм я хвалила). Истината е, че много си приличаме, че съм желаната снаха, че правя сина и щастлив, обича детето ми от първия брак като родна внучка, уважава ме като домакиня а и пък сме и раждани на една и съща дата (14 ноември) и това обяснява (и според свкъра и според мъжа ми) взаимната ни обич и умение за оцеляване!
Та с две думи - обичам си аз майчето   bouquet   - май-станаха повече от две думи  Wink

# 10
  • Мнения: 2 000
И аз да се включа в темата Simple Smile
Чак като майка не ми е и никога няма да бъде, но я харесвам и уважавам. Естествено има кусури, но кой ли няма. Приемам я такава каквато е.

# 11
  • Мнения: 4 651
Отнася се с мен като със собствено дете.Грижи се  като майка, понякога е досадна като майка Simple Smile и така. Дано да е край нас жената още дълги години!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 260
Много е мила моята свеки. Обича ме като дъщеря. Никога не се е намесила в отношенията ни с мъжО. Обичкам си я Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ....Браво на вас момичета най после да прочета ,че има и доволни снахи. newsm51
Аз също имах добра  свекърва.Когато отидох в нейният дом аз си признах че не мога да правя нищо и че тя е човека който ще ме научи /понеже се омъжих на 18/ Женицата какво търпение е имала  newsm78  но ...всичко което знам се дължи на нея.Смея да твърдя че съм отлична домакиня /поне така казват/ и всичко се дължи на нея.Лошото е това че няма как вече да и го кажа и да и благодаря защото вече не е между живите.И ние сме имали пререкания но когато няма озлобяване една към друга всичко минава и заминава.Няма смисъл от конкуренция защото точно от това конкуриране между двете се получават тези дразги и омраза.Снахата иска да покаже колко е по добра от нея ,а свекървата естественно че не го удобрява.Затова мойто скромно мнение е че трябва да има една елементарна поносимост ,поради факта че тя все пак е МАЙКА на хората които ОБИЧАМЕ.

# 14
  • Мнения: 440
Аз съм разведена,но с "бившата " ми свекърва продължаваме да се разбираме чудесно.След развода   бях много зле - и финансово и психически  и тя  ми помогна много .Чуваме се много често по телефона,по празниците си изпращаме подаръци/и всичко това  тайно,защото синът и е забранил да говори с мен/На Коледа и Нова година бях първата на която се обади да честити.Така че с чиста съвест мога да кажа че съм случила поне на свекърва Grinning

Общи условия

Активация на акаунт