Относно кърменето!

  • 428
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте, момичета!
Искам да рзакажа с две думи, за преживяната от мен епопея с кърменето, преди четири години и моля за помощ от ваша страна!
Родих и бях сто процента убедена, че ще кърмя докато мога дъщеря си. Занизаха се месеци, първите от които преживях с рани, рагади и всички неудобства свързани с тях покрай кърменето. Признавам, че тогава през онези години не бях прочела много по въпроса, за разлика от сега, но по-важното е, че имах желание и воля. Успях да кърмя около десет месеца, като последните два-три с адски мъки, болки и т.н. Усещането беше много неприятно, болката беше режеща, от цялото зърно към основата на гърдата, започваше двайсетина минути след кърменето и продължаваше до следващото. Cry От прочетеното в библиотеката, в последствие разбрах, че съм имала външна инфекция, която е проникнала в каналите, а може би се е започнало с гъбички. Ходих и на мамолог, консултирах се с педиатърката ми. Всичко си беше ок.
Какъв е шансът да не се повтори това изживяване, пред вид че искам да кърмя отново. Много се притеснявам, защото сега през бременността, гърдите са ми много чувствителни и всеки допир ми напомня за отминалата трагедия. Благодаря на всички Ви предварително за оказаната помощ и очаквам всякакви съвети!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Здравей Grinning
Предвид през какво си минала и си издържала цели 10 месеца, изобщо не се съмнявам, че този път ще се справите още по-добре Hug
Това, което описваш, може да е най-различни неща, включително млечница, но и други причини са възможни (когато е имало продължителна постоянна травма на зърната, те могат да реагират с подобни болки дълго след като нещата са се оправили). Най-вероятната причина за тези неща е някакъв проблем в устичката на бебето (за да продължат толкова дълго проблемите, трябва да има някаква причина, която не може да се махне - когато е само от позата, това се коригира от само себе си с порастването, защото бебето се научава самичко как да захапва така, че да може да поема лесно млякото). Затова си мисля, че нямаш причини да смяташ, че кошмарът ще се повтори - сега бебето ще е друго, ти си много по-подготвена и знаеща, имаш помощ и подкрепа тук за всичко, което те притеснява (включително реална помощ на място, ако се наложи), така че този път ще успеете с бебето да изпитате и удоволствие от процеса Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 717
Хедра, изключително много ти благодаря! Hug  bouquet
И аз се надявам този път да е по-успешен, и на сто процента да се насладя на това изкуство! Heart Eyes Иначе миналия път плакнах с водичка устата на бебето и така и не можах да установя със сигурност от какво идва проблемът. Здраве да е! Този път с нови сили! Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
 newsm10 newsm10 newsm10

Не се притеснявай предварително, всичко ще е наред!

А дали е възможно езичето на първото бебче да е било с по-къса юздичка и затова да не е можело да засуква правилно? Само предположение. Като включим и вероятната ти инфекция, доста трудно ти е било!

Поздравявам те за упоритостта и желанието и ти желая леко закърмване! Ако изкочат проблеми, мамите тук са на линия, успех!

Хедра,   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 717
Не, не беше с къса юздичка, защото много добре си наддаваше и си хапваше. Всичко започна изведнъж, запушиха ми се каналите на гърдата и не бях спала 24 часа. Правиха ми инжекции окситоцин + някакви хомеопатични гранулки, от които имах подобрение. След това се появиха и болките, така внезапно, както и си отидоха. Cry Мисля, че сама си причиних инфекцията, тъй като се миех нон стоп със сапун, а и имаше пъти, в които не се миех преди или след кърмене, не помня вече. Embarassed Embarassed Embarassed В този ред на мисли, дали да не започна отсега да се мажа с Лансинох, за да не неправя някоя беля?! В началото наистина кърменето беше трагедия, болки рани, кръв и непрестанно мазане с Дефламол. Имаше Гармастан тогава, но Лансинох излезе малко по-късно. Ох не знам и аз, но Ви благодаря от сърце и се надявам да не стигам до вас за проблеми, а да пускам темичка в положителна насока от кърменето. Simple Smile
Благодаря на всички Ви!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт