Имаме разтройство

  • 552
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Мами помагайте,цяла нощт не сме спали,малкия плачеше а толкова му се спеше на милото,някой вирус ще да е!През нощта вдигна темп.38.6 свалихме я бързо с компреси и панадол.За разтройството му давах компот от дренки но не е очарован особено.Някакви други идей за затягяне?! Praynig

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Има някакъв вирус явно...моят син преди Нова година и разстройство и повръщане.
Давах ентерол, давах смекта ама нъцки. Оправих го с лечебна хумана на Хумана. Препоръчвам ти я. Вкусна е..има вкус на банан и може да я правиш и като каша и като мляко. Аз цял ден го карах моя на лечебната хумана...през деня като каша а вечер като мляко...на втория ден от приема на хуманата се оправи. Давах и солети и обикновенни бисквити. Давай и повече течности...дано обича да пие, че моя не е от много пиещите и аз го назорвах да пие.
Първите два дена понеже нищо не беше ял просто отказваше много го болеше коремчето и спеше при нас а баща му постоянно го гушкаше за да го топли. Педи препоръча да му дам и капки за колики та давах двата дена и Саб симпекс.
На колко месеца е детето?

# 2
  • Мнения: 305
На 10 месеца е! Laughing

# 3
  • Мнения: 3 499
Това е вирус. И ние го прекарахме. Всичките. Само че + повръщане.
За затягане - варен ориз, моркови - може на прясно изцеден сок, може варени, сурови или на супа. Купувам от пюретата на Хип - ябълки, шипки и ориз. Много помага това пюре. Сок на Хип - има един Орси или нещо такова - с моркови и ориз, специално за разстройство. Питай педиатъра дали може да пие Ентерол - разтваряш го във вода. И задължително, ако разстройството продължи дълго - Нормофлор за възстановяване на чревната флора. Има и каши на Милупа, на Хумана спуциално за това. Можеш да избереш - варианти доста. Пробвай с каквото можеш.
Важно е детето да пие много вода. И при висока Т не слагай оцет на краката. От оцета детето може да повърне, а крайниците са студени и на тях не се слага мокро и студено. Слагай мокри кърпи на свивките на ръцете и на краката. Успех! До 2-3 дни вируса минава.
А сетих се - и вит. С на ампули.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Аз наистина ти препоръчвам лечебната хумана но на Хумана...има и на Блеавит и на Мулупа но тази на Хумана е по-сладка и мирише хубаво.
Можеш да му даваш и оризова водичка..той вече е голям.

# 5
  • Мнения: 554
И ние се бяхме разхлабили 2-3 дни, но според мен, защото я мъчат зъбки, няма Т, не е отпаднала, само разстройство, давах оризова каша на Милупа и се оправи веднага.

# 6
  • Мнения: 305
Благодаря ти Хера за изчерпателния отговор!Страхотна си,дано детенце се оправи по-скоро че ме е много мъчно така да го гледам.Благодаря ти Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако детенцето ходи повече от 7-8 пъти на ден задължително се консултирай с педиатъра.Не искам да те плаша,но моя стигна до системи,обезводни се.

# 8
  • Мнения: 305
Днес доки ни каза да си вземем Ентерол,но голяма борба,цял ден пием първата доза даже сега като си пие вечерното мляко и хакнах остатака вътре но се усети и не пожела да го доизпие а досега отказ от мляко не е имало Thinking Не,не ака много,3-4 пъти по малко но не иска и да яде,хапна малко бисквита и солети.Дано тази нощт всичко е О.К. и не вдига температура.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Първите два дена и моето не искаше нищо да яде..само малко солети и това беше. Пробвай ентерола да го даваш например с лъжичка каша....или с малко вода наведнъж да го слагаш в устата.

# 10
  • Мнения: 26
Нормофлор - капсулки с полезни лактобацили, които въстановяват чревната флора. Също и чай от шипка или пюре с шипка.

Общи условия

Активация на акаунт