Къде се продават евтини пухени завивки

  • 9 959
  • 15
  •   1
Отговори
Къде продават пухени завивки- не от скъпите по 100-200 лв? Пак искам да са от гъши пух, не да са от олекотените юргани, дето са от вата?
На какви цени сте ги срещали?

# 1
  • София
  • Мнения: 44 084
Около 80 лв имаше преди в ТСМ....
То няма как да са хем от пух , хем особено евтини...

# 2
  • Мнения: 498
в Метро май имаше някакви...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
И в метро в новия каталог гледах един около 80лв.с ддс от най-големите размери...

# 4
  • Мнения: 2 936
ще използвам темата-извинявам се предварително!

въпросът ми е за олекотените завивки на ТАС-някой има ли мнение за тях?
http://nani.bg/product_info.php?cPath=23&products_id=378& … ea70fb7bd312c0d4d

# 5
  • Мнения: 9 481
Купих  от ТСМ за 40 лв, единичен юрган.
В Метро става дума за единичен на цена 83.99лв с ДДС /155х215см/, а големите-195х215 са на цена 119.99лв с ДДС.

# 6
Около 80 лв имаше преди в ТСМ....
То няма как да са хем от пух , хем особено евтини...

80 лв е много скъпо... и не съм съгласна, че не може да има евтини завивки от пух... аз в Дания мога да намеря под половината на тази цена ....е, има и по 250 лв, но те са супер лукс- а на мен ми трябва нещо практично....исках да проверя какво е положението на БГ пазара, но явно ще трябва да си донеса от там
А извинявам се за въпроса, какво е ТСМ? Какво продават в него- за дома, или е като Метро?

# 7
  • Мнения: 2 531
А как ги перете после? Има 2 пухени възглавници и ги пера само в най големите жеги през лятото , съхнат 2 дни  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 44 084
Ами, ако може да си донесеш може би пък няма да е зле....
Тук много от цените са ни безумни сравнени със същите неща  на какви цени с продават в САЩ и Европа...така че не сравнявай там и тук....
Не помня обаче това за перрсон и половина или за 2 персона юрган беше, но беше голям и ужасно дебел...
А и в различните ТСМ-и са различни цените...и то често осезателни разлики....
А ТСМ - не знам точно като какво да го опиша - от всичко по малко - главно за дома и разни дрехи, играчки....обувки....малки магазинчета...май са стоки от германия...преоценени, от минали "колекции" не много качествени са им доста неща...други са хубави....но няма нищо общо с МЕТРО....

# 9
А как ги перете после? Има 2 пухени възглавници и ги пера само в най големите жеги през лятото , съхнат 2 дни  Rolling Eyes

как ги пера или как се сушат? аз съм със сушилня- но честно казано не знам дали съм прала от тези евтините пухени, дето последно купувах- гледам, че пише, че на 40 градуса е прането, а пък за сушилня не дават....може би е наистина най-добре да се проснат, за да изсъхнат
но иначе съм доволна от тях- не само че спим с тях и за гости съм купила, а и на сума ти роднини занесох в БГ
ама просто реших, че може вече и в БГ да има на ниски цени...но то е ясно, де- в чужбина печелят от икономии на мащаба и поръчват от Далечния Изток....а у нас малки търговци внасят от Западна Европа и докато си сложат отгоре и тяхната надценка, съвсем отива нагоре....  дистанционната търговия или е-магазините- това е решението, ама дали  скоро ще дойде

а за ТСМ- ясно...като идея не е лошо- в цяла Западна Европа има невероятни разпродажби и има смисъл да се купува и препродава в БГ- и качеството на някои стоки е кофти, а на други- много прилично, даже са маркови дизайни, но просто искат да освободят оборотни средства...но така като те слушам, от ТСМ май не са внимателни какво купуват от там, а може би и не са го представили добре....

# 10
  • Мнения: 1 650
tchibo е тсм
TCM - tchibo contorted manufacturing
http://www.tchibo.de/
или поне беше
кой е...., е....., че вече сме в Европа !

# 11
  • Мнения: 27
в пуха се развиват акари много добре, а те носят алергии...

# 12
  • Мнения: 2 531
А как ги перете после? Има 2 пухени възглавници и ги пера само в най големите жеги през лятото , съхнат 2 дни  Rolling Eyes

как ги пера или как се сушат?
Моите възглавници са от Германия, пише че се перат в пералня , 40 гр.-така и ги пера , само че нямам сушилня и както писах вече 2 дни ги въртя на слънцето в жегите та да исъхнат! Не мога да си представя обаче как ще се пере цял юрган - определено в пералнята няма да влезе , а за съхнене идея нямам как и колко време ще трябва ooooh! Споделете опита си!
И извинете за невежеството ми - акарите не загиват ли при пране и на силно слънце newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 44 084
Ми или химическо чистене или лятото във ваната с душа и на слънце на балкона...др не можа да се сетя, то в моята перална по-голяма олекотена завивка не мога да побера, какво остава за пухен юрган....

# 14
не знам колко голяма си я представяте завивката, но тя не е дебела като юрган...и леко се напъхва...аз например мога да пера две единични завивки наведнъж- то всяка е под 2 кг....не знам с какво да ги сравня по дебелина- например, ако се сгънат на правоъгълник  голям колкото възглавница и се натиснат отгоре и се изкара въздуха, стават много компактни- после като се разпънат и се разтърсят, пак си връщат фасона.... например, аз като нося завивка за подарък за БГ, ги опаковам лесно- те са 135 см или нещо подобно на ширина, сгъвам ги на две и или ги навивам на руло и после с тиксо ги  обгръщам на две места, като притискам рулото....или другия вариант е да ги сгъна на две по широчина и после няколко пъти по дължина, слагам ги в пластмасов плик или чувал и после с прахосмукачката изкарвам въздуха от плика и после го връзвам или залепвам в края с тиксо- става като вакуумирано... после като ги изкарам от куфара и ги разопаковам, ги разтръсквам и пак си стават пухкави

та това е... не е сложно или трудно, а са голямо удобство- щом майка ми сега не иска и да се сети за дебелия юрган, с който е спала допреди няколко години, значи наистина е удобство за всеки... и въпроса е просто да са достъпни като цена... направо ме амбицирате да ви купя и донеса завивки от тук следващия път като си идвам...

Общи условия

Активация на акаунт