Подути стави на ръцете и краката. Препоръчайте ми ревматолог.

  • 3 617
  • 9
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Преди време ми се подуха ставите на ръцете в основата на пръстите. Не е болезнено. Сега видях че са ми подути и ставите на краката от външната страна точно зад глезените. Направих си изследвания за ревматичен артрит, отрицателни са. Нефрлога казва че не е от бъбреците. На какво друго може да се дължи?

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 18:30 от martisun

# 1
  • Мнения: 1 984
Преди време ми се подуха ставите на ръцете в основата на пръстите. Не е болезнено. Сега видях че са ми подути и ставите на краката от външната страна точно зад глезените. Направих си изследвания за ревматичен артрит, отрицателни са. Нефрлога казва че не е от бъбреците. На какво друго може да се дължи?
сърдечна недостатъчност? нисък албумин? елефантиаза?

# 2
  • Мнения: 263
Пусни изследвания и за реактивен артрит!

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
елефантиаза- това какво е

# 4
  • Мнения: 1 984
елефантиаза- това какво е
задебеляване на кожата ... неправилно се изразих ... важна е лимфната стаза... която е и причина за елефантиазата - http://en.wikipedia.org/wiki/Elephantiasis

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Благодаря.
Утре съм при личния на преглед. Какво да искам от него? Защото определено ще ме нарече хипохондричка и ще ме прати да се мажа с репарил-гел.

# 6
  • Мнения: 1 984
Благодаря.
Утре съм при личния на преглед. Какво да искам от него? Защото определено ще ме нарече хипохондричка и ще ме прати да се мажа с репарил-гел.
поне хемоглобин и преглед при кардиолог. хм... виж темата на нати за задържанет на течности... ПМС?

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Благодаря.
ПМС - не вярвам защото трае повече месец.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
виж темата на нати за задържанет на течности... ПМС?

Малко офф, ама ние с martisun, върти го, сучи го, накрая все в една тема се оказваме...

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574

Днес ходих при личния лекар и според него е нещо артритно въпреки че изследванията ми са отрицателни. Прати ме на ревматолог с направление. Можете ли да ми препоръчате добър ревматолог. Добре е да работи с касата за да използвам направлението а и лекаря ме предупреди че може да ми правят и други изследвания които са скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт