Калциране?

  • 1 271
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте!
Чувал ли е някой нещо за преждевременно калциране на главичката на плода. Потърсих инфо, но не открих почти нищо.  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 39 754
Калциране на главата или на плацентата? Аз имам калциране на плацентата и при двете бременности.

# 2
  • Мнения: 37
Казаха ми за главичката. Черепчето на бебето твърде рано се втвърдявало.Питаха ме дали съм пила витамини, защото от тях се получавало.
Честно казано вече ще полудея.  Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 39 754
Наистина нямам представа Sad Аз също пия витамини. Направи консултация с друг лекар. Другата седмица ще ходя при Рени Ковачева. Да видя тя какво ще ми каже.
В някои случаи може да се получи пренасищане на организма с калций, но трябва да се консултираш с гинеколог.

# 4
        И на мен гинеколога ми забрани да пия витамини  по тази причина -   костите на главата се втвърдяват по-рано и бебето се ражда с малка фонтанела,която се затваря  рано,а това пречело на мозъка и нарастването на главата.През първата ми бременност гинеколога държеше да пия витамини и аз пиех.Синът ми се роди с 2 см. фонтанела и се затвори напълно в 5 мес. Сега е едно 4,5 годишно ,умно и с много съразмерна глава ,красиво момче, така че не се шяшкай. После нещата се регулират с по-малко витамин Д.Чувала съм също ,че се ражда по-трудно,защото главата преминава по-трудно през родовия канал,но аз родих бързо и лесно.Така че,не се притеснявай излишно и спри витамините за да си по-спокойна.







 

# 5
  • Мнения: 37
Най-интересното е, че не съм пила витамини. Но много ти благодаря за написаното. Подейства ми успокоително. Това ми е втора бременност. И е толкова по-различна от предишната.
Важното за мен е да знам, че това няма да навреди на бебето. Но докторите не винаги са склонни да обясняват обстойно.

Общи условия

Активация на акаунт