детска кухня и посещение на ясла

  • 687
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
детето ми посещава детска ясла. успоредно с това е записано на детска кухня. днес се обадих, за да питам кога мога да купя купои за следващиямесе и в разговора стана ясно, че петра е ясленско дете. та, лелката-служителка супер агресивно ме уведоми, че детето няма право да взема храна щом ходи на ясла.
това така ли е?
извинявам се, ако темата е била дискутирана, но нямам спомени да съм срещала тук подобен въпрос, а и нямам време да ровя по закони, за да се уверя, че впросната гургулица не е права.

# 1
  • София
  • Мнения: 14 514
Честно да ти кажа не знам дали има някакво законово основание-и на мен ми го казаха за голямата, но аз така или иначе я отписах, защото тръгнах на работа и нямаше кой да взима храната.
А защо не прехвърлиш купоните на малкия?

# 2
  • Мнения: 3 089
аз така смятам да направя, но по-натам. честно казано ми е все тая - мога и на частна да се запиша, мога и да купувам - все едно ми е. но ме издразни агресията на каката. ми ако детето ми не ходи месец-два на ясла, или ако е болно и не се явя по комсомолси един-два-три дни - кво - нямам право. тръгна да ми държи сметка защо не съм вземала храната редовно като съм имала купони купени /щото аз наистина пропускам някои дни - към момента петра е на ясла и вече не харесва храната, а камен още не е захранен кат хората/. ааа-ма-хааа - тя шъ ми каже кога да ходя и дали да ходя. кара ме да се чувствам виновна, щото каза, че имало много чакащи. ми и аз чаках половин година доакато дойде ред за петра. кат са ми болни децата и сме се окопали в къщи, няма да ходя, разбира се.
гургулица с гургулица...

туй беше лирика какята. да се върнем на темата. друг някой нещо да знае?

# 3
  • Мнения: 7 640
знам, че понеже и кухните, и  яслите са на държавна субсидия, намаш право да ги ползващ едновременно, но не знам къде го пише.
Кажи на лелката, че го спираш от ясла, щото боледува и не се нЕрви Peace

Общи условия

Активация на акаунт