Нарушения с цикъла

  • 3 092
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте,на 31 г съм имам едно дете и имам следния проблем.От 2 год цикъла през втория ден става много обилен имам и съсиреци,чувствам се отмаляла и ми става много лошо.Интересното е ,че това не е всеки месец а през два или три месеца.Ходила съм при доста специалисти(гениколози) ,правени са ми хормонални изследвания и всички казват ,че няма нищо обезпокояващо  т.е няма кисти,миоми и т.н .Предписаха ми противозачатъчни които пих 1г и бях добре но след 6м пак същото.Незнам вече какво да си мисля защото досега не съм имала никакви проблеми с цикъла си.Според вас възможно ли е това да се получава на психическа основа?Ако има някой със същия проблем ,моля да сподели.Благодаля Ви!

# 1
  • Мнения: 2 005
Аз бях така , но накрая ми откриха миома  Sad При какви ли не специалисти ходих , които въобще не са я видели и накрая във Варна Доц. Маркова ми я откри миомата  Naughty Така, че направи консулт с още един специалист е моят съвет!

# 2
  • Мнения: 1 179
А много ли ти е продължителен цикъла? Аз съм със същия проблем, имах го след раждането, тогава ми казаха, че имам инфекция, гъбички и т.н. (заразили са ме в родилното). След това имах един аборт и пак се появи същия проблем, сега ми казаха, че или е инфекция в следствие на аборта или възпаление на пикочните канали. Та незнам какво да те посъветвам, ако нямаш инфекция, защо не отидеш на уролог, то при жената всичко е навързано?

# 3
Като продължителност ми е нормално 4-5 дни ,лекуваха ме имах лека инфекция със два вида свещички но лекарката ми каза че не е сериозна инфекцията.Ходих в АГ Св.София гледаха ме на вагинален ехограф и нищо не откриха

# 4
  • Мнения: 1 179
Ами на мен досега свещичките не са ми помагали. Бяха ми изписали Цефалексин или нещо подобно, но от него много ме боляха костите, та сега ще ходя на цитонамазка и да ми изпишат правилното лекарство.

# 5
Мен ме лекуваха с Полижинакс и Фарматекс 12 дни и ми казаха ,че инфекцията е излекувана.Февруари ще ходя на контролни изследвания пак защото лекувах и раничка .

# 6
  • Мнения: 1 179
А нещо цистит имала ли си скоро? А може просто имунната ти система да е отслабнала. Почни да пиеш някакви витамини.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 521
Имах същите проблеми, ходех по доктори и никой не ми обръщаше внимание. Като си кажех оплакването и се държаха все едно че нещата са нормални.
Да, но не са нормални.
По-късно ми откриха полип в шийката и преживях конизация. От тогава тези симптоми ги нямам. Така че логично си правя извода, че големите съсиреци са се дължали на полипа. От много четене и от добър АГ разбрах, че и някои миоми се индикират така. Силни възпаления на шийка или ендометриума също. За да се открият обаче ехограф не помага, нито мануален преглед (освен ако не са много големи) . Прави си хистероскопия.

# 8
  • Мнения: 1 426
и аз съм така, откриха ми киста или кисти, които или ги виждат, или ги няма, или  са намалели, предлагат ми едоскопия, аз все още се чудя, поне ми се иска още едно мнение, никой не ми казвал че кистите имат връзка с проблема.

# 9
  • Мнения: 1 179
Имах същите проблеми, ходех по доктори и никой не ми обръщаше внимание. Като си кажех оплакването и се държаха все едно че нещата са нормални.
Да, но не са нормални.
По-късно ми откриха полип в шийката и преживях конизация. От тогава тези симптоми ги нямам. Така че логично си правя извода, че големите съсиреци са се дължали на полипа. От много четене и от добър АГ разбрах, че и някои миоми се индикират така. Силни възпаления на шийка или ендометриума също. За да се открият обаче ехограф не помага, нито мануален преглед (освен ако не са много големи) . Прави си хистероскопия.
Можеш ли да кажеш в какво се изразява въпросната хистероскопия? И къде я правят?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 521
Хистероскопията е диагностично/оперативна технология за манипулиране/оглеждане във вътрешността на матката посредством тънък инструментариум снабден с видеонаблюдение, въведен през шийката. Обикновено под упойка.
Повечето големи заведения имат възможностти да я правят. Щадяща манипулация.

# 11
  • Мнения: 1 179
Добре щом при преглед и ехограф не се забелязва полипа, как са решили да ти правят хистероскопия? newsm78 В смисъл не мога да отида на лекар и да му кажа искам това да ми направиш, защото повечето се обиждат така  Close

# 12
  • София
  • Мнения: 2 521
Разбира се, че можеш да си поискаш хистероскопия, стига да си добре информиран.
И не трябва да те интересува дали ще се обиди или не. Става въпрос за твоето здраве!
В 90% от случаите на ехограф не се виждат полипите. Вижда се само някаква сянка, която може да бъде всичко.
Най-сигурното диагностициране на проблем в матката е чрез хистероскопия. При мен полипа беше в канала и се виждаше при преглед с просто око.
При конизацията се прави и кюретаж и материала се изследва хистологично.
Момичета, пускайте търсачките и четете. Основните думи за търсене вече са Ви ясни.

# 13
Някоя от Вас пила ли е противозачатъчни таблетки и от тях проблема да спрял докато ги е пила,защото при мен докато вземах Логест всеичко беше ок,но половин година  след това пак същото.

# 14
  • Мнения: 1 179
Оцели от раз  Wink В общи линии противозачатъчните не лекуват, те просто подобряват временно положението. Така, че като ги спреш проблемът отново е налице.

Общи условия

Активация на акаунт